merhabaaa sosyalleşmek için..

Çözüm önerileriniz..
yenibirbenn

merhabaaa sosyalleşmek için..

Mesaj gönderen yenibirbenn »

merhabalar :)
arkadaşlarr bende fazla çekingenlik var sosyal fobi değil galiba tam olarak psikiyatrise gittim sosyal fobi dedi 40 dk konuştu bi ay sonraaya randevu verdi bende inanmadım sosyal fobi olduğuma gitmedim bi daha psikoloğa filan ben sosyal fobi değilim dedim insanlarla sohbet edemiyorum sallamadım kimseyi hiç kimsenin dediğine bakmadım yapamadığım şeylerin üstüne gittim tek başıma kuaföre alışverişe filan gittim insanların içinde telefonla konuştum vb şeyleri yaptım şimdi herşeyi yapabiliyorum ama insan ilişkilerimde sıkıntı var muhabbet edememe sorunu birileri bana bişey sormadan laf atmadan bişey merak etmedikçe konuşmuyorum sadece ailemle ve benimle samimi olmak isteyen kişilerle çok iyi samimi olup muhabbet ediyorum bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum..

değişik düşüncelerim var acaba böyle çekingen benim gibi çoklu ortamlarda, yeni girdiği ortamlarda muhabbet edemeyen kişilerle yakınsak beraber bir araya gelsek tanışsak gezip çekindiğimiz şeyleri yapsak filan nasıl olur canım çok sıkılıyor sosyalleşmek muhabbet etmek istiyorum :D [smilie=blush.gif]

derdimi anlatabilmişimdir umarım
buradan özel mesaj atılıyorsa(yeniyim bilmiyorum) benim gibi düşünenler atabilirler... [smilie=bye.gif]
Kullanıcı avatarı
moby

Re: merhabaaa sosyalleşmek için..

Mesaj gönderen moby »

Eskiden sosyalfobi toplantilari oluyordu. Hala yapiliyor mu, bilmiyorum. Benzer sikintisi olan kişiler bi araya geliyor, dertlesiyor, birbirine destek oluyordu.
Aslinda faydasi oluyordu.
Cunku karsindaki insan da senin gibi oldugu icin, daha toleransli davraniyordu. Anlayisli davraniyordu.

Bence sosyalfobi veya ice kapaniklik bir nevi alişkanlik. Cesitli sebeplerle, özellikle cocukluktan itibaren bu iyi olmayan döngüye girilebiliyor. Ama bir sekilde aşilabilir tabi. Insan daha guclu, daha dayanikli, daha konuskan, daha konustuklarini gelistiren biri haline gelebilir. Mumkun.