kendime rağmen istediğimi yaptım,yaşasın!

Çözüm önerileriniz..
vhisky

kendime rağmen istediğimi yaptım,yaşasın!

Mesaj gönderen vhisky »

arkadaşlar okuluma gittim çok panik oldum ama yine de yapmam gereken herşeyi yaptım!tatilde görüşmediğim insanlarla karşılaştım,en korktuğum şeydir.üzün zamandır görmezler seni ve yakaladıklarında üstüne atlarlar.seni önemsedikleri için deil tabi kendini eve kapattığında,ihtiyacın olduğunda falan aramazlar sadece görünce içgüdüsel olarak üzerine atlarlar seni merak ediyo önemsiyo gibi yaparlar.sonra görüşme biter ve bi daha aramazlar.böyle olduğunu bildiğim için belki de hiç hoşlanmam bu karşılaşmalardan.neyse çok kötü hissettim tabi bu durumu yaşarken.sonra ekle-sil vardı hocaların katındaki danışmanıma gittim yine iğrenç hissettim.ders programımı aldım,derse girdim,yemek için kantine gittim kalabalıktı yine bir sürü insanla karşılaştım.her durumda kendimi çok kötü hissettim.şimdi evdeyim güvendeyim,yoğunluk dolayısıyla başım ağrıyor ama çok huzurluyum çünkü kendimi yargılamıyorum.yargılanacak bişey yok çünkü zor olanı başardım.gitmeyebilirdim,kaçabilirdim,ilk gün deyip derse girmeyebilirdim,kantine gitmeyebilirdim,insanlardan kaçabilirdim ama kötü hissetsem de yaptım kaçmadım o yüzden kendimi yargılamıyorum ve huzurluyum.içimden kendimi engellesem de asıl hedefim okulu bitirmek olduğu için panik de olsam kötü de hissetsem gittim.şimdi çok yorgunum ama olsun yarın daha az insanla karşılaşacağım daha az panik olacağım.çok mutlu oldum bugün paylaşmak istedim.sfnin istediklerinizi yapmaya engel olmasına izin vermeyin.çünkü o zaman kendinizden,içinizdeki çocuktan uzaklaşırsınız.rahatlık tuzağını aşmak diye bi kitap var bilir misiniz yabancı iki psikiyatr yazmış.kısa süreli sıkıntıyı uzun süreli mutluluğa tercih edin diyor.bence doğru söylüyo.
Kullanıcı avatarı
abdul rezzak

Mesaj gönderen abdul rezzak »

tbrk ederm dostum
ben tatildeyim kşke hiç bitmese su tatil diyorum
arada bi cesaret gelio şmdi okulda olsam lar başlıo
tabi geçici şeyler :)
ama olsun her şey çok güzel olcak
_L_N_

biz çok güçlüyüz!::

Mesaj gönderen _L_N_ »

ARKADAŞLAR LÜTFEN GÜÇLÜ OLALIM.ATIN KENDİNİZİ EVDEN DIŞARI.HİÇ DEĞİLSE Bİ DENİZ KENARINA GİDİN.GÜNDE EN AZ 10 KERE BEN BU HASTALIĞI YENİCEM DEYİN.KENDİNİZİ TELKİN EDİN.PSİKOLOJİDE KENDİNİ İNANDIRMA DENEN BİRŞEY VAR.BEYNİMİZİ BİR ŞEYE İNANDIRIYORUZ YANİ.SİZE DE TAVSİYE EDERİM.
BİLİYORUM KOLAY DEĞİL FAKAT DENEMEMİZ GEREKLİ ÖMRÜMÜZÜN SONUNA KADAR BİRŞEYLERDEN KAÇARAK YAŞAYAMAYIZ Kİ!!..UMARIM BAŞARAK GÜCÜ KENDİMİZDE BULURUZ..
Kullanıcı avatarı
abdul rezzak

haklısın tatil girdi gireli ewden hiç çıkmadım doğru dzgün
daha çok kabuğma çekildğmi sanıorm
biraz açılmak lazım dmi
başarcaz arkadslar
az kaldı
n/a

Mesaj gönderen n/a »

bravo! :)
Kullanıcı avatarı
abdul rezzak

:):):):):):):):):):):)
Kullanıcı avatarı
falcon

Mesaj gönderen falcon »

sf yi yenmenin en güzel yoluda mümkün olmadıkça eve girmemek . dışarda vakit geçirmek ilk başlarda çok sıkıntı verse de bir süre sonra o insanlara alışıp iyi bir ortam sağlayabilirsiniz. ben böyle yaptığım için söylüyorum. insan kendini eve kapadıkça uyuşuklaşıyor, kimseyi görmek istemiyor. bu durum sadece sf lilerde değil tüm insanlarda bir parça olsun vardır. zaten sf lilerin en büyük sorunuda kendilerini başka insanlardan farlı görmeleridir. bence ilk yapılması gereken kendini herkesle aynı seviyede görmektir. çünkü kimsenin kimseden fazlası yok. bu şekilde yola çıkılırsa bence gerisi gelir. belki şimdi siz bize maval okuyor söylemesi kolay ama yapması zor diyebilirsiniz. ama psikoloji bölümü öğrencisiyim bu konuda çok kitap okudum ve şu anda kendimi inanılmayacak kadar güçlü hissediyorum.