eleştirilmek!

Çözüm önerileriniz..
vhisky

eleştirilmek!

Mesaj gönderen vhisky »

sewgili tonyukuk,ben de eleştirilmekten çok korkuyorum,eleştirilire açık olmak zaten kendinle,hayatla,insanlarla barışık olmayı gerektiriyor,bizim sorunumuz da bu değil mi zaten.gittiğim bir terapi seansında en çok kızdığın şeyleri,seni öfkelendiren,çileden çıkaran durumları,dawranışları yaz dedi terapist.öfkeyle yazdım bir sürü şey.o seansta anladım ki,insanlarda en kızdığım şeyler aslında kendimde de farklı şekillerde olan beni çıldırtan kendi özelliklerim.bir insanı eleştirirken,kendinle ilgili bağlantı kurabiliyorsun.ben en kızdığım şeylerden biri olarak,trafikte kavga eden insanları yazmıştım.dedim ki hiç anlamıyorum,çok basit bir şeyi ne kadar hayati olay haline getiriyorlar,bunun için canlarını tehlikeye atıp fiziksel şiddet bile uyguluyorlar.trafikte öyle değilmidir,biri birini geçer,yok o yol benim hakkımdı diye bir bakarsın dövüşüyorlar.bu beni çıldırtıyordu.bunu biraz düşününce anladım ki sfyi ben de hayati bir mesele haline getiriyorum öyle olmadığı halde.sf yüzünden intaharı bile düşünüyordum.olay aynıydı.pire için yorgan yakmak.bunu fark edince sfye bakışımda bayağı değişiklikler oldu.ben,insanları,bana göre olan yanlışları hep eleştiririm.ama en büyük eleştirileri hep kendime saklarım.kendimi hırpalayacak,yoracak kadar çok eleştiririm.başka insanlarda gösterdiğim hoşgörüyü kendime göstermiyorum.tamamen çifte standart.
tonyukuk

Re: eleştirilmek!

Mesaj gönderen tonyukuk »

"Çocuk bir video makinesine benzer.6 yaşına kadar hangi kasedi koyarsanız yetişkinliğinde onu seyredersiniz." demiş adamın biri. Kendimize sakladığımız o büyük eleştirileri de bir zamanlar başkalarından almıştık.Ailemizi suçlamak haddimize düşmez ve bir şeyi değiştirmez. Çünkü onlar bu dünyadan göçüp gittiğinde de benzer şeyleri düşüneceğiz. Bir gün mutlaka bu sorunlarımızdan kurtulacağız elbet ama ruhumuzda biraz kayıp zaman artığı da kalacak.Bazen böyle soyut saçmalamalara da kaptırıyorum kendimi :roll:
vhisky yazdı:en büyük eleştirileri hep kendime saklarım.kendimi hırpalayacak,yoracak kadar çok eleştiririm.başka insanlarda gösterdiğim hoşgörüyü kendime göstermiyorum.tamamen çifte standart.