Çözüm İçin Çılgınca Bir Öneri!!!

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Çözüm İçin Çılgınca Bir Öneri!!!

Mesaj gönderen Fluperson »

Arkadaşlar burda herkes sosyal fobili (SF).Damdan düşenin halini damdan düşen bilirmiş.Biz de hepimizin az çok ne hissettiğini belki de en yakınlarımızın bildiklerinden bile daha iyi biliyoruz.
Diyorum ki biz SF liler olarak bi konferans salonu kiralayalım.İsteyen herkes kendince bir konu belirleyip konferans havasında sunum yapsın.Sunumun konusu o kadar da önemli değil amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olacak burda :) Öyle bir ortamda diğer ortamlardan çok daha rahat davranırız.Çünkü kendisinin izlenildiğini düşünen kişi de kendisini izlediğini düşündüğü kişi de SFli.Herkes kimin ne hissettiğini çok iyi anlar.Herkes de bunun bilincinde olduğu için en azından kendini biraz daha rahat hisseder.Düşünsenize sizin gibi olan insanların içinde konferans verdiğinizi.
Belki kızarıp bozarırırız ,belki heyecandan takılırız ama bunu herkes anlayışla karşılar.Diğer ortamlarda olduğu kadar eleştirilme,alaya alınma,rezil olma, yanlış yapma korkusu olmadığı için çok daha cesaretli oluruz.
Ayrıca isteyen de hiç tanımadığı biriyle (ama kendisi gibi biriyle) konuşma cesareti gösteririr.Konuştuğu da kendisi gibi olduğu için cesaret tavan yapr :)
(Herkes birbirinden çekindiği için de konferans sesiz sedasız bitebilir de :) )

Birkaç uzman,psikolog da katılsa fena olmaz yani.

Biraz ütopik bir öneri ama gerçekleşse olumlu yönde ciddi anlamda katkısının olacağını düşünüyorum.Tabii bazı sorunlar da var:
1.Bir SF liden sosyal bir ortama katılmasını istemek?Ne kadar katılım olabilir?Yukarda saydığım nedenler bu sorunu ortadan kaldırabilir.
2.Herkes farklı illerde.Nasıl bir araya gelinecek?
3.Bu organizasyonu kim organize edecek?
4.Maliyet nasıl karşılanılacak?

Benim aklıma gelenler bunlar.Tabii değişik fikirlerle,katkılarla bu iş ütopya olmaktan çıkabilir.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: Çözüm İçin Çılgınca Bir Öneri!!!

Mesaj gönderen mahsunkul »

Objektifman nickli arkadaşımızda benzer bi öneride bulunmuştu. Bunu ancak buluşmalarda yapabiliriz. Yarın bi buluşma var mesela, İstanbul yada civarı bi yerdeysen bekleriz..

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 52&start=0
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Objektifman nickli arkadaşımızda benzer bi öneride bulunmuştu. Bunu ancak buluşmalarda yapabiliriz. Yarın bi buluşma var mesela, İstanbul yada civarı bi yerdeysen bekleriz..

viewtopic.php?f=9&t=12352&start=0

Maalesef İstanbul'a yakın değilim.
Bu arada buluşmalarla ilgili izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz?Ya da izlenimlerinizin paylaşıldığı bir konu var mı?
Ah şu cesaret meselesi...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Buluşma başlığı altında yazar bazı arkadaşlar.
Bilgisayar başında sanal ortamda ne kadar sosyalleşilir tartışılır. Ama buluşmalar bi terapi misali baya bi yardımcı oluyor. Birbirini anlayan kişiler olarak karşılıklı sohbet ediyoruz. Daha ne olsun.. Buralara yolun düşerse bekleriz.. (:
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Buralara yolun düşerse bekleriz..
İnşallah benim için de çok faydalı olur

Siteye yeni üye oldum baya hoşuma gitti
cesaret

Mesaj gönderen cesaret »

Fluperson yazdı:Arkadaşlar burda herkes sosyal fobili (SF).Damdan düşenin halini damdan düşen bilirmiş.Biz de hepimizin az çok ne hissettiğini belki de en yakınlarımızın bildiklerinden bile daha iyi biliyoruz.
Diyorum ki biz SF liler olarak bi konferans salonu kiralayalım.İsteyen herkes kendince bir konu belirleyip konferans havasında sunum yapsın.Sunumun konusu o kadar da önemli değil amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olacak burda :) Öyle bir ortamda diğer ortamlardan çok daha rahat davranırız.Çünkü kendisinin izlenildiğini düşünen kişi de kendisini izlediğini düşündüğü kişi de SFli.Herkes kimin ne hissettiğini çok iyi anlar.Herkes de bunun bilincinde olduğu için en azından kendini biraz daha rahat hisseder.Düşünsenize sizin gibi olan insanların içinde konferans verdiğinizi.
Belki kızarıp bozarırırız ,belki heyecandan takılırız ama bunu herkes anlayışla karşılar.Diğer ortamlarda olduğu kadar eleştirilme,alaya alınma,rezil olma, yanlış yapma korkusu olmadığı için çok daha cesaretli oluruz.
Ayrıca isteyen de hiç tanımadığı biriyle (ama kendisi gibi biriyle) konuşma cesareti gösteririr.Konuştuğu da kendisi gibi olduğu için cesaret tavan yapr :)
(Herkes birbirinden çekindiği için de konferans sesiz sedasız bitebilir de :) )

Birkaç uzman,psikolog da katılsa fena olmaz yani.

Biraz ütopik bir öneri ama gerçekleşse olumlu yönde ciddi anlamda katkısının olacağını düşünüyorum.Tabii bazı sorunlar da var:
1.Bir SF liden sosyal bir ortama katılmasını istemek?Ne kadar katılım olabilir?Yukarda saydığım nedenler bu sorunu ortadan kaldırabilir.
2.Herkes farklı illerde.Nasıl bir araya gelinecek?
3.Bu organizasyonu kim organize edecek?
4.Maliyet nasıl karşılanılacak?

Benim aklıma gelenler bunlar.Tabii değişik fikirlerle,katkılarla bu iş ütopya olmaktan çıkabilir.
önerin süper ama bunu yapabilecek cesur insan sayısı çok az
arkandayım yok hatta yanındayım varsa cesareti olan yapalım
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
xtc

Mesaj gönderen xtc »

abi ne gerek topluca konuşabileceğimiz bir tane msn adresi açalım toplu msn gibi bişey olmadı herkes birbirini eklsin sonra ordan topluca konuşuruz .. :D
Kullanıcı avatarı
gang.related
İletişim:

Mesaj gönderen gang.related »

ama katılım az