sf,kişilik analizi

Çözüm önerileriniz..
vhisky

sf,kişilik analizi

Mesaj gönderen vhisky »

eski bir sfliyim ama siteye yeni geldim.hoşbuldum.yıllar önce de bi sf grubu vardı nette beni hayata döndüren ilacı orda buldum "anafranil".herkes kullandığı ilaçları yazıyordu bana da sözde psikiyatrların verdikleri ilaçlar hiç iyi gelmiyordu.denedim ve anafranil beni kurtardı.şöyle kurtardı:ben artık herşeyin bitmiş olduğunu düşünüyordum intahar fikri sarmıştı dört bir yanımı,bu ilaç bana dediki sfli olmak dünyanın sonu değil.sflisin diye ölmene gerek yok oysa ben tam tersine inanıyordum.kendimi ifade edemiyorsam,hiçbir ortamda ben olamıyorsam niye yaşıyordum.kurtuluş bu düşüncelerin değişmesiyle geldi.sonra gittiğim terapistler bana kendi sorunların anlatmaya başlayınca anladım ki kimseden fayda yok.çok okudum hala okuyorum.anlıyorum ki sorun sf falan değil kendini kabullenme kendinle barışma yani kişilik sorunu.o yüzden doktorların dediği gibi kısa sürede geçmiyor.kendini çözmen zayıflıklarınla kendini kabullenmen gerek,çok zor tabii.en çok korkulan durum rezil olmak ki bu kişiye göre değişen bir olgu,olsun rezil olsam da kendimi hırpalamıyacağım dedinmi fobi mobi kalmayacak ama onu diyebilmek de aşmak demek zaten.hep otoriter baskıcı ana babalar bu fobiye neden oluyor.mükemmeliyetçilikmiş.neymiş mükemmellik o da kişiye göre değişiyor hatta zaman içinde kendi mükemmellik anlayışın bile eğişiyor.güç,nedir güç.eskiden zayıflıkları olmayan her durumda kendini savunandı güçlü,mükemmel kişi bana göre zaten o biraz insan dışı bir varlık oluyor yaratık falan.ama şimdi bana göre güç,mükemmellik her insanda olduğu gibi zayıflıkları olan bunlardan utanmayan kabullenmiş kişiyi ifade ediyor.cevaplarınızı bekliyorum
Kullanıcı avatarı
abdul rezzak

Mesaj gönderen abdul rezzak »

bu ilaç mı geçirdi yoksa kabullenmen mi geçirdi senin fobini?
nası bi deişim oldu anlatsana biraz
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

hoşgeldin :)
anafralin(doğru yazmışımdır inşallah) bir tür antidepresan heralde.reçetesiz alınabiliyo mu?
gerçekten bu ilaç mı işe yaradı yoksa okudukların,internette tanıştığın o SF grubu mu,yoksa hepsi birden mi? Sonuçta anafralin sadece bir ilaç en fazla uyuşturur,insanın hayata bakış açısını değiştiremez.
benim asıl sormak istediğm bahsettiğin bu bakış açısını yani kendini hatalarınla,kusurlarınla kabul etmeyi ,rezil olsan da buna aldırmamayı nasıl başardın?
okumak çok işe yarıyor bunu kendimden biliyorum,başkalarıyla paylaşmak ve başkalarını gözlemlemek de öyle.ama ilaç :?: anlatsana lütfen çok merak ettim.
İste, inan, sahip ol
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

şimdi netten araştırdım da çok ağır bir antidepresanmış o, trisiklik denilen cinsten.demek o kadar kötüydün ha? nasıl yendin anlatsana lütfen :?: ilaç dışında neler yaptın :?: :?:
İste, inan, sahip ol