SF’li olmak bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesid

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
unbreakable_m

Re: SF’li olmak bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesid

Mesaj gönderen unbreakable_m »

Arkadaşlar,
Gerçekten çok üzülüyorum bu yazıları okudukça gerçekten...Evet benimde böyle düşündüğüm zamanlar oldu ama çok eskilerde kaldı .Bakış açım değişti inşallah sizinkilerde öyle olur.bende çok acı çekiyorum çok üzülüyorum ama böyle düşünmeme neden olmuyor bu bir hastalık ve tedavisi olan bir rahatsızlık kolumuz bacağımız olmayabilirdi bunun bir çözümü var mı soruyorum size ...görmüyo olabilirdik duymuyo olabilirdik konuşamıyo olabilirdik...Bizim sorunumuz sadece psikolojik yani bana diyeceksiniz ki ee bizde konuşamıyoruz ama biz bunu istediğimizde yapabilicek güce sahibiz Öte yandan benimde hayallerim var bunları yapıyor olabilmek için mücadele ediyorum bizi hayallerimizi yapmaktan alıkoyan ne???Yine bizleriz öyleyse suçu anne baba abla kardeş arkadaş akraba ve haşa Allah ta aramak neden...bir başkası sizin yaşadığınız hayatın aynısını yaşayarak sf siz sürebilirdi yaşamını...Suçlu yok bence zaten sadece bizler kendimizi bu yolda yürümek istediğimiz için buna zorluyoruz öyleyse neden bunun tersini yapmak için zorlamayalım ..kolay olandır pes etmek isyan etmek..Sfsiz de olsak hayatta mücadele edicektik belki başka birçok sıkıntımız olucaktı Din bizim canımızın istediğinde hastalığımızla sömürebiliceğimiz bişey değildir o aman kanser olanlarda isyan etsin fakir olanlarda ...Adaletsizlik bu değil bizim kendimize yapmaya çalıştığımız şeydir adaletsizlik kendimizi suçlamaktır önce kendimizi kabullenip sonra bakış açılarımızı değiştirip bundan kurtulmanın yollarını bulmalıyız.Zamanı bunun için kullanmalıyız.
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

unbreakable_m yazdı:Arkadaşlar,
Gerçekten çok üzülüyorum bu yazıları okudukça gerçekten...Evet benimde böyle düşündüğüm zamanlar oldu ama çok eskilerde kaldı .Bakış açım değişti inşallah sizinkilerde öyle olur.bende çok acı çekiyorum çok üzülüyorum ama böyle düşünmeme neden olmuyor bu bir hastalık ve tedavisi olan bir rahatsızlık kolumuz bacağımız olmayabilirdi bunun bir çözümü var mı soruyorum size ...görmüyo olabilirdik duymuyo olabilirdik konuşamıyo olabilirdik...Bizim sorunumuz sadece psikolojik yani bana diyeceksiniz ki ee bizde konuşamıyoruz ama biz bunu istediğimizde yapabilicek güce sahibiz Öte yandan benimde hayallerim var bunları yapıyor olabilmek için mücadele ediyorum bizi hayallerimizi yapmaktan alıkoyan ne???Yine bizleriz öyleyse suçu anne baba abla kardeş arkadaş akraba ve haşa Allah ta aramak neden...bir başkası sizin yaşadığınız hayatın aynısını yaşayarak sf siz sürebilirdi yaşamını...Suçlu yok bence zaten sadece bizler kendimizi bu yolda yürümek istediğimiz için buna zorluyoruz öyleyse neden bunun tersini yapmak için zorlamayalım ..kolay olandır pes etmek isyan etmek..Sfsiz de olsak hayatta mücadele edicektik belki başka birçok sıkıntımız olucaktı Din bizim canımızın istediğinde hastalığımızla sömürebiliceğimiz bişey değildir o aman kanser olanlarda isyan etsin fakir olanlarda ...Adaletsizlik bu değil bizim kendimize yapmaya çalıştığımız şeydir adaletsizlik kendimizi suçlamaktır önce kendimizi kabullenip sonra bakış açılarımızı değiştirip bundan kurtulmanın yollarını bulmalıyız.Zamanı bunun için kullanmalıyız.
sfnin sebebine inersen daha iyi anlarsın adaletsizliği. adaletsizlik olan, sfnin nedeni. sf adaletsizlik değil.
Kullanıcı avatarı
luciddream

Mesaj gönderen luciddream »

Zulüm insanın başkasına yaptığı adaletsizlik ise , sosyal fobi insanın kendine yaptığı bir zulümdür. Sf li olmanın enbüyük adaletsizlik olması bence mümkün deil .. kime göre ve neye göre enbüyük sayacağız .. ama dediğiniz gibi kabulgörmeyen-tanınmayan-mecburengizlenen bir bozukluk olması işleri çok zorlaştırıyor .. beraber yaşanılmasını çok daha zor hale getiriyor ..

adalet demişken , acaba biz kendimizi neden cezalandırıyoruz ? neden olduğumuz gibi kabul edemiyoruz ? -başkalarını affetmekte-kabuletmekte çok başarılıyız oysa ki-
Belki Bir "an" tüm varoluşa değer ...
gabriel

Mesaj gönderen gabriel »

sfnin sebebine inersen daha iyi anlarsın adaletsizliği. adaletsizlik olan, sfnin nedeni. sf adaletsizlik değil.[/quote]

+1
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Ben tanrıya inanmıyorum.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
pulse

Mesaj gönderen pulse »

ugurd yazdı:
denizci1429 yazdı:ben siteyi sürekli takip eden biriyim ve bu başlığı görünce üye olup bu konuda yazma gereği duydum. bencede dünyadaki en adaletsiz hastalık sosyal fobili olmak .yaptığın hiç bir şeyden zevk almamak gibi kötü bir şey oılabiir mi şu hayatta.benartık inancımıda kaybettim (ki çok dindar birisiydim)ama artık inanamıyorum içimden inanmak gelmiyor .bu hayyatta yaptığım şeylerin karşılığını alamamaktan ve hep kaybetmekten kaynaklanıyor...
eğer dindar biriysen inancını kaybetmenin sosyal-fobili olmandan kıyaslanmayacak kadar büyük bi problem olduğunu da biliyorsundur o zaman..
ayrıca sosyal-fobi bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesidir diyen arkadaş sosyal-fobiyi kör olmaktan mesela daha zor mu zannediyor?
Uğur arkadasımada katılıyorum.Fakat birde göz göre göre bazı şeylere tanık olmak ve hayatın geçisini sadece seyretmek insana ağır gelir...Kör olanlarada Allah sabır versin ama en azından bu kadar açık bir şekilde tanık olmuyorlar...
ozi

Mesaj gönderen ozi »

pulse yazdı:
ugurd yazdı:
denizci1429 yazdı:ben siteyi sürekli takip eden biriyim ve bu başlığı görünce üye olup bu konuda yazma gereği duydum. bencede dünyadaki en adaletsiz hastalık sosyal fobili olmak .yaptığın hiç bir şeyden zevk almamak gibi kötü bir şey oılabiir mi şu hayatta.benartık inancımıda kaybettim (ki çok dindar birisiydim)ama artık inanamıyorum içimden inanmak gelmiyor .bu hayyatta yaptığım şeylerin karşılığını alamamaktan ve hep kaybetmekten kaynaklanıyor...
eğer dindar biriysen inancını kaybetmenin sosyal-fobili olmandan kıyaslanmayacak kadar büyük bi problem olduğunu da biliyorsundur o zaman..
ayrıca sosyal-fobi bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesidir diyen arkadaş sosyal-fobiyi kör olmaktan mesela daha zor mu zannediyor?
Uğur arkadasımada katılıyorum.Fakat birde göz göre göre bazı şeylere tanık olmak ve hayatın geçisini sadece seyretmek insana ağır gelir...Kör olanlarada Allah sabır versin ama en azından bu kadar açık bir şekilde tanık olmuyorlar...
güldürmeyin insanı sf li olmucaksın kör olucaksın deseler kabul etceniz mi burası imtihan yeri herkezin imtihanı ayrı herkez kendi imtihanına göre değerlendirilir. bize düşen sabırla çabalamaya devam etmek sosyal olanlarında günahtan sakınmak ama nerdeeee.
Her şeyin bir bedeli her sebebin bir sonucu her nimetin bir külfeti var
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

boyle oldugum için binlerce kez sukrederim
BEN BENİM
emre

Mesaj gönderen emre »

ilk yazı her şeyi özetlemiş
Yaşasın sf ile olan kurtuluş mücadelimiz.
Yıkılsın duvarlar Açılsın hayat
Geriye dönüş yok, Hep ileri
Armies, communication is the first target. go ahead
sispro

Mesaj gönderen sispro »

konu dışı ve özellikle tartışma niteliğindeki iletiler silindi, biginize.

çünkü söz konusu şöyle de açık seçik bir kural var; forumumuzda her türlü dini ve siyasi tartışma ve tartışmaya sebep olabilecek yazılar yasaklanmıştır.
loivart

Mesaj gönderen loivart »

antisosyal_ yazdı:sen hayatında zorluk görmemişsinde, bu yaşadığına adaletsizlik diyorsun. sana adaletsizlik yapıldıını düşünüyosan, hala kabile halinde çıplak ve aç yaşayan insanlar neler düşünmez ? içinden isyan etmeyi bırakta biraz çaba göster şu hastalığı yenmek için.
Keşke sf'li olmasaydım da kabile halinde çıplak yaşayan aç bir insan olsaydım.
Keşke insanlara soru sorarken yüzüm kızarmıyor olsaydı, aç olsaydım ve sorsaydım kızarmadan, utanmadan; "bana bir parça ekmek verebilir misiniz?" diye.

4 senedir çabalıyorum.
Hala aynıyım.
Benden seviye olarak düşük insanların benden daha girişken olduklarını gördükçe gerçekten bu dünyanın adaletsiz bir yer olduğunu düşünmekten alamıyorum kendimi.
Acıyorum kendime.

*İnsanlarla konuşurken rahat olmak istiyorum, yüzümün normal renginde kalmasını istiyorum.
Çok mu şey istiyorum?
* Utangaçlığın içinde kendini beğenmişlik vardır; görüntümüzün ve tavırlarımızın başkaları için çok önemli olduğunu düşünürüz.
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Dünyadaki adalet terazisi zaten dengesizdir Dubai'de 7 (yedi) yıldızlı oteller yükselirken Afrikada insanlar açlıktan ölmektedir Sosyal fobisi olmayan ve bacağı olmayan bir sürü insan vardır Yani beterin beteri vardır O yüzden bu adaletsizliği sos.fob.a has birşeymiş gibi yorumlamak da abes kaçar.Ayrıyeten şükür modu da faydalıdır. Bigbang tesadüfi bir durum değildir; onu gerçekleştiren yüksek iradeyi&dehayı algılamak gereklidir. Bu meselelere fazla kafa yorup tırlatanlar da vardır.
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Fluperson yazdı:Zengin bir tüccar düşünelim. Dükkanına gelen iki fakire, sırf merhametinden dolayı iyilik etmek istiyor. Birine gömlek ve pantolon giydirdi, diğerine ise, bunlara ilaveten ceket ile palto hediye etti. Sadece gömlek ve pantolon alan adam, “Tüccar bana zulmetti, öbür adama fazla verdi,” diyebilir mi?
Bu cevabı daha önce yazmıştım acelemden olsa gerek fazla birşey yazmamışım.Bizim sahip olduğumuz şeyler kazandığımız şeyler değil,bize bahşedilen şeylerdir.Elimizi,kolumuzu,diğer uzuvlarımızı ve en önemlisi sahip olduğumuz aklımızı birşeyler yapıp kazanmadık.Herşeyin Sahibi bunları bize karşılıksız olarak verdi.Mülkün sahibi mülkünde istediği gibi tasarruf edebilir.Dolayısıyla burda bir adaletsizlik yoktur.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

işin ehli bi düşünür şöyle demiş "bu dünyada adalet olsa zati ahiret olmazdı" bilmem ne kadar doğru demişResim
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

mahsunkul yazdı:işin ehli bi düşünür şöyle demiş "bu dünyada adalet olsa zati ahiret olmazdı" bilmem ne kadar doğru demişResim
Ama ahiret Allah için değil, insan için var.Yani bu adaletsizliğin kaynağı Allah değil,insanlar.