Sorunumuz Zeki Olmamak

Çözüm önerileriniz..
gölgee

Re: Sorunumuz Zeki Olmamak

Mesaj gönderen gölgee »

baslik kismen dogru gibi. hepimiz zeka bakimindan esit doguyoruz, ama kimi bunun az bir kismini gelistirip kullanir, kimi de fazlasini kullanir. sfliler gereksiz seylere cok kafa yorduklarindan dolayi zihnimizi hep bos seylerlre mesgul ettik. gelismesini biz kendimiz önledik. o yüzden hazir cevaplilik olsun yada biri bize bi laf söylediginde ona gerekem cevabi vermekte hep zorlaniriz yada hic veremeyiz. beynimiz diger insanlar gibi calismiyor, hersey kendi eksenimizde dönüyor bizler icin. disari cikinca aklimizda tek olan kim bize bakiyor ne düsünüyor diye, verimli kullanmiyoruz zekamizi. etrafta ne olup bitiyorla ilgilenmiyoruz. okadar kendimizle mesguluz. bundan dolayi zekamiz geriye gidiyor olabilir, calistirmadikca daha da gidcektir.
useless

Mesaj gönderen useless »

sorunumuz zeki olup bunu yansıtamamak aslında, insanlar bir soru sorduğunda ya çok basit cevaplar veriyoruz ya da dilimiz tutulduğu için dışarıdan aptal gibi görünüyoruz.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

sorunumuz, olumsuz düşünceler, özgüven eksikliği ve buna bağlı olara sosyalfobidir.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
uguray1247

Mesaj gönderen uguray1247 »

Zeki olmakla bir ilgisinin olmadığını düşünüyorum.sorun düşüncelerinin seni dar bir alan hapsetmesi ve hareket kabiliyetini düşürmesi.IQ seviyem 139.şu ana kadar gelmiş amerikan başkanlarının çoğundan yüksek. :)
dil bekası, hak fenası istedi mülk ü tenim
bir devasız derde düştüm, âh ki lokman bîhaber
vysl

Mesaj gönderen vysl »

Zeki olmakla alakası yok sosyal fobinin. Eğitimli ve zekiysen çok iyi konuşabilirsin o ayrı ama kötü konuşmakla konuşmaktan korkmak farklı şeyler. Belki de çok eğitimli ve kültürlü insanlarlasın ve kendini onların yanında ezik hissediyorsun. Geri zekalı olmadığın sürece hiç kimse senin konuşmamanı istemez... Kısacası özgüven sahibi olmaya çalış bunun için de kurslara falan katıl fobini kademe kademe yen yani bir mağazaya git gezin çay bahçesinde otur ve insanları seyret... Yüzme kursu çok işe yarıyor tavsiye ederim..
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

diğerlerinden daha zeki yada aptal olduğumuzu düşünmüyorum sadece inceleme meraklısısıyız herşeyi herkesi..diğerleri rahat haytalarını yaşıyor kafaya takmıyor
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
Kullanıcı avatarı
primer

Mesaj gönderen primer »

tersine bence aşırı zekiyiz en azından ben öyleyim
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

sf'li de insan. onun da iyisi kötüsü; zekisi gerizekalısı vardır. lütfen ayrımcılık yapmayalım. her sf'li aynı değil. benim de sf'li arkadaşlarım var ama hiçbiri gerizekalı değil.
de te fabula narratur
xxlarch

Mesaj gönderen xxlarch »

akıcı konuşamamamızın nedeni Konuşurken biryandanda acaba dediklerim hakkında ne düşünürler, acaba saçmaladımmı gibi şeyler düşünmemiz konuşurken ne diyeceğimizi bilememize neden oluyor
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

sosyal fobililer normalin üstünde zeka seviyesine sahip
diğerleri korkacak kadar hızlı düşünemiyorlar. o kadar kapasiteleri yok.