Tavsiye-tespit

Çözüm önerileriniz..
gunesedogru

Tavsiye-tespit

Mesaj gönderen gunesedogru »

Foruma bakıyorum ve bir genel tekrar havasının hakim olduğunu görüyorum. Tek değişen şey nickler..İçimizi boşaltıp, sitede bi kaç volta atıp terkediyor çoğumuz... Çaresizlik dört bir yanımızı sarmış. Aynı soru aynı konu aynı şikayet ve hepimizin artık ezberlediği uzmanı olduğu basit yüzeysel öneriler... tekrar tekrar tekrar.... ve malesef bazen sf nin kız-erkek ilişkilerine indirgenmesi ve buzdağının altına çok fazla odaklanılmaması ...belli bir aşama katettiklerine inananların tekrar foruma uğrayıp uçurumun dibindekilere el uzatmaması ve bir abi-abla kardeş dayanışmasının oluşmaması üzücü...Ayrıca Tabi arada güzel ince işlenmiş fikirlerde çıkıyor ama bi fidan bir çekirdekten ileri gidemiyoruz...eğerki çektiğimiz acı bizi harekete geçirmiyorsa daha fazla acıyı davet ediyoruz demektir. Mevlana en çok farkında olan insanların en çok acı çeken insanlar olduğunu söyler.. Hepimizde büyük bir potansiyel var. Emin olun bir takım semptomları ezberlemiş tek derdi cebindeki parası olanlar bu işi çözemeyecek, biz çözmek zorundayız.psikologlar psikiyatristler bir yere kadar ancak bize sınırlı kısıtlı bir şekilde yardımcı olabilirler.herkesi günü değil hayatı kurtarmaya davet ediyorum.
prensesinuykusu

Re: Tavsiye-tespit

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

her şeyin farkındayız fakat düzeltemiyoruz. asıl mesele bu zaten.çok doğru tespitler.
gunesedogru

basit ama etkili yollar mevcut, içimizde dışarı çıkamayan hayallerle yetinen bir yaşam enerjisi var ve bunu mezara götürmek istemiyoruz. belki toplumdaki hazır kanallara bu enerjimizi kanalize edemiyoruz. ama yeni kanallar inşa edebiliriz. her sehirde üniverstelerdeki gibi kulupler kurabiliriz kucuk kucuk gruplar olusturabiliriz. bunlar bizim icin kucuk ama sf icin buyuk adımlar olur. ve cogumuz egitimli bir kitleyiz. basit dar kisisel gelisim kitaplari artik hic birimize yetmiyor. artik herkes kacar oldu bu kitaplardan. önceden psikolog psikiyatriste gitmekten cekinirdik simdi cikmaz olduk ama hala o istedigimiz tatmin duygusundan yoksun
uz. artık herkes taşın altına elini koymalı.
Elektrikli Soba
İletişim:

Mesaj gönderen Elektrikli Soba »

Bu forumu terkedilen ve 3-5 hane kalan köylere benzetiyorum.
prensesinuykusu

gunesedogru yazdı:basit ama etkili yollar mevcut, içimizde dışarı çıkamayan hayallerle yetinen bir yaşam enerjisi var ve bunu mezara götürmek istemiyoruz. belki toplumdaki hazır kanallara bu enerjimizi kanalize edemiyoruz. ama yeni kanallar inşa edebiliriz. her sehirde üniverstelerdeki gibi kulupler kurabiliriz kucuk kucuk gruplar olusturabiliriz. bunlar bizim icin kucuk ama sf icin buyuk adımlar olur. ve cogumuz egitimli bir kitleyiz. basit dar kisisel gelisim kitaplari artik hic birimize yetmiyor. artik herkes kacar oldu bu kitaplardan. önceden psikolog psikiyatriste gitmekten cekinirdik simdi cikmaz olduk ama hala o istedigimiz tatmin duygusundan yoksun
uz. artık herkes taşın altına elini koymalı.
bir ara buradaki sohbet odasındaydı sanırım, ben de demiştim sf klübü gibi bir şey olsa keşke şehirlerde diye. bisiklet klüpleri, kitap klüpleri falan oluyor sf neden olmasın ki? ama "zaten klüplere katılabilsek sfli olmazdık" gibi bir tepki almıştım. :) dedigin gibi, herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor ama maalesef bir şey değişmiyor
gunesedogru

Arkadaş kısmen haklı olabilir, kuramazdık derken..... Ama biz bizle olacağız, kulübün bir resmiyeti yok,arada bir kendin gibi insanlarla buluşmak için ayıracak hiç mi gücümüz kalmadı. Bu kadar aciz olamayız. Başkaları tarafından anlaşılmayan bir dünyada yaşarken bizi anlayacak insanlara bir kere olsun şans tanımazsak yalnızlığa mahkumluktan nasıl kurtuluruz. Dertler paylaşıldıkça azalır, her anlatış her içini dokus bir terapidir. Yeterince rezil olduk en fazla ne olur bi de kendi aramızda birbirimize rezil oluruz. Ama bu sever birbirimize alaycı gözlerle bakmaz belki de bir kahkaha patlatırız..hep birlikte güleriz. Birlikte kuvvet doğar. Kendimizi çok kucumsuyoruz. Hatta sflilerin kendinarasinda birşeyler yapmasinin hic bir faydasi olmayacagina inanan doğrudan topluma karismak gerektiğini savunan var. Bu kendini bküçük görmekten adam yerine koymamaktan başka bir şey değil. Neyse biz yapamasak da birgün başkaları yapar.
prensesinuykusu

pes etmemek lazım, sfyi bir şekilde yenenler var. darısı bize. gerçi bende de şu sıralar biraz daha azaldı gibi ama hayırlısı.
Kullanıcı avatarı
gang.related
İletişim:

Mesaj gönderen gang.related »

gunesedogru yazdı:Foruma bakıyorum ve bir genel tekrar havasının hakim olduğunu görüyorum. Tek değişen şey nickler..İçimizi boşaltıp, sitede bi kaç volta atıp terkediyor çoğumuz... Çaresizlik dört bir yanımızı sarmış. Aynı soru aynı konu aynı şikayet ve hepimizin artık ezberlediği uzmanı olduğu basit yüzeysel öneriler... tekrar tekrar tekrar.... ve malesef bazen sf nin kız-erkek ilişkilerine indirgenmesi ve buzdağının altına çok fazla odaklanılmaması ...belli bir aşama katettiklerine inananların tekrar foruma uğrayıp uçurumun dibindekilere el uzatmaması ve bir abi-abla kardeş dayanışmasının oluşmaması üzücü...Ayrıca Tabi arada güzel ince işlenmiş fikirlerde çıkıyor ama bi fidan bir çekirdekten ileri gidemiyoruz...eğerki çektiğimiz acı bizi harekete geçirmiyorsa daha fazla acıyı davet ediyoruz demektir. Mevlana en çok farkında olan insanların en çok acı çeken insanlar olduğunu söyler.. Hepimizde büyük bir potansiyel var. Emin olun bir takım semptomları ezberlemiş tek derdi cebindeki parası olanlar bu işi çözemeyecek, biz çözmek zorundayız.psikologlar psikiyatristler bir yere kadar ancak bize sınırlı kısıtlı bir şekilde yardımcı olabilirler.herkesi günü değil hayatı kurtarmaya davet ediyorum.
ne kadar güzel farkındasın forumun ve üyelerin halini forum açılalı 19 yıl olmuş aynen öyle bende yıllardır ks li olarak son 2-3 yıldır 2-3 ayda bir böyle girip saatlerimi harcarım hala gördüğünz gibi buradayım