Bilişsel davranışçı terapi ve sf

Çözüm önerileriniz..
okan77

Bilişsel davranışçı terapi ve sf

Mesaj gönderen okan77 »

Bu terapi yöntemi sosyal fabikler için etkili olduğu söyleniyor.Artı olarak sosyal beceri eğitimi ve gevşeme tekniklerinin öğrenilmesi ve görsel imgeleme teknikleride beraberinde kullanılması fayda sağlıyormuş.Mantık olarak korku düşüncelerden kaynaklanıyor.Belki de yerleşik düşüncelerden.Hem biliş hemde davaranışı değiştirirsek temel anlamda yararlı olacağına bende inanıyorum.
Fiyat yönünden uygun bir bilişsel davranışçı terapist bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
okan77

Re: Bilişsel davranışçı terapi ve sf

Mesaj gönderen okan77 »

güncel
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Geçen bana yazdığın gibi yine ortaya sormuşsun. SENA TUNÇ adında psikolog var Ben grup terapisine gittim ve faydalı geçti. Tavsiye ederim.
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

bakankör yazdı:Bence bu şekilde yenmek imkansız sflinin asıl sorunu rahat olamamak zihindeki yoğunluk ve düşünceler yetmiyormuş gibi birde mücadele etme arzusu eklenirse hayattan koparız. İçeriyi değil dışarıyı görmek gerekiyor bunu çok iyi biliyorum elimden gelenide yapıyorum gittiği yere kadar.
şöyle bir karşılaştırma yapıyorlar bir dış olay var ve bu olaydan etkilenecek mesela dört kişi var.bu kişiler aynı olaya aynı tepkimi verir.büyük bir ihtimalle aynı tepkiyi vermez.peki niye aynı tepki vermiyorlar sorun burada.bizler makine değiliz.bizi biz yapan büyük oranda düşüncelerimiz.peki bu düşünceler nasıl oluştu.diğer insanların düşünce yapısı nasıl oluştu.bunların farkına varmak için öneriyorlar bilişsel terapiyi.
aliek

Mesaj gönderen aliek »

Güncelll evet arkadaşlar sf için bilişsel terapi gören var mı?
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

aliek yazdı:Güncelll evet arkadaşlar sf için bilişsel terapi gören var mı?
Vardır ama yazmazlar
aliek

Mesaj gönderen aliek »

sigmund yazdı:
aliek yazdı:Güncelll evet arkadaşlar sf için bilişsel terapi gören var mı?
Vardır ama yazmazlar
Neden yazmasınlar ki?
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Para harcadıkları için. Hani, yanılıyorsam yazsınlar Görelim
aliek

Mesaj gönderen aliek »

Yani bizler para harcıyoruz onlar da harcasın öyle öğrensinler düşüncesindeler diyorsun ama bence yanlış düşünüyorsun.
Sensizlik

Mesaj gönderen Sensizlik »

Para harcamak çözüm değil, akıl bedava. İnsan isterse ve çabalarsa bir şeyleri başarabilir.
lifeislife5

Mesaj gönderen lifeislife5 »

Bilişsel terapi gören oldu mu? Oldukça etkili olduğu yazıyor. Deneyimli arkadaşlar yazsın lütfen...