sf yle başa çıkabilirim

Çözüm önerileriniz..
btl007

sf yle başa çıkabilirim

Mesaj gönderen btl007 »

6 yıldır bu illetle boğuşuyorum. 2 yıl ilaç tedavisi gördüm ve hiç bir işe yaramadı. korkularım heyeanlarım krizlerim gitgide arttı. ilacın bana bi faydası olmadığını anladığımda ilacı periyodik olarak azaltarak bıraktım. Kendime bi liste yaptım, hedef listesi. bunca yıldır bir sosyal fobili olduğum için çok isteyip ama yapmadığım şeylerin listesi. bu listenin en başında "ehliyet al" vardı. hemen gidip kursa yazıldım. belki korkulu rüyam olan o direksiyon sınavında heyecandan elim ayağım titricek ve zaten sınavı geçemicektım ama en azından denemiş olucaktım. kursun ilk gunu ilkyardım hocası sırayla herkese soruları okutup cevaplattı ve bi sf li için bunu yapmak gerçekten çok zordu. sıra bana gelmek üzereydi ve ben kalbimin atışını duyabılıyordum nerdeyse tam o sırada aklıma geldi. dünyada belkide benim kadar heyecanlanan çok az insan vardı ve bu benim başıma her zaman geldiği için HEYECANLA NASIL BAŞA ÇIKACAĞIMI BENDEN DAHA İYİ KIMSE BİLEMEZDİ. SÜREKLİ HEYECANLANAN Bİ İNSAN HEYCANINI NASIL KONTROL ALTINA ALMASI GEREKTİĞİNİ BİLİR. DİYE DÜŞÜNDÜM.ve o an kendime bi yöntem buldum hızlı çift nefes alıcaktım ve heycanımı yenicektim. ben bu işlemi denerken sıranın bana geldiğini ve heycanımdan eser kalmadığını farkettım. bu olayın üstünden henüz 1 ay geçti ama ben o o gun onu yendim o günden beri uğramadı yanıma biliyorum daha çok kısa bi zaman geçti ama kendime olan güvenim katkay yerine geldi :D

umarım herkes bigün bu illeti yener...