Ben buldum... ben buldum...

Çözüm önerileriniz..
pesimisst

Ben buldum... ben buldum...

Mesaj gönderen pesimisst »

Eveet arkadaşlar işte sf, panik atak ve türevlerinin çaresi... Her gün sabah öğle ve akşam olmak üzere aç karnına günde 3 kez bir dilim ekmek üzerine mınar beyaz sürülüp yenilecek, birkaç hafta içinde hiçbişeyiniz kalmayacak inşallah :) Şaka bir yana bu hastalıklar beyinden kaynaklanmıyor bana göre; beynimizde bi sıkıntı yok yani, farmakoloji, psikiyatri ve birazda psikologlar boşuna uğraşıyorlar... İşin sırrı kalpte gizli... Bizim gibi insanların sadece biraz kalbi yorulmuş hepsi bu kadar.... kalbimiz bas bas bağırıyor yoruldum diye duymuyor musunuz. Nedenini bana sormayın siz bileceksiniz onu. Bence bu alanda araştırma yapanların kalp ve sinir sistemi ile ilgilenmeleri yararlı olacaktır. Sinirleri yıpranmış, asabı bozuk gibi deyimlerimiz var bizim dimi... Şimdi de benden bir tavsiye size; "alıç" evet alıç ağacı hep dua edermiş Allah'a; "beni, yiyen insanların kalpleri kuvvetli, damar yolları açık olsun, hipertansiyonları düşük olsun, sinir sistemleri sağlam olsun" dermiş. Beni kapsül yapsınlar, çay yapıp içsinler, meyvemi bulurlarsa daha güzeldir, yaprağım da olur, ben dağlarda hergün dua ederim insanlara iyileşsinler" dermiş... (Mudha'nın evrensel sırlar kitabı 1105/ 5. Madde; Tantuni 3/456 ve Tck 1599/1e Maddeleri :) )
pesimisst

Re: Ben buldum... ben buldum...

Bu alıç var ya, kullandıktan bir zaman sonra o eski günleri hatırladığınızda "vay be nereden nereye" dedirtiyor. İsteseniz de kalbiniz artık sizi kırmıyor. Arada polen takviyesi de yapabilirsiniz. B vitamini türevleri var içinde ondan. Bunların antidepresan ilaçlarla birlikte kullanımı hakkında bir bilgim yok. Ancak ben kendi adıma cipralexi bir anda kesip poleni bi yüklüyorum (fazla değil ama) ilaçlar bırakılırken yaşanılan o sıkıntıları yaşamıyorum. Ben alıç derim fark edersiniz zaten...
var

Mesaj gönderen var »

Eğer şaka yapmaya devam etmiyorsan, senin de biraz biyoloji alanında araştırma yapman iyi olacak.
pesimisst

Beyin olsun, akciğer, sinir ya da sindirim sistemi organları olsun tüm organlar kalbin emrinde, kalp de Allah'ın emrindedir. Kalpten kastım her ne kadar fiziki olsa bile daha çok manevi(Batıni) kalptir. Beyni, sinir sistemi içinde incelediğini biliyorum biyolojinin. Bana göre diyorum yine, önce kalp; Sokrates gibi yani... Onu düzeltirsek digerleri de düzelir gibi geliyor bana... Konuyu dağıtmadan alıç diyorum yine... Benim işim belli olmaz, bakarsın yarın başka birşey de söylerim. Şimdilik bu ama :)
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

ağzımı bozmak istemiyorum ama hergün biri çıkar yok polen iyi yok bu meyve iyi yok bu bitki şifalı ulan babam bütün yaz satıyor alıç bütün gün kemiriyorum birşey olmuyor aylarca yerdim polende aldım ama tadı o kadar berbatki 1 hafta yedim ancak
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
pesimisst

Baba ne yaptın ya... Şurada bi bitki dedik hemen ben hergün yedim diyip kestirip attın. Ben de daha birkaç gündür kullanıyorum ama artık insanların karşında kalbimin abuk sabuk bir şekilde atmadığını, taa eskilerde olduğu gibi heyecanı heyecan gibi tattığımı, hatta karşımızda canlı müzik olan Cafede gidip eğlenmek istediğimi, hatta insanlar bana baktığında aralarında olduğumda huzurlu olduğumu... Düşüncelerimin düzelmeye başladığını (milyonlarca saçma şey geliyordu aklıma, şimdi yüzbinlerce :) ) kısaca rahatladığımı kendimi kasmadığımı yani fark ettim... Ben aktar filan da değilim... Böyle böyle bı çare bulacağız inşallah...
pesimisst

Hem bitkilerin yararı yok gibisinden bahsediyorsun da zamanında psikiyatristin bekleme salonunda oturduğum esnada bana bitki çayı ikram ettiler, hem sofistike bi şeyler çalıyordu ortamda naber. Sağolsunlar iyi de paramı almışlardı :) veriyordu ilacı tamam. Ücreti ödüyorsun. Bir sonrakinde dozaj ayarı tamam. Böylece mutlu oluyorsun falan filan.. Ancak şu anda verdiği ilaçtan daha da işe yaradı bu diyebilirim... Sonra bi tanesi demiş alışın ilaçlarla yaşamaya bir ömür boyu ama dikkat edin intihar riski de var (bilimsel makaleydi üstelik) bu ne lahana bu ne turşu... Kesinlikle saygıdeğer doktor ve ilaç firmalarına bi sözüm yok ancak sistem gereği olsa gerek biraz fazla ezber gidiyorlar bence. Ha unutmadan bi de kabak çekirdeğini tavsiye ediyorlar panik atağa :)
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

MÖ 5000 Yılı
Hasta Mısın al şu otları şifalı bitkileri kaynat ye iyileşirsin.

M.S 1000
yılı hasta mısın şifalı bitki mi yiyorsun bırak saçmalamayı Tanrıya dua et Tanrı seni iyileştir.

M.S 1900 ler
Hasta mısın dua mı ediyorsun saçmalama Tanrı seni iyileştirmez ilaç iyileştirir al şu ilaçları iç iyileşirsin.

M.S 2000 ler.
Hasta mısın ilaç mı içiyorsun saçmalama doğal beslen al şu otları kaynat suyunu iç posasınıda sabah akşam bir kaşık ye iyileşirsin.

:)
kalıcısıkıntı

pesimisst yazdı:Baba ne yaptın ya... Şurada bi bitki dedik hemen ben hergün yedim diyip kestirip attın. Ben de daha birkaç gündür kullanıyorum ama artık insanların karşında kalbimin abuk sabuk bir şekilde atmadığını, taa eskilerde olduğu gibi heyecanı heyecan gibi tattığımı, hatta karşımızda canlı müzik olan Cafede gidip eğlenmek istediğimi, hatta insanlar bana baktığında aralarında olduğumda huzurlu olduğumu... Düşüncelerimin düzelmeye başladığını (milyonlarca saçma şey geliyordu aklıma, şimdi yüzbinlerce :) ) kısaca rahatladığımı kendimi kasmadığımı yani fark ettim... Ben aktar filan da değilim... Böyle böyle bı çare bulacağız inşallah...
psikolojiktir baba :)
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
pesimisst

Al kalıcısıkıntı bu benden kapak olsun; http://m.youtube.com/#/watch?desktop_ur ... hEso&gl=US
pesimisst

Rakıyla iyi gider; birazdan deneyeceğiz bakalım :)
kalıcısıkıntı

yolladığın şey ne bi şey yok içinde 5 tane video alt alta rakıda yarasın ama beğenmiyorum ben vucudu uyuşturuyor ama beğine etki etmiyor fazla tadıda kötü viski forever para oldukça :D
abudabi

Mesaj gönderen abudabi »

dalga mı geçiyorsun bu mu çaren [smilie=aikido.gif] keşke boş konuşmak isteyenler başka forumlarda yazsa böyle gereksiz şeyleri.
Kullanıcı avatarı
tepkı_sel

Mesaj gönderen tepkı_sel »

Alıç ın etkisini bilemem ama, doktor bana kardiyolojiye de görün demişti gerçekten..
obsessions lament to freedom...
user

Mesaj gönderen user »

ne kalp, ne beyin nede baskasi! Bu hastaligin kaynagi daha dogrusu vesile olan AILE dir. Eger sfli bir kadindan dogduysaniz yahut sfli babanin tohumuysaniz bu illete yakalanmaniz an meselesi. Yazik ki aile secim hakkimiz yok! Eger böyle bir sansimiz olsaydi ne zenginini, ne de lüksünü, sadece ruhsal yönden saglikli olanini secerdim. Bu hastalik insana hayatta o kadar sey kaybettiriyor ki anlatilmazzzz sadece yasanir............