lütfen yardım.

Çözüm önerileriniz..
ipurplehaze

lütfen yardım.

Mesaj gönderen ipurplehaze »

merhabalar herkeze, ben yigit. 23 yaşımdayım ve izmirde yaşıyorum. Arçelikte bilgisayar teknisyeniyim.

Son gittiğim doktorda anksiyete teşhisi konuldu ve paxil 20 mg ve ativan 1 mg verildi.
paxili 4 gündür içiyorum ativanı ise 10 gündür günde bir tane içiyorum.

Benim maddi problemlerimden dolayı istek dışı kafamda bir birini kovalayan sorular ve kendimi kaybetme korkusu, hiç rahat olamama vb. sorunlar meydana geldi. daha önce sadece panik atak vardı ama maddi problemlerim çoğaldıkça ben eve kapanır oldum ..

simdi benim problemim panik ataktanmı yoksa anksiyetedenmi bir türlü anlayamadım..

hiçbirşey yapasım gelmiyor, acaba nasıl yenerim bu hastalığı. kendimide çok yalnız hissediyorum.
çalışamayacak hale geliyorum zaman zaman. birileri yanımda yoksa oturup ağlayasım geliyor sanki, sürekli birilerinden destek alma ihtiyacı duyuyorum.. Artık ne yapıcağımı bilmiyorum .. Sizlerdende fikir almak istedim ..
lanetolsunsf

Re: lütfen yardım.

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

anladığım kadarıyla sosyal fobi yok sende bu iyi. panik atakta ara ara ataklar gelir durduk yere de olur bir şeyler de tetikleyebilir. ağır çarpıntı göğüste baskı hissi kendini kaybedecek gibi olma başına çok kötü bir şey gelecekmiş gibi hissetme ve ölücem korkusu olur ağır bir şekilde olur bunlar her zaman olmaz. seninki heralde genel bir anksiyete daha hafif doktorun verdiği ilaçlara devam et anksiyeten büyük oranda azalacaktır rahatlama olur daha az düşünürsün. ama ilaçlara yeni başladığın için ilk bir kaç hafta şikayetlerin artabilir büyük ihtimal bırakma ilacı devam et en geç 1 ay sonra etkisini görürsün geçmiş olsun.
alicandan

Mesaj gönderen alicandan »

paxil'in etkisi için 20 gün kadar beklemen gerek ama ativan çabuk etki eder.
ipurplehaze

Mesaj gönderen ipurplehaze »

Ativanı sabah akşam yarım yarım içiyorum. şimdi 20 gün işe gittiğimde rezil olucam yani :) ooof zor bir süreç ..
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Ben de alıcağım,doktor moktor bilmem.Fiyatı da uygunmuş.Ativan hızlıysa ondan alırım.
bulantı