Sosyal Fobi

Sosyal Fobi (SF) Yardımlaşma Forumu
Zaman: 23 Eki 2014, 06:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011, 22:40 
Kullanıcı avatarı

Sokakta yürürken yanımdan geçen hatta arkasından yürüyüp önüne geçtigim insanların kafasını çevirip bana baktıgını gördüm.Ne sosyal fobi ne okb bunlarla alakası yok.Bana harbiden bakıyorlar.Bakıyorlar çünkü dışarı çıktıgımda elimde olmadan gözümü kısıyorum ve yüzümü aşırı derecede asıyorum.Elimde degil degiştirmeyi çok denedim olmuyor.Büyük küçük herkes dönüp bakıyor.Bu sorunu yaşayanlar varsa paylaşın çözüme beraber gidelim.İyi geceler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2011, 23:10 
Sana öyle geliyor ve kendini kastığından dolayı bir süre sonra sana gerçekten bakmalarına sebep olacak şeyler geliştiriyorsun. Eskiden bende de olurdu bacaklarımda şiddetli kasılmalar yaşardım. Kalabalık yerlerde yürü ve KENDİNİ bakmadıklarına inandırana kadar devam et. Hatta havalar güzelken güneş gözlüğü takarak denemeler yapabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011, 00:34 
Co. Admin
Kullanıcı avatarı

tarzın bu tarzsa bakmaları normaldir...

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011, 18:49 
Kullanıcı avatarı

tonyukuk yazdı:
Sana öyle geliyor ve kendini kastığından dolayı bir süre sonra sana gerçekten bakmalarına sebep olacak şeyler geliştiriyorsun. Eskiden bende de olurdu bacaklarımda şiddetli kasılmalar yaşardım. Kalabalık yerlerde yürü ve KENDİNİ bakmadıklarına inandırana kadar devam et. Hatta havalar güzelken güneş gözlüğü takarak denemeler yapabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

Güneş gözlügü takmayada utanırmı insan ama ben utanıyom.Mahsunkul bey tarzım klasik beyaz keten pantolon gömlek. :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011, 20:15 
Kullanıcı avatarı

bana bakan olursa ben de ona bakıyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 13:40 
Kullanıcı avatarı

bende yeni farkediyorum bende dışarda çok sert bi şekilde bakar ve gözlerimi güneşten dolayı kısarım ama bana çok bakanlara artık selamın aleyküm diyorum ve oda düşeniduruyor ben bunu nerden tanıyorum diye :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 13:53 
Kullanıcı avatarı

sercan266 yazdı:
bende yeni farkediyorum bende dışarda çok sert bi şekilde bakar ve gözlerimi güneşten dolayı kısarım ama bana çok bakanlara artık selamın aleyküm diyorum ve oda düşeniduruyor ben bunu nerden tanıyorum diye :D

Guzel bir yontem....

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 14:38 

bize öyle geliyor olması bakmadıkları anlamına gelmez. evet bana da bakıyorlar, bende çoğu zaman kasarım kendimi yürürken, gözlerimi kısarım, suratım değişir.. dimdik yürürüm ifadesiz bir şekilde, bazen elimi ayağımı nereye koyacağımı bilemem, ben kafamı çevirdiğimde onların bana baktığını görüyorum, abartmıyorum geçen bir okulun önünden geçiyordum, bir sınav varmış herkes işte kaldırımda orda burda bekliyor, aralarından geçiyorum abartısız hepsi bana öküz gibi döndü baktı sonra bende mecbur onlara kafamı çevirdim ne ** var gibisinden, yani bize öyle geliyor olsada bakıyor onlarda...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 23:49 
Kullanıcı avatarı

2PacHastası yazdı:
Sokakta yürürken yanımdan geçen hatta arkasından yürüyüp önüne geçtigim insanların kafasını çevirip bana baktıgını gördüm.Ne sosyal fobi ne okb bunlarla alakası yok.Bana harbiden bakıyorlar.Bakıyorlar çünkü dışarı çıktıgımda elimde olmadan gözümü kısıyorum ve yüzümü aşırı derecede asıyorum.Elimde degil degiştirmeyi çok denedim olmuyor.Büyük küçük herkes dönüp bakıyor.Bu sorunu yaşayanlar varsa paylaşın çözüme beraber gidelim.İyi geceler.

sinirli sinirli bakınca öyle oluyor bende çok sinirli duruyorum aslında öyle biri değilim ama sf yüzünden sinirli durmak savunma sistemi gibi heralde.Yinede bence sorun toplumda dünyanın en çok tv izleyen 2. ülkesi olmamıza şaşmamalı herkes birbirini izliyor bundan zevk alıyorlar sanki

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011, 09:18 
2PacHastası yazdı:
tonyukuk yazdı:

Güneş gözlügü takmayada utanırmı insan ama ben utanıyom.Mahsunkul bey tarzım klasik beyaz keten pantolon gömlek. :D

Ohoo böyleyse senin işin zor; Allah yardımcın olsun. önceki mesajımda yazdıklarımı uygulamayı dene

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011, 10:19 
Co. Admin
Kullanıcı avatarı

bana bakanlara bende cins cins bakıyorum, en sonunda gözünü çekip başka yere bakmak zorunda kalıyor. otobüste, durakta, havuzda, havada karada heryerde sık sık karşılaşırım ve bu yöntemi ("gözüne gözüne" yöntemi) kullanırım.. yalnız unutmayın, hafif sert bakçaksınız ve gözüne gözüne sanki hipnoz yapar gibi ve ilk gözünü kaydıran sen olmucan... [smilie=derisive.gif]

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011, 10:23 
Bana sadece kadınlar bakıyor, öyle ki erkek baktığında tercihlerinden şüphe ediyor, adımlarımı hızlandırıyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2013, 21:44 
bakıyolar valla bende onlara surat asarak veya ne var der gibi bakıyorum anca öyle oluyo işte

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: