SF’li olmak bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesid

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Re: SF’li olmak bu dünyadaki adaletsizliğin en büyük göstergesid

Mesaj gönderen neclaaa »

http://www.karakalem.net/?article=2096 bu yazıyı okumanızı isterim..
günümüze baktığımızda acaba neden bu kadar çok psikolojik hastalık var diye düşünüyor muyuz.. bence biz ne zaman inancımızda zayıflık gösteriyorsak işte o zaman kendimizi bu tür hastalıkların eşiğinde buluyoruz. düşünelim bir defa acaba yalnızca cenab-ı haktan çekinmemiz gerekirken biz neden her gördüğümüzün karşısında bile sıkılganlık göstermemiz acaba neden.. yapan biz isyan eden yine biz....
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
akıllı

Mesaj gönderen akıllı »

güzel kardeşlerim.ben eski bir sosyal fobili şimdi de ciddi bi sorunum var ama sadece hemen hemen o sorunum kaldı.neyse beni bırakalım.sf dediğimiz şeyin sebeplerine ve yendiğimi anladıgım zamanlardan sadece biri üzerinden kendi açımdan bi sf anlizi yapayım.geçen gün otobüse bindim ondan sonra otobüsteki bayan muavin kartını bas dedi.normalde burda insanların beni hırsız gibi gördügünü düşünüp üzülmem lazım.acaba insanlarıon gözünde neyyim şuan azarlanıyorum bi kadından emir alıyorum hırsız damgası yiyorum.hayır kesinlikle bu düşüncelerim olmadı gayet net bi şekilde bastım dedim.15 dakka sonra kadının içinde kaldı bağırarak: gençler pasolarını bi görelim dedi.bende sinirlendim kadına bağırarak cüzdanımı çıkardım al bak dedim. sonra kadın tabi çok pis bozuldu ben bağırınca oda dediki.cüzdanından sen çıkarıp vereceksin.bende çıkardım bağırarak bi daha al bak dedim.şimdi olay bu geçelim analize

şimdi ben kadın ilk başta pasonu bas dediğimde neden sakindim.çünkü ben kendimi biliyorum hırsızlık yapmadım.VE daha önemlisi ALLAH biliyor.ALLAH biliyorsa kullar beni köt bilecek diye riyakarlık yapmam olurmu dedim.ama ikinci seferinde kadın benden paso istiyince gururum hatta gurur denmez buna kibirim rencide oldu.o bi kadın sonucta ne yaparsa yapsın ona bağırmamalıydım.biri benim anneme bağırsa olurmu.yaşıda benden baya büyüktü.işte kibir beni nasıl bir ruh sefaletine sürüklemişti insanların benim hakkımda ne düşündüklerini düşünürken düşmüş kalmıştım orda ayaklar altında bir yere.halbuki sakin olsam desemki tabi bakabilirsiniz buyrun kartım.isterseniz içiniz rahatlıcaksa basabilirsinizde.basınca 1.5 tl basacaktı ben öğrenciyim 2. basış oldugu anlasılcaktı.neyse uzatmayım .insan gösteriş riya. enaniyetini yenerse sf yide yener bu kadar basit.bu kadar net söylüyorum ben ck büyük ölçüde allahıma şükürler olsun yendim ben istanbuldayım.sf li bi kardeşimiz varsa beni msnden eklesin gelsin bizde bi yemek yiyelim.neyse o kardeşimiz onu öyle kabul eder sorgulamayız yemegimizi yeriz.gider alah sfden .küfürden.her türlü kötülükten azgınlıktan nefse uymaktan beni bu sitedeki yazan arkadasları.korusun
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

manzara yazdı:ben zavallı ve ezik biriyim. bir hiçim. beni dilsiz yaratmadığı için allaha sitem eden biriyim. evet boyle yasanmıyor. evet açlara da haksızlık var. bu dunya kepaze bir yer. adalet olduğunu dusunmuyorum.

sacmalamayın beyefendi. olumlu dusunmezseniz bir halt olamazsınız.
BEN BENİM