DÖVÜŞ YA DA KAÇ

Çözüm önerileriniz..
Sermin

DÖVÜŞ YA DA KAÇ

Mesaj gönderen Sermin »

Merhaba arkadaşlar.Ben de bu berbat savaşın gazilerindenim.Çok şükür henüz şehit olmadım.Ama olsam da bu uğurda savaşarak öleceğim için şehit olurum :D diyerek teselli buluyorum.Ben bir öğretmenim,yani çookk kötü bir durumdayım.Çünkü devamlı topluluk karşısında konuşma zorunluluğum var.Keşke başka bir işle meşgul olsaydım,belki bu savaşdan daha az yara alarak kurtulurdum.Topluluk karşısında konuşmaktan dolayı korku duymak,psikologlara göre dövüş ya da kaç dedikleri duruma benzetilirmiş.Zaten başka bir yol yok,ya adam gibi çıkıp konuşmak,ya da kaçmak.Kaçmayı düşünemem zaten.Korkaklar kaçar değil mi?Söylemesi kolay ama bu SF canavarıyla savaşmak,en azından onun da yaralanabileceği bir fırsattır,bizim için.Şunu farkettim,bir yerde konuşurken tek derdim,hata yapmamaya çalışmak,bunun için öylesine uğraşıyorum ki,o an ne söyleyeceğimi,zamanı,mekanı bile unutabiliyorum.Offf hepiniz bilirsiniz bunları,çarpıntı,kas gerginliği,baş ağrısı...Kendimize bile bile zarar veriyoruz.Ben ilaç kullanmadım hiç,aslında yeni farkettim böyle olduğumu ,önceleri kendimi heyecanlı biri olarak tanımlıyordum.Fakat durum ciddiymiş,buna mutlaka bir çare bulmak gerek.Bununla yaşamak ölümden beter bir şey.Çevremde bir çok insan biliyorum,statüleri yok,tip desen vasat(yanlış anlaşılmasın lütfen),kendilerine nasıl da güveniyorlar,ne kadar rahat bir şekilde kendilerini savunabiliyorlar anlatamam.Böyle kişilere çok özeniyor,ve onları takdir ediyorum.Oysa ben,bir çok kişiye göre fiziksel açıdan oldukça iyi bir durumdayım,üniversite mezunuyum,herkesin yapamadığı örneğin piyona çalmak,ud çalmak gibi yeteneklerim bile olmasına rağmen,kendimi her zaman başkalarının yanında küçük görüyorum.Bu kompleksin nedenini bir türlü bulamıyorum.Belki başkalarına çok fazla değer verdiğimden kaynaklanıyor olabilir.Galiba en iyi çözüm dövüşmek,en zoru da bu.Ve en kısa zamanda terapiye başvurmak,ilaçla sürekli bir çözüm bulunacağına inanmıyorum ben.Terapiyle bunu yenen arkadaşlar var mıdır acaba.En azından biraz umudumuz olur gelecekle ilgili.
Sevgiler
Sermin ve herkesin çare bulmasi dilegiyle
prizma

Mesaj gönderen prizma »

Otoritenizi kullanın bence.En azından bu sıkıntıları atlatana kadar.Sınıfta güç sahibi sizsiniz,bunu hissettirin öğrencilere. :smt079 Korkulu gözler size bakarken sizinde onlardan çekineceğinizi zannetmiyorum.Biraz acımasızca ama....
İlköğretimde bunu uygulamak kolay olur ama lise veya dersanede iseniz işiniz bayağı zorlaşır,Allah yardımcınız olsun.Böyle başlayan ama şimdi çok iyi giden arkadaşlarım var.Eminim atlatacaksınız pes etmeyin.
tuya

Mesaj gönderen tuya »

bulundugu konumu kullanmasi bence durumu daha da vahim bi hale getirir yanlis olur bence..sizi anliyorum,cok zor bi durum..galiba bu tek basina asilabilicek bi sey diil,insani cok fazla yipratiyo o yüzden psiklojik bi yardim alinmasi sanirim en iyisi..bunu yapabiliyosaniz tavsiye ederim..
feritilker

Mesaj gönderen feritilker »

:D Selamlarrrrr ...Biliyoruzki herşey sadece paradox.Üstüne gidersen yokolcak.Kaçarsan büyüyecek.Bu böyle bişey açıyı daraltıyı kaçtıkça.Sadece yapmak gereken ''yaaa kızarsamda bunalsamda çıkıp konuşucam'' demek..Eger topluluk önüne çıkmadan önce'' ben şimdi buraya çıkıcam ve herşey yine aynı olcak,terliycem , kızarcam vs... '' dersek beyin bunu gerçekleştirmek için elinden gelene yapıcaktır ve sonunda bu fizeksel özellikleri yapıcaktır.Anladınız ...
Saygılar