buluşma

Çözüm önerileriniz..
zorbey

buluşma

Mesaj gönderen zorbey »

Selam arkadaşlar. Foruma yıllar önce katılmıştım. Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım.
forum her ne kadar sosyal fobililer için olsa da ben yaklaşık 35 yıldır çekingen kişilik bozukluğuna sahibim ve bu hastalığı en şiddetli haliyle yaşadım ve yaşıyorum . Bana da başta sosyal fobi tanısı konmuştu. sonraki yıllarda bendeki durumun sosyal fobi değil de çekingen kişilik bozukluğu (ÇKB) olduğu kanısına vardım. İkisi çok benzer gibi görünse de ÇKB biraz daha zor bir hastalık. Yaşım 45 ve bu hastalık hayatımı tamamen bitirdi. Zaten hastalığın özelliği gereği tedavi arayışında bulunmak bile başlı başına bir sorun. Geçmişte birkaç kez girişimde bulunsam da sonuç hüsran oldu. Son olarak yine dibe vurduğum bir dönemde 3 ay kadar öncesinde 2 ayrı psikoloğa gittim. Ama her ikisinde de 3 seans gidebildim. Tedavi sırasında korkularınla yüzleşmek gerçekten çok zor ve bu da tedaviye devam etmeni engelliyor. Etrafımda benim gibi olan insanları görememek (belki de vardır ama ben farkedemiyorum, ama sanmıyorum bence yok) kendimi daha yalnız hissettiriyor ve umut kırıntılarımın daha da tükenmesine yol açıyor.
Halbuki kendim gibi birilerinin olduğunu bilmek, onlarla görüşmek ve bu illetten kurtulmanın yollarını aramak en iyi tedavi yollarından biri olabilir gibi geliyor bana.

Adana da yaşıyorum. Adana da olup bu hastalıkla mücadele eden ve görüşmek isteyenler varsa birbirimize destek olalım.
zorbey

Re: buluşma

Mesaj gönderen zorbey »

Kimse yok mu Adana'da olup da görüşmek isteyen.