fikirsel öneriler geçici çözüm

Çözüm önerileriniz..
x79
İletişim:

fikirsel öneriler geçici çözüm

Mesaj gönderen x79 »

arkadaşlar bir çoğunuzun önerilerini okudum ben de bu güne kadar benzeri önerileri çok uyguladım ama bir türlü bu illette kurtulamadım.hayata olumlu yönden bakmak geçicide olsa bu derten insanı kurtarıyor ama kısa bir süre sonra tekrar eskisi gibi olmaktan kurtulamıyorsun.bazen enderde olsa s.f.li piskolojiyle normal piskoloji arasındaki fark açık bir şekilde ortaya çıktığında insanın içinde tanrıya durmak bilmez bir isyan hıncı doğuyor.çünkü s.f. nin insana ne kayıp eddirdiğini görüyorsun ama çaresiz biçimde boyun eğiyorsun.bende sizler gibiyim hiç birinizi üzmek istemem ama kabul etmmemiz gereken bazı gerçekler var.bir kaçından bahsetmek istiyorum örneğin aşırı duyarlı olmak.reddedilmeye tamülsüz olmak.sürekli kaçar halde olmak.bir çok konuda performans gösterememek.bunların sayısı çok daha artıra bilirim...bütün bunlar beynin fizyolojik işleyişindeki bir problemin göstermesidir.yani tamamen fiziksel bir sorundur.ne zaman beynin işleyişinin gizemi çözülürse ancak bizim sorunlarımız ozaman çözülecektir tam manasıyla.sizi üzmek istemem ama bunu kabullenirsek belki daha rahat olmamızı sağlar.bende bir çok romantik şeyler yazmak isterdim ama bu kendimizi kandırmak olurdu. SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
gkce

Re: fikirsel öneriler geçici çözüm

Mesaj gönderen gkce »

x79 yazdı: bende bir çok romantik şeyler yazmak isterdim ama bu kendimizi kandırmak olurdu. SAYGILARIMLA
ben yazılanların romantik olduğunu düşünmüyorum.
ilaç tedavisi işe yaramaz, uygulama yapmak işe yaramaz, psikologlar, psikiyatristler hiçbir şeyden anlamıyorlar....
bunlar gibi daha bir sürü şey, nedir o zaman , her şeyi kabullenip, ölene kadar bu illetle mi yaşayalım? (tabii böyle yaşamaya yaşamak denirse)
ayrıca sosyal fobiyi yenen bir sürü insan var. İnsanlar sadece olumlu düşünerek
kanseri bile yeniyorlar yaaa...
İste, inan, sahip ol
Kullanıcı avatarı
tylersayssmoke

Mesaj gönderen tylersayssmoke »

doğru kanser bile yenilebiliyor

şimdi bi kere öğrenilmş çaresizlik değil midir bu? yani sadece kafamızda olan, gerçekle bağdaşmayan.. burdan yola çıkılmalı bence.. her şey kafamızzın içinde, içinde de nasıl sağaltacaz bu çareesizliğimizi? :(
Kullanıcı avatarı
sabrina2

Mesaj gönderen sabrina2 »

slm herşey kafamızın içinde ama kontrol etmek kolay olmuo... :rolleyes: bıktım şu işten bunu düşünmekten :oops: kızarmasam yada kızarmak aklıma gelmese....umursamamak lazım ama olmuooooo...
Olağanüstü insanlar sıradan hayatları düşler...