haydi kendimizi sevelim

Çözüm önerileriniz..
feraye

haydi kendimizi sevelim

Mesaj gönderen feraye »

kendimizi şu an ki her halimizle sevmeyi deneyelim.
kendini kabul etmek, kendini reddederek yaşamaktan daha zor değildir.
kendimiz sevdiğimizde, olduğumuz gibi kabul ettiğimizde, yaşam değişebilir, değişir.
ağaç85

Re: haydi kendimizi sevelim

Mesaj gönderen ağaç85 »

Sevemiyorum. [smilie=unsure.gif] Belki de hep, o değişecek olan kendimi sevdiğim için oldu bu.

Nasıl sever insan sevmediği kendisini? Yardım etsin birisi. [smilie=to_take_umbrage.gif]
feraye

Mesaj gönderen feraye »

kendi resmini koyar mısın avatara...
o hain bakışlı kargayı değiştir.
sana bir zikir öğreteyim. şu andan başlayarak seni seviyorum Lit 999 kez yani bütün gün tekrar edeceksin.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

feraye yazdı:kendimizi şu an ki her halimizle sevmeyi deneyelim.
kendimiz sevdiğimizde, olduğumuz gibi kabul ettiğimizde, yaşam değişebilir, değişir.
Ama bu kabullenilmiş çarsizlik olmaz mı
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Feraye hanım yazdılarınız son derece güzel.Ama 30 dakka önce bisiklet sürüyordum önüme bi zibidi 2 tane 18 yaşlarında kız geçmezmi zibidi dönüp dönüp bakıyor ben renkten renge giriyorum.Kızlara baktıgım bile yok.Dayanamadım karşı tarafa geçtim.Arkamdan söylenen sözleri yazmıyorum bile.Şimdi burada suçlu olan kim.Cevap basit ben.Niye ben o zibidiye öküz gibi bakacagına kenara çekil diyemedigim için ben.Bu anlattıklarımı günde 1 kez yaşayan biri olarak söylüyorum.Kendimi nasıl seviyim? :(
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
feraye

Mesaj gönderen feraye »

ecsam yazdı:
feraye yazdı:kendimizi şu an ki her halimizle sevmeyi deneyelim.
bırak alaşakına etiketlemeyi. kabullenilmiş çaresizlik nedir tanımlar mısın? kendinden nefret ede ede değişemezsin sadece depresif olursun. yaşla da ilgili gençken insan gelişme aşamasında olduğu için kendini sürekli eleştirir fakat sınır aşılınca dibe vurulur. dibe vurmakta gerçek dönüşümü sağlar iyidir kısaca.

kendimizi bi şekilde rahatlatmalıyız.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

feraye yazdı:ecsam yazdı:
feraye yazdı:

bırak alaşakına etiketlemeyi. kabullenilmiş çaresizlik nedir tanımlar mısın? kendinden nefret ede ede değişemezsin sadece depresif olursun. yaşla da ilgili gençken insan gelişme aşamasında olduğu için kendini sürekli eleştirir fakat sınır aşılınca dibe vurulur. dibe vurmakta gerçek dönüşümü sağlar iyidir kısaca.

bu, bir durumdan çıkamıyacağını kabul ederek, artık o iş için uğraşmamaktır. ben kendinden nefret et demiyorum. kendini severek uğraş diyorum.
ayrıca sakin olman lazım...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

@2PacHastası

"kendini sevmek"
bize günah, bencillik, ayıp...vs gibi öğretildi hep. Bu yüzden SF'liler mütevazı ve hoşgörülü insanlardır ama malesef kendilerine karşı böyle olmakta zorlanmaktadır.

Düşünsenize, bizim için NORMAL olmak, resmen "KÖTÜ" bir insan olmakla eşdeğer.
Dediğine katılıyorum. O çocuğa, "çekil lan kenara" deseydin, ego'n "ben kazandım" diye seni ödüllendirecek, o zibidi de belki senden tırsıp kenara çekecekti ve sen NORMAL olacaktın...

Hayat zor ve bizim için NORMAL olmak sanki günah, ayıp...
Sağlıklı günler.
Kullanıcı avatarı
yesill

Mesaj gönderen yesill »

2PacHastası yazdı:Feraye hanım yazdılarınız son derece güzel.Ama 30 dakka önce bisiklet sürüyordum önüme bi zibidi 2 tane 18 yaşlarında kız geçmezmi zibidi dönüp dönüp bakıyor ben renkten renge giriyorum.Kızlara baktıgım bile yok.Dayanamadım karşı tarafa geçtim.Arkamdan söylenen sözleri yazmıyorum bile.Şimdi burada suçlu olan kim.Cevap basit ben.Niye ben o zibidiye öküz gibi bakacagına kenara çekil diyemedigim için ben.Bu anlattıklarımı günde 1 kez yaşayan biri olarak söylüyorum.Kendimi nasıl seviyim? :(
aynısı bugün benim başıma geldim bi çekilinde geçelim yolun ortasında ne yürüyorsunuz kaldırma çıksanızda dedim [smilie=assassin.gif] sinirlendim bişe deselerdi dalacakdım valla [smilie=assassin.gif]
eski kullanıcım adım lezgi
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Ben çözüm bulmak istiyorum.
Gerekirse derin tartışmalara gireriz
ama amacımız çözüm olsun
fikirler çarpışsın
useless

Mesaj gönderen useless »

bu anlatılan olaylar gibi çok olay başıma geldi, ve hepimizin geliyor.. sf olduğu sürece de gelecek.. ve daha da kötüsü bu olaylar sonrasında kendimden daha da soğuyorum her seferinde tam bir salak gibi hissediyorum bu durumda kendimi nasıl sevebilirim?
feraye

Mesaj gönderen feraye »

ecsam yazdı:
feraye yazdı:ecsam yazdı:
feraye yazdı:

bu, bir durumdan çıkamıyacağını kabul ederek, artık o iş için uğraşmamaktır. ben kendinden nefret et demiyorum. kendini severek uğraş diyorum.

benim baştan beri sözünü ettiğim kabullenilmiş çaresizlik değil tersine duruma çözüm getirmek amacıyla kendini olumsuzluk diye nitelenen halinle de sevebilmek. çünkü sosyal fobi bizim suçumuz değil bizi sfye hazırlayan koşulları düşünürsek ne kadar haklı bir pozisyonda olduğumuzu da görürüüz başka nasıl tepki verebilirdi ki biyolojimiz. bu durumda kendimizi suçlamak yerine kim olsa sfli olurdu yaklaşımını benimseyerek kendimizi yargılamaktan kurtulmalıyız. böylece kendimizi sevebilmenin ve kabul edebilmenin yolu açılmış olacak.
ayrıca sakin olman lazım...
feraye

Mesaj gönderen feraye »

2PacHastası yazdı:Feraye hanım yazdılarınız son derece güzel.Ama 30 dakka önce bisiklet sürüyordum önüme bi zibidi 2 tane 18 yaşlarında kız geçmezmi zibidi dönüp dönüp bakıyor ben renkten renge giriyorum.Kızlara baktıgım bile yok.Dayanamadım karşı tarafa geçtim.Arkamdan söylenen sözleri yazmıyorum bile.Şimdi burada suçlu olan kim.Cevap basit ben.Niye ben o zibidiye öküz gibi bakacagına kenara çekil diyemedigim için ben.Bu anlattıklarımı günde 1 kez yaşayan biri olarak söylüyorum.Kendimi nasıl seviyim? :(
senin karşıya geçme davranışını çok yerinde buldum ben de aynı şeyi yapardım. fakat burada arıza olan senin kendini suçlamandır. haklısın insan vermesi gereken tepkiyi veremeyince kendine kızıyor. hoşuna giden içine sinen çözüm yani vermen gereken cevaplar önemli tabi. benim başıma da geliyor ama kendimi dışardan izliyorum ve yine de sevmeye çalışıyorum.

sence hep böyle mi sürüp gidecek. mümkün mü?
feraye

Mesaj gönderen feraye »

(u)mutlu yazdı:@2PacHastası

"kendini sevmek"
bize günah, bencillik, ayıp..
.vs gibi öğretildi hep. Bu yüzden SF'liler mütevazı ve hoşgörülü insanlardır ama malesef kendilerine karşı böyle olmakta zorlanmaktadır.

Düşünsenize, bizim için NORMAL olmak, resmen "KÖTÜ" bir insan olmakla eşdeğer.
Dediğine katılıyorum. O çocuğa, "çekil lan kenara" deseydin, ego'n "ben kazandım" diye seni ödüllendirecek, o zibidi de belki senden tırsıp kenara çekecekti ve sen NORMAL olacaktın...

Hayat zor ve bizim için NORMAL olmak sanki günah, ayıp...
Sağlıklı günler.

iyi bir tesbit olmuş..... normal olmak ve kendini sevmek ayıp. bu sözler sfnin tercümesidir. işte aşılması gereken duvar bu. duvarın içinden oksijen gibi geçmek gerek, hasarsız. başarabilmek için kesinlikle çevremizdeki insanları ve kendimize karşı hoşgörülü olabilmeyi sevebilmeyi başarmak gerek.