Dikkat ve Hafıza Olumlaması

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Dikkat ve Hafıza Olumlaması

Mesaj gönderen mavi ay »

Dikkat ve Hafıza

Gördüğüm okuduğum ve dinlediğim her şey belleğimde depolanırlar. İstediğimde bunları birer birer hatırlarım.
Bilinçaltımın sonsuz saklama gücü, bütün bilgileri kaydetmek yeteneğine sahiptir.
Saniyede milyonlarca veriyi yükler bilinçaltım. Bende bunları ihtiyaç duydukça hatırlarım.
Sesleri, renkleri, sözcükleri, onların anlamlarını ve diğer milyonlarca detayı...
Hatırlarım açık ve berrak bir biçimde hatırlamak istediğim herşeyi...
Bildiğim ve öğrendiğim şeyler düzgün, ilişkili ve anlamlı bir biçimde saklanırlar.
Bilinçaltımda, herşeyi bir başka şeyle ilişkilendirdiğim hatırlama çivileri vardır. Biri diğerini hatırlatır bana, oda bir başkasını...
Hatırlarım açık ve berrak bir biçimde...
Bir şeye baktığımda bütün renkleri en ince detayına kadar farkedebilirim. Ve de bütün sesleri en ince ayrıntısına kadar...
Bir şeye bütün varlığımla bakarım. Yaptığım şeyi bütün varlığımla yaparım.
Her anımı ibadet eder gibi yaşarım...
ben dinlenirken uyurken, günlük işlerimi yaparken, bilinçaltımdaki bilgiler işleniyor olurlar en mükemmel şekilde ve kendiliğinden. Onlar üzerinde düşünmediğim zaman bile düşünmüş olurum...
Eğlenmeye ve dinlenmeye zaman ayırırım. yaptığım işi keyifle ve neşeyle yaparım.
Ozman zihnim tamamen açılır. Bütün kapasite ortaya çıkar.
Öğrendiklerimi içselleştirmek için başka şeyler yaparım... Keyifli şeyler...
Bir süre sonra dönüp arkama baktığımda, öğrenmiş olduğumu farkderim...
Çok şeyi öğrenirim. Bazı şeyleri iyi yapmak için. Bu yüzden ihtiyacım olanları hatırlarım kolayca... Diğerini ise her an hatırlamam gerekmez...
Sadece yapabildiğimi en iyi şekilde yaparken, başka birşey için kaygı duymadığımdan, yaşadığım ana odaklanmak benim için çok kolay olur...
Öğrenmek, anlamak, bilmek ve hatırlamak ve sonra bunları hayatımda daha çok başarı ve mutluluk ve de hizmet içib kullanmak bana müthiş bir keyif verir...
Bir şeyi öğrenirken gevşek, neşeli ve rahat olmam zihnimi açar ve genişletir... Tüm kapasitesiyle kullanıma hazır hale gelir...
Hatırlarım açık ve berrak bir şekilde hatırlamak istediğim herşeyi...
eski nick : triyandafilis