Bilinçaltındaki Düşünceleri Kayıt Altına Alma Formu

Çözüm önerileriniz..
Sensizlik

Bilinçaltındaki Düşünceleri Kayıt Altına Alma Formu

Mesaj gönderen Sensizlik »

Sosyal fobi'nin ana nedeni bilinçaltınızda oluşan değersizlik düşüncesinden kaynaklanıyor. Bilinçaltında yer alan düşüncelere direkt ulaşamazsınız, örtük şekildedir kendini gizler. Bilinçli bir beyinle onlar ortaya çıkmaz. Daha çok uykulu haldeyken, yeni uyandığınızda,ağlarken, gülerken bilinçaltınız açıktır. Ordaki düşünceler anlık olarak bilinç düzeyine düşebilir.
.
Kendinizi güçsüz ve çaresiz hissettikçe olumsuz düşünürsünüz ve o düşünceler pekiştirildikçe kalıp haline gelir ve bilinçaltına yerleşir. Ve değersiz olduğunuz düşüncesine katkıda bulunur yani her olumsuz düşünce bilinçaltınıza sen değersizsin mesajını gönderir. Bu otomatik düşünceleri kırmak ise biraz çaba gerektirir. Kendiniz hakkınızda olumlu düşünüp hayatı sevmelisiniz, bir süre sonra bu düşünceler de bilinçaltında yer alınca, hayatınızda değişimler olacaktır.
.
İşte birden bilinçaltınızdan saçılarak bilincinize düşen anlık düşünceleri bu başlık altında yazın. Farkında olmadan bilinçaltınızda saçma sapan düşünce kalıplarının olduğunu göreceksiniz.
ea1887

Re: Bilinçaltındaki Düşünceleri Kayıt Altına Alma Formu

Mesaj gönderen ea1887 »

kendi adıma sanırım beni en çok düşündüren şeylerden biri yakın hissettiğim yada beni yakın tutan birinine bir yanlış yaptığımı düşünmek sanırım.direk ben kötü bir insanım beni seven insanların değerini bilmiyorum a bağlıyorum çünkü işi
xxboreasxx

Mesaj gönderen xxboreasxx »

bu duruma katılıyorum. Hatta bilinçaltındaki düşünceleri bu bahsettiğiniz kalıpları değiştirmeye yönelik telkinler var. Bir ara epey faydasını görmüştüm onların :)
Fight4Freedom

Mesaj gönderen Fight4Freedom »

Aslında evet doğduğumuz andan itibaren bilinçaltı görsel işitsel hissel kayıtlar yapar ölene dek kayıt yapmaya devam eder yaşadığımız olaylar çevresinde özellikle çocuklukta ''ben'' kalıbının içine gireriz ve o kalıpla yaşamımıza devam ederiz eğer çocuk arkadaşı ya da bi akrabası tarafından (0-6 yaş özellikle) becereksiz sen yapamazsın neyi yapabildin ki yeteneksiz gerizekalı gibi telkinlerde bulunursa çocuk büyüdüğünde en basit şeylerde bile başarız olur kendini yeteneksiz görür.Nerden mi biliyorum ? çünkü o yeteneksiz çocuk benim o gerizekalı işe yaramaz hayatta bir gayesi olmadığına inandırılan kişi.Mesela şuan üniversiteye gidiyorum zor bela kazandık onuda.Hoca tahtaya soruyu yazıyor millet hesap makinasıyla işlem yaparken ben hemen cevabı kafamda buluyorum ve sorunun cevabıda aynen doğru çıkıyor işte işin acı tarafı burda ortaya çıkıyor yeteneksiz olarak bilinçaltında kayıtlı bir benlik var doğru cevabı söylesen kim nedicek ? ama yapamıyorum akıp giden zamanı geçip giden fırsatları kısaca hayatı izliyorsun senin alman gereken övgüyü iltifatı hoca senden dakikalar sonra cevabı bulup söyleyen kişiye söylüyor yeteneğini gösteremiyorsun.Bu sadece hayatımdan bir kesitti.Demekki yeteneksiz başarısız işe yaramaz değilmişim ama sen gelde bunu bilinçaltına anlat ikna edemiyorum kendimi ama inşallah günün birinde yenicem bunu yani hepimiz yeneriz İnşallah ben umutluyum sizde umudunuzu kaybetmeyin dostlar..