bende sosyal fobi hastası oldugumu anladım

Çözüm önerileriniz..
cokdusunenadam

bende sosyal fobi hastası oldugumu anladım

Mesaj gönderen cokdusunenadam »

Herkese merabalar forumda yeniyim. ama 2-3 gün önce nerdeyse forumdaki tüm konuları okudum bazı arkadaşların durumu gerçekten çok kötü. bende sizinle bi kaç sorunumu paylaşmak istiyorum

sağlık lisesi ögrencisiyim yakın zamanda staja başlayacagım bazı ortamlarda kendimi aşırı derecede kasıyorum aşırı derecede takıntılarım var çok düşünen birisiyim mesela herhangı bi cafeye oturayım içerisi çok dolu veya içerisi çok boş önüme çay gelsin elime aldıgım gibi çay elimde zıplamaya başlıyor içemicek derecede titriyor ellerim bu durum sadece burda degil düzenli olarak degilde ara ara araç kullanan birrisiyim araça bındıgım an komple tıtrıyorum ayaklar eller bagımsızlaşıyor insan kalabalıgından nefret ediyorum bu yüzden sadece geceleri dışarı çıkmayı tercih ediyorum. arkadaşlarımın arasında herzaman espriyi patlatan ben olmama ragmen rahat olmama ragmen sizce bu titreme neyin nesidir?

Çözümü nerde aramalıyım yorumlarınızı bekliyorum
prensesinuykusu

Re: bende sosyal fobi hastası oldugumu anladım

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

psikiyatra git bana kalırsa. bende de titreme durumu oluyor bazen,ellerim buz kesiyor falan
cokdusunenadam

Mesaj gönderen cokdusunenadam »

prensesinuykusu yazdı:psikiyatra git bana kalırsa. bende de titreme durumu oluyor bazen,ellerim buz kesiyor falan
psikiyatra degilde kendim aşmak istiyorum. tek sorunum aşırı titremek insanlarla heyecalansamda güzel bi şekilde iletişim kurabiliyorum parkta oturan hiç tanımadıgın bı ınsanın yanına gidip oturabilirmiyim diyip 5-10 dakikada kanka olabiliriyorum tek sorunum aşırı titreme
ezelisfli

Mesaj gönderen ezelisfli »

titreme sadece asiri heyecanlandigin zaman oluyorsa üzerine gitmeye devam et. zamanla gececektir.
gergin olmadigin hatta rahat oldugun halde de titriyorsa doktora gitmelisin.