sosyal fobinin ana nedeni. ve çözümü

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
gorunmezadam

sosyal fobinin ana nedeni. ve çözümü

Mesaj gönderen gorunmezadam »

sosyal fobinin ana nedeni annemiz aşırı korumacı yapısı. zaten turkiyede o kadar çok olay oluyorki psikoloji bozulmaması zor. (toplumsal gelenek goreneklerin etkisi var.)

sosyal fobinin gerçek sebebi ise. tembellik!!!
sosyal fobililer bir şey yapmak için harekte geçerken gotunu kaldırmaya bile üşeniyor. sonrada kendini kandırmak için bahaneler uyduruyor.
sosyal olmak tek çaresi......
ugurd

Re: sosyal fobinin ana nedeni. ve çözümü

Mesaj gönderen ugurd »

Evet nefsi kırkmak ruhun güçlenmesine sebep olur. Bu da sosyal fobi ve diğer ruhsal problemleri yenmek için birebir. Ben bi dönem nefsimi yenme yolunu tutmuştum; sosyal fobim iyileşsin diye değil de başka sebeplerden ötürü(okul,vs.). Tembelliğimden uzaklaşmıştım, topluma da çok karışmıyordum ona rağmen sosyal fobimde ciddi azalma yaşamıştım. Tembelliği yenmek güçlü bir ruh için olmazsa olmaz gereklerden biri, bu yüzden sf yi yenme yolunda ,yani iyileşme yolunda, ciddi katkısı var.

Neden olarak yazdığına da ben bir ansiklopedi sayfasında rastlamıştım dediğin aşağı yukarı aynı şey. Şöyle diyordu: "Fobilerin tam olarak nedeni bilinmemekle birlikte, yiyip bitirici birşey olarak yaşanılan anne sevgisinden kurtarıcı hadım edici baba müdahalesinin gelemeyişinden kaynaklandığı söylenebilir."
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

sosyal fobinin gerçek sebebi ise. tembellik!!!

KATILIYORUM
prokariyer

Mesaj gönderen prokariyer »

Bencede Tembellik . Ben mesela devlet hastanesinde doktora gittim adam ilgilenmyor ilaç yazıp gönderiyor ve devletin geneli böyle ben dedim olmucak sanrım ama sonradan buradan bir abi sağolsun çok güzel gaz verdi 150 km uzakta hastane doktor araştırmaya başladım ve gidicem de isrtersen özel olsun ister eğitim araştırma hastanesi ailemden gizli gizli gidip tedavi olucam harçlıktan kasarım ne yapar ne ederim gidicem . Demem o ki tek doktorla olacak bir iş değil millet 4-5 doktor değiştiriyor ben bu sefer inşşalh olacağına inanıyorum benim durum çok şükür o kadar ağır değil erken farkına vardım sanırım başlangıç gibi bişi .