samimi yorumlarınızı bekliyorum...

Çözüm önerileriniz..
pesimisst

samimi yorumlarınızı bekliyorum...

Mesaj gönderen pesimisst »

Bir ortamdasınız.. bayanlar, erkekler, arkadaşlarınız, tanıdıklarınız ya da hiç tanımadığınız insanlar var... kalabalık bir ortam. İş yerinizde, okulda sınıftasınız ya da bir toplantıda... Konuşmalar, gülüşmeler, şakalaşmalar vs.... derken size de söz hakkı tanınıyor ve sizin de herhangi bir konu hakkında bir şeyler söylemeniz bekleniyor... hatta alkışlanıyorsunuz, usulca ayağa kalkıyorsunuz (bu arada neler hissediyorsunuz, içinizden neler geçiyor, vücudunuz nasıl tepkiler vermeye başlıyor?) karşınızda size bakan insanlara bakıyorsunuz. Onları inceliyorsunuz. Birden, aslında hiçbirisinin gözlerinin görmediğini, kör olduklarını fark ediyorsunuz... Size doğru, sesin geldiği yöne doğru bakıyorlar ancak gerçekten de görmüyorlar sizi...(şimdi neler hissediyorsunuz?)
Kullanıcı avatarı
dzeko

Re: samimi yorumlarınızı bekliyorum...

Mesaj gönderen dzeko »

Kor olduklarini dusunursem eger uzerimdeki baski kalkar sanki :)
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Kör olmaları hissettiklerini yalanlamaz ama belki abartmışım diye düşünürdüm ama kör olmadıklarında değişen birşey olmaz
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

bana söz verildiği an da kalbim yerinden fırlar kör olurum kimseyi görmem, başım öndedir kitleye bakamam. terlerim ve fena halde kızarırım, söyleyeceklerimin hepsini unuturum, sonra birden durumu kurtaracak bişiler söyleyip otururum.

onlar körse beni görmüyorlarsa çok daha sakin aklı başında normal derecede bir heyecanla aklı başında şeyler söylerim ve sanırım onlara bakabilirim. beni görmüyorlar diye kendime güvendiğim için kendimden iğrenirim ayrıca..
eski nick : triyandafilis
kronikyalniz

Mesaj gönderen kronikyalniz »

kör değilde sağır olduklarını düşünürsem rahat olurum. ama bu da olayla çelişiyor tabi..
nai

Mesaj gönderen nai »

Göremiyorsa seslere çok daha fazla odaklanıyor demektir. Sesindeki titreme, kendine güvensizlik, tedirginlik gibi durumları fark edebilecek bir kitleye konuşmak daha zor olurdu. Gözlerini kaçıracak, ellerinle sürekli oynayacak, kendini ifade edemediğinde çok fazla göz kırpıp kaşlarını çatacak olmanın görülmemesi güzel şey tabi. Tedirgin her yerde her şartta tedirgin :D
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

pesimisst yazdı: 21 Oca 2012, 23:21 Bir ortamdasınız.. bayanlar, erkekler, arkadaşlarınız, tanıdıklarınız ya da hiç tanımadığınız insanlar var... kalabalık bir ortam. İş yerinizde, okulda sınıftasınız ya da bir toplantıda... Konuşmalar, gülüşmeler, şakalaşmalar vs.... derken size de söz hakkı tanınıyor ve sizin de herhangi bir konu hakkında bir şeyler söylemeniz bekleniyor... hatta alkışlanıyorsunuz, usulca ayağa kalkıyorsunuz (bu arada neler hissediyorsunuz, içinizden neler geçiyor, vücudunuz nasıl tepkiler vermeye başlıyor?) karşınızda size bakan insanlara bakıyorsunuz. Onları inceliyorsunuz. Birden, aslında hiçbirisinin gözlerinin görmediğini, kör olduklarını fark ediyorsunuz... Size doğru, sesin geldiği yöne doğru bakıyorlar ancak gerçekten de görmüyorlar sizi...(şimdi neler hissediyorsunuz?)
Kör olduklarını düşününce bir anda rahatladım.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]
pesimisst

Mesaj gönderen pesimisst »

görme engelli bir arkadaşımla çalışma imkanım oldu. Gerçekten de onun karşısında nispeten daha rahat olurum. Ancak bu kez de sesleri daha iyi analiz edebildiklerini düşünüyorsunuz 😅