Bence Sf'nin en etkili çaresi

Çözüm önerileriniz..
pesimisst

Bence Sf'nin en etkili çaresi

Mesaj gönderen pesimisst »

Beni yanlış anlamayın. Ancak şunu çok iyi düşünün. Düşüneceğinizden de eminim :) "Eğer tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakın." Biraz açıklayayım yoksa yanlış anlaşılacağım. Bir kişiden fazla insanın olduğu ortamlara girdiğiniz zaman kaçma/kaçınma davranışı/refleksi gösteriyorsanız, ortam öncesinde/ sonrasında moral çöküntüsü yaşıyorsanız beni dikkate alın. Kaçma/kaçınma refleksi işin sırrı. Ne pahasına olursa olsun, ucunda ölüm de olsa (rezil olma düşüncesi, ya görürlerse ben ne yaparım düşüncesi. Neyi görürlerse, işte o halimi) ortamı terk etmeyin. Sizin o halinizi gördüklerinde (öyle düşünüyorsunuz ya) sonrasında olabilecekleri (artık benimle konuşmazlar,beni dışlarlar, dedikodumu yaparlar...) göze aldığınız gün siz kazandınız demektir. Bırakın kalbiniz alabildiğine çarpsın, alabildiğine titreyin, terleyin, yüzünüz şekilden şekile girsin. Bunları göze almalısınız. Hatta eğer yapabilir misiniz bilemem ama o halinizden hoşlanmaya bakın. İnşallah bir gün o haliniz hatıranızda sadece hoş bir anı olarak kalacaktır. Beynimizde canlanan hatıralarımıza engel olamayız, ancak o hatıraları kabullenebiliriz. Hatta o hatıraları tebessümle bile hatırlayabiliriz. Neyse bu kısım çok su kaldırır.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: Bence Sf'nin en etkili çaresi

Mesaj gönderen mahsunkul »

kabullendimmi zaten bi şey kalmıyor ki, sf hastalık olmaktan çıkıyor.. ama işte kazın ayağı öyle değil, milletin içinde rezil olmak bizim için büyük bir sorun, kumar oynayıp çare'leri denemeye gelmiyor.. sonu hüsran olabilir :/ ;)
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

benim avatarda pek beni yansıtmıyor hemi olsun kalsın moderatör biraz ağır olmalı, imaj olsun. [smilie=cool.gif]

en azından şu kedinin oraya sevimli bi şeler koyayım.. [smilie=derisive.gif]

yok yada kalsın uğurum o benim kara kedi, çenç yapmayam..
pesimisst

Ben denedim mahsunkul arkadaşım, dibe vurduğum anlardı hem de. Selam bile veremezsin ya, öyle işte. Sadece baktılar. Biraz ortamın havası soğudu. Çok da değişmedi. Rahatlıyor insan ama, biraz buruk olsa da rahatlıyor.
kalender

Mesaj gönderen kalender »

merhabalar,aynen katılıyorum bence de sf den kurtulmanın en etkili yolu kızarmayı titremeyi rezil olmayı göze almaktır.toplum içinde en rahat konuşanların bile bir miktar kızardığına şahit oldum.bence çok takmamak gerekiyor kızarmayı.ben en çok sesimin titremesini, ağlayacak gibi olmayı önemsiyorum,daha doğrusu en çok bundan korkuyorum.bu arada ben uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ama aranıza katılmaya yeni karar verdim.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

bakankör yazdı:Malesef bu kadarını her sfli düşünebiliyor asıl sorun fiziksel etkileri kızarma titreme gibi sorunlar zora sokuyor.
iiste bu.. Buyuk sorun fiziksel etkiler, heleki kizarma carpinti aynen nakavtsin bittin milletin icinde gozden dustun, hiccup toparlamaya calisma ugrasma bikac cumle edeyimde kurtarayim dersin dahada batarsin gomulursun [smilie=dash3.gif]
pesimisst

''Kendinle dalga geçmeyi dene.Bu her türlü takıntıya ve kendini özdeşleştirmeye karşı güçlü bir panzehirdir. ''

STEFANO ELIO D'ANNA
Kullanıcı avatarı
ilhan aziz

Mesaj gönderen ilhan aziz »

bence güzel yazmış..
ilhan aziz
lilith

Mesaj gönderen lilith »

arkadaşlar bende de sf anksiyete panik bozukluk hepsi var sanırım iç içe geçmiş durumda.anksiyete sizde de var mı acaba?
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

insan kendiyle kafa bulmayı öğrenince çok şey değişiyor.
ama bu yıllar alıyor.