Çözüm gibi

Çözüm önerileriniz..
Horse_Adam

Çözüm gibi

Mesaj gönderen Horse_Adam »

sf lilerde kendine karşı çok büyük bir özgüven eksikliği olduğu için bence sf yi çözme adımlarından biride özgüven kazanmak.İnsanın özgüveni artınca heyecanıda azalıyor.oyuzden çözümlerden biri kendine özgüven kazandırmak.bunun için küçük büyük farketmez (hatta bu bir oyun bile olabilir) bitirmek için peşini bırakmayın o işi bitirmek için uğraşın.minik bişey olsa bile insan kendinin birşeyler başarabilecegine inanıyor.tam çözüm olmasa bile bence bu bir adımdır.Komik ama kendimden birşey anlatmak istiyorum.ben üstümde bir şansızlık oldugunu düşünürdüm.sürekli bana karşı çalışan bir güç.artık takıntı haline gelmişti. neyapsam acaba birşey olcakmı diye düşünürdüm.sonra benim 2-3yıldır oynadıgım (beli sizde biliyorusnuzdur)oyun vardı.hayatımda hiç bitirmemiştim.minecraft :D .bir gün bir harita actım ve niyeyse kendi kendime yemin verdim o oyunu hile kullanmadan bitirecegime.cok sıkıldıgım anlar oldu sacmaladıgımı dusundugum anlar oldu veya hile yapmayı bile dusundum ama niyeyse artık inat etmiştim.sonra oyunu bitirdigimde o en son yapımcıların adlarını okurken kendimde inanılmaz bir rahatlık hissetim.artık kendi kendime birşeyleri başarabilecegimi kanıtlamıştım.ben kilolu bir insandım sırf o oyun sayesinde inat edip 10 kilo verdim. :) ve özgüvenim kendine geldi artık butun insanları kendimden üstte görmedim.hala sf var ama bu olay yeni oldugu için artıkmsf yi yenmek içinde ugrasmaya basladım. :D .sizimde denemenizi öneririm .(hayatımda işk defa bir sitede böyle birşey yapıyorum oyuzden yanlışlarım varsa şimdiden özür dilerim)
bu hesabı silin

Re: Çözüm gibi

Mesaj gönderen bu hesabı silin »

:D dostum ben yıllardır oyun oynuyorm asosyal adamın yaptığı genel etkınlıklerden biri bu.. ya oyun oynarsın, ya film izlersin yada müzik dinlersin en olmadı kitap okursun yani vakit bir türlü geçecek.. durup düşünüp kafayı yemektense zaten bir çoğumuz bi şekilde vakit öldürüyoruz.. tamam çözüm degil ama özgüvende vermez butür şeyler ben kaç senedir onlarca oyun bitirdim hiç öyle iyi filn hissetmedim oyunda bolum gecmekle bitirip introsunu gormekle bişey degısmez.. hiç hile vs kullanmam, easy de oynamam hardda oynarım.. hemen bitmesin diye :D
sanal şeyler bunlar hiç bi şeye faydası olmaz.. benim oynadıgım bir oyun vardı fps online savasıyorsun 4 sene fılan oynamıstım..oyunda rutbe almak ıcın senelerce oynaman lazım.. okadar zaman oynadım cok yuksek rutbe oldu fılan da bısey degısmedı.. faydasız işler bunlar adamı sosyallıkten hepten koparır.. ayrıca kılo nasıl verılıyo pc karsısında oda ılginç.. tam tersi kilo alınıyo saatlerce pc basında otur ye,iç filan..
oyun bitirdin ve özgüvenin yerine geldi öyle mi?
ben bazen yeni çıkmış bir oyunu aralıksız oynayıp 6-7 saate bitiriyorum.. hiç bi degişiklik olmuyo..
bu hesabı silin

bakankör yazdı:
-HYRSZ_EVLT- yazdı::D dostum ben yıllardır oyun oynuyorm asosyal adamın yaptığı genel etkınlıklerden biri bu.. ya oyun oynarsın, ya film izlersin yada müzik dinlersin en olmadı kitap okursun yani vakit bir türlü geçecek.. durup düşünüp kafayı yemektense zaten bir çoğumuz bi şekilde vakit öldürüyoruz.. tamam çözüm degil ama özgüvende vermez butür şeyler ben kaç senedir onlarca oyun bitirdim hiç öyle iyi filn hissetmedim oyunda bolum gecmekle bitirip introsunu gormekle bişey degısmez.. hiç hile vs kullanmam, easy de oynamam hardda oynarım.. hemen bitmesin diye :D
sanal şeyler bunlar hiç bi şeye faydası olmaz.. benim oynadıgım bir oyun vardı fps online savasıyorsun 4 sene fılan oynamıstım..oyunda rutbe almak ıcın senelerce oynaman lazım.. okadar zaman oynadım cok yuksek rutbe oldu fılan da bısey degısmedı.. faydasız işler bunlar adamı sosyallıkten hepten koparır.. ayrıca kılo nasıl verılıyo pc karsısında oda ılginç.. tam tersi kilo alınıyo saatlerce pc basında otur ye,iç filan..
oyun bitirdin ve özgüvenin yerine geldi öyle mi?
ben bazen yeni çıkmış bir oyunu aralıksız oynayıp 6-7 saate bitiriyorum.. hiç bi degişiklik olmuyo..
Sen bir call of dutyi 23 saat pc başından kalkmadan bitir (bkz:ben) hayata bakış açın nasıl değişiyor anlarsın :)

Okumadın galiba maksumum 8 saatte bıter o dedıgın 23 saat ne hıc basından kalkmadan 3 oyun bıtırılır fps ler kısa zaten
ılk serısınden ıtıbaren bıtırdım ben call of duty serısını yıllardır oyun oynuyorum ben.. oyunla ozguvenın ne lakası var alah askına :D
bu hesabı silin

sende özguven gelmıs olabılır bende gelmedı , ama sacma yani ben 15 senedır oynuyorum tetrisle basladım yıl 89 fılan sora ateri filan derken ps3 xbox sf ye care olmadı ya olsa bana olurdu heralde:D
bu hesabı silin

oyundakı ozguven orda kalır yahu bak gta5 cıktı indirdim oynayasım yok.. zaten hardda oynuyorum anca ozaman 1-2 gun suruyo calof duty medal of honor gıbı oyunlar.. gta 4 mesela cok kapsamlı ayrıntılı bır oyun olmasına ragmen bı ara sıkıntıdan oturdum basına 3 gunde bıttı.. arkadasa dedım hadi ordan dedi .. tabi oyun yaşı geçmiş insanlarız biz ama vakit ölecek bir sekılde sfyle ugrasmaktansa.. oyuna gırıp 3-5 adam öldür..ama sıkıyor aslında bı yerden sonrada sus çaktırma .. sıksada devam iyi vakıt alıyor..ama benım gıbı yaparsanda ne oyun dayanır bırde sıkılırsın .. ben sıkıldım ama çaktırmıyorum kendime.. sırf bu ay 350 gb oyun çektim ama indirmeside vakit alıyor.. pek bi faydası yok sadece vakit öldürüyor insan.. gta 5 guzelmiş oynarım bi ara
bu hesabı silin

ben masa üstünü onlıne oyunlar ıcın kullanıyorum
xbox 360 da oynuyorum dıger oyunları
mesela call of duty crysis 3 frcry 3 gıbı oyunlar joestikten zor gelıyor ama sıngle player bıtırmek ıcın pc acmıyorum
ama onlınesını pcden oynuyorum zaten bitirmedıgım fps yok denecek kadar az
bi oyun cıktımı aynı gun ındırı o hafta ıcınde bıtırırım.
oyle deme gta bır baska ayrı bır dunya gta 5 normal de bu ayın 17 sınde cıkacak. ama ben 2 gun once ındırdım amerıka versıyonu
pes 14 cıktı onu ındırdım ama ıspanyolca fıfa daha ıyı henuz cıkmadı ama pesin normalı bu hafta ıcı gelır onu ındırırım
gta 5 videosuna bak derim yutupdan

online oynamıyorsan fpsleri bende sana online oynamanı tavsiye ederim
özellikle call of duty 5 zombisini 4 kişi coop dene
birde call of duty mw3 iki coop moduda harika
orjinal olmasınada gerek yok çaktırma .)
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Konu oyunlardan açılmışken :D, bende PS2 vardı ama bozuldu, bende internetten eski NES(atari) oyunlarını oynuyorum joystick ile :D
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

her işi layıkı ile, tatmin olacak şekilde bitirirseniz özgüveninizin yavaş yavaş ve sağlam bir şekilde oluştuğunu göreceksiniz.
az eylem öz eylem.
en basit işi bile bilinçli, adım adım, sindirerek yapın, banyo yapmak, pantolon ütülemek, bir makale okumak vb.