Düşüncelerin Etkisini Keşfedin

Çözüm önerileriniz..
Sensizlik

Düşüncelerin Etkisini Keşfedin

Mesaj gönderen Sensizlik »

Düşünce gücünü duyduğumda ilk başta saçma ve yüzeysel gelmişti bana ama zamanla anladım ki binlerce antidepresandan daha etkili bir yöntem. Şöyle ki düşüncelerinizi yöneten sizsiniz, onun gücünü kullanarak hayatınızda köklü bir değişiklik yapabilirsiniz.
.
Kendinizi çok mu çaresiz hissediyorsunuz? Öncelikle gün içerisinde düşündüğün şeylerin listesini yapın. Devamlı ben yeteneksizim, çok farklı ve tuhaf biriyim, rahat davranamıyorum, hayat çok berbat, lanet olsun gibi benzer cümleler kullanıyorsanız iyi olmanız beklenemez zaten.
.
Beyninizi çok hor kullanmayın arkadaşlar, hayatta olduğunuz sürece o size lazım olacak. Gün içerisinde aklınızda devamlı olumsuz düşünüyorsanız, kendinizi kasıyorsanız beyniniz devamlı bir baskı altındadır. Beyin kasları, sinirleri zamanla yıpranacaktır. Bunun sonucunda durgun, düşünceli halde ortalıkta dolaşacaksınız ve vücudunuz hep halsiz olacaktır. Beyin vücudun motorudur o sağlıklı olmazsa, diğer organlar da bundan olumsuz etkilenir.
.
Kendinizi olumsuz düşüncelerin içine hapsetmekten vazgeçin, gerçekten de beyninizde bir savaş hali hakim. Kendinizi oraya kıstırırsanız, dış hayatla bağlantınız kesilir. Güzel konuşacak mıyım, sınavı geçecek miyim, işlerim yoluna girecek mi, mutlu olacak mıyım, geçmişte keşke şunu yapmasaydım gibi düşüncelerle boğuşmaktan vazgeçin. Beyninizi rahat bırakın, hem siz rahatlayın hem de o rahatlasın. Olumsuz bir şeyi mümkün olduğunca çok düşünmeyin, kendinizi olumsuz düşünürken bulursanız da bu durum dengede olsun. Bozuk kaset gibi zihniniz olumsuz şeylere takılı kalmasın. Zihninizi an'a yani şimdiki zamana odaklayın. Zihninizin böyle bir özelliği var, onu kullanıp keyifli olun bence. Siz elinizden geleni yapın ve sonra her şeyi akışına bırakın. Zihninizde habire senaryolar üretip kendinizi üzmeyin.
.
Olumsuz düşünceler virüs gibidir, ilk başta zararsız gibi görünseler de zamanla zihninizi ve bilinçaltınızı ele geçirebilirler. Siz bunun farkında olmadan hep acı çekebilirsiniz. Ancak bu düşünceler tekrarlana tekrarlana zamanla onlara inanmaya başlarsınız. Kökleşir bilinçaltınızda ve işin en acı tarafı da şudur ki bu düşünceler bilinçaltı düzeyinde size değersiz olduğunuzu söyler. Yani her olumsuz düşünce değersizlik düşüncesine katkı sağlar.
.
Hayatınızda yeni bir sayfa açmak istiyorsanız olumsuz düşünme alışkanlığından bırakın. Her şeyi akışına bırakın ve hayattan keyif almayı deneyin. Olumlu düşüdükçe hayatın yaşanmaya değer olduğunu göreceksiniz.
bakankör

Re: Düşüncelerin Etkisini Keşfedin

Mesaj gönderen bakankör »

Derine inmeyi bırakmalısınız bu çözüm yaratmaz rahatla ve de anı yaşa düşündükçe daha kötü oluyor :)
oguzt

Re: Düşüncelerin Etkisini Keşfedin

Mesaj gönderen oguzt »

çok güzel bi yazı
teşekkürler...