DİKKAT Bu yazıyı okuyanda sf nin s'si kalmayacak....

Çözüm önerileriniz..
untrustable

DİKKAT Bu yazıyı okuyanda sf nin s'si kalmayacak....

Mesaj gönderen untrustable »

HEMEN HEYECANLANDINIZ DİMİ. E TABİ KESİN BİR ÇÖZÜM BEKLİYORSUNUZ . ..
Ben buraya bir çok yazı yazdım önceleri we sizinde yazılarınızı okudum arkadaşlar ve bunun artık içimden gelenleri önyargısızca yazacam walla .Yanlız bunun için önce bana inanın ve güvenin. Uygulayacağınız yöntem çok ayrıntılı ve özen gerektiren bir yöntem..Bu yöntem ben sen veya bir başkasından gelmiyo...
VE GELELİM MUCİZEYE ;;;;;;;
Beni dikkatle okuyun.
Öncelikle kendinize bir karakter belirleme wakti...
Nedir istediğiniz karakter.??? bunu bulun . şimdi bir bilgisayar oyununa girdiniz . ok mi? oyuna başlamadan önce oyuncunuzu kendiniz yaratacaksınız. ve bu karakteri ben belirleyemem . kendiniz belirleyeceksiniz. bence çoğunuz işyerindeki laf çorbası yapan veya okulunuzdaki karşı cinslerle takılan , sizin sosyal olduğunu düşündüğünüz kişiye odakladınız kendinizi...ama HAYIR . HAYIR . asıl sfsiz insan modeli bu değil. çünkü her insanda sf vardır. e bu yazıdan ne anladık .. hiçbişey.... HAYIR. HAYIR . daha bitmedi beni dinleyin....
SF Lİ İNSANLARIN KARAKTERLERİ YOKTUR....hemen sinirlenmeyin bozuk karakterli demedim size ... aman töbe. DAHA KENDİNİZE KİŞİLİK OLUŞTURMADINIZ DEDİM SADECE ARKADAŞLAR. yani ergenlik çağında kimlik ararken aradığınız kimliği bulamadınız dedim. o kimlik kimse değildir. o kimlik karşı cinsle takılan veya insanlarla şakalaşan şahsiyetlerde değildir. o kimlik sizin içinizde yatan KARAKTERDİR...hemen kendinize bir kişilik bulun . FARKINDAYSANIZ SF Lİ İNSANLAR BİRBİRLERİNE BENZERLER .yani hepsinde aynı kişilik wardı. daha doğrusu daha ortaya çıkmamış bir kimlik. siz kimsiniz .???????? kendinizii anlatın diyo bazı arkadaşlık siteleri ama siz tıkanıyorsaunuz ve boş laflar . gezmek , müzik dinlkeme ,kitap okumak ama HAYIRRR.. aslında bu herkesin yumuyrtladığı üstün körü laflar. SİZ KENDİNİZİ BULUN BEN KENDİMİ BULDUM SİZDE BULUN . tarzınız olsun . konuşma yapınız . sevginiz. anlayışınız . yürüyüşünüz . etrafa bakışınız. yorumlayışınız. yazdığımdan bişe çıkarmaya çalışınız. DAHA FAZLA BEKLEMEYİN. yarına çıkacağımız garantimi. HAYAT ERTELEMEYE DEĞMEZ. ŞUNU UNUTMAYIN ;
HAYATTA KORKAKAR BİR ÇOK KERE ÖLÜRLER. AMA CESURLAR SADECE BİR KERE . O DA AZRAİL GELDİĞİNDE. ŞİMDİ dirilme wakti. AZRAİL BİR MELEK VE ONU DAHA GÖRMEDİK. ZAMANI GELİNCE O BİZİ GÖRÜR.SAKIN AZRAİL OLMAYIN.....
-- yazının altına belki bir çoğunuz ; bu laflar boş bize çözüm ver diycek aama malesef bu işin çözüm beklerseniz hayatta bir kere değil , bin kere ölmeye devam ederrsiniz.. e hadi bana eywalah .. ŞİMDİ eleştirileri göriyim :D:);)
BEN DELI
wirane

Mesaj gönderen wirane »

yazı icin tsk ederim arkadasım
bence güzel
mustafa de

Mesaj gönderen mustafa de »

ALLAH'A EMANET OLABİLİRMİYİZ ARKADAŞIM
white

Re: DİKKAT Bu yazıyı okuyanda sf nin s'si kalmayacak....

Mesaj gönderen white »

"o kimlik sizin içinizde yatan KARAKTERDİR...hemen kendinize bir kişilik bulun . FARKINDAYSANIZ SF Lİ İNSANLAR BİRBİRLERİNE BENZERLER .yani hepsinde aynı kişilik wardı. daha doğrusu daha ortaya çıkmamış bir kimlik. siz kimsiniz .???????? kendinizii anlatın diyo bazı arkadaşlık siteleri ama siz tıkanıyorsaunuz ve boş laflar . gezmek , müzik dinlkeme ,kitap okumak ama HAYIRRR.. aslında bu herkesin yumurtladığı üstün körü laflar. SİZ KENDİNİZİ BULUN BEN KENDİMİ BULDUM SİZDE BULUN ." demişsin...

haklısın...okuduğum bir çok kişisel gelişim kitapları da önce "siz kimsiniz?" sorusuna yanıt vermem gerektiğini söylüyr..
peki sen kimsin?kendini nasıl bulduğunu anlatırmısın bize???
papaganvb

Mesaj gönderen papaganvb »

bence çok doğru şeyler yazmışsın untrustable,kendimize acil bi karakter belirlemek lazım ama bunu yapamadığımız için bu haldeyiz zaten ,dediğin gibi bu pek çözüm gibi gözükmüyor sadece yüreklnedirici bi yazı olmuş diyebilirim o kadar yazmışsın ,emeğine sağlık diyebilirim sadece :!:
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

karakter öyle öss tercihi yapar gibi hop diye seçlirmi arkadaşlar ya:) şu an hepnizn iyi kötü bir karakteri var bunu değiştremessnz. sadece kendinzde beğenmedğinz bazı yönleri geliştreblrsnz en fazla, bu bilgi birikim olablir yada dedikodu yapmamak,yalan söylememek falan gibi ufak tefek şeyler olabilir.Ama kişinin karakteri aileden gördükleriyle daha emekleme dönemnden bu yana gelişip belli bir yaştan sonra oturan bir olgudur.Bu saatten sonra dur ben kendime bir karakter belirleym diyemessnz bana göre, ha dersinz demesine ama bu göle maya çalma hikayesine döner. Bunun yerine mecut yönlerinizi önce sizin belirlemenz lazm, örneğin kendinize sorun mesela ne sklıkla yalana başvuruyorsunz, hayatnzda kaç kişiyi aldattnz arkadan konşuyormusunz, verdğinz sözleri tutuyormusunz, vs gibi sorularn yanıtını önce siz kendnize verin. kafadan bi karakter seçmek yerine önce kendi karakternzi net bir şeklde saptarsanz daha iyi olur kanısındaym
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

birde şu sansasyonel başlklardan vazgeçersek iyi olacak:)
kuşdili

Mesaj gönderen kuşdili »

ben okudum, dedigin gibi sf nin "s"s kalmadı ve kaldım "f" mle başbaşa.. e nolcak şmdi ben zaten yıllardır bu "f" ile dertliyim.
şimdi zaten azcık olan "s" mi geri vericek misin?
_EFTELYA_

Mesaj gönderen _EFTELYA_ »

''birde şu sansasyonel başlklardan vazgeçersek iyi olacak:)''turuncu

:lol: :lol:
(hakkaten bende büyük bir umutla açmıştım bu sayfayı...)

''Ama kişinin karakteri aileden gördükleriyle daha emekleme dönemnden bu yana gelişip belli bir yaştan sonra oturan bir olgudur.Bu saatten sonra dur ben kendime bir karakter belirleym diyemessnz bana göre''turuncu

karakter hem gelişen hemde değişen bir olgu bence... ( bu arada insan neden bence derki kendi fikrini belirtiyorken...evet bu benim fikrim elbette BENCE...belirtmeye ne hacet...yok başkasıca.. :) herneyse...konudan sapmayalım... )

yaşadıklarımız,çevremizden,ailemizden gördüklerimiz etkiliyor karakterimizi elbette...
kurtulmak istediğimiz fakat alışkanlık haline geldiği için kurtulmakta zorlandığımız özelliklerimiz olabilir karakterimizde...fakat azim ve büyük bir istekle karakterimizde istemediğimiz özellikleri çıkartabileceğimize yahut da yepyeni bir insan olabileceğimize inanıyorum...elbette bu ha deyince olamaz,yıllların oluşturduğu ve içimize oturttuğumuz(oturtturulan) alışkanlıkları ha deyince yokedemeyiz...ama herşeyin bir başı vardır değilmi...önce bir yola sapın hele siz...yavaş yavaş,sindire sindire,sabrederek insan istediği karaktere,dolayısıyla hayalindeki insana kavuşabilir...

dolayısıyla da şu anlayışa sonuna kadar karşı çıkıyorum! ( başı neredeki :D ) : yedisinde neyse yetmişindede odur yahut da böyle gelmiş böyle gider...
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

eftelya hep bir ağzdan konşma ya bi dur kafam karşıyor:D :D 7 sinde neyse 70 inde odur lafına katılırım ben, daha bunu çürüten birine rastmamadm:) tabi bunu köklü anlamda söylüyorum karakterdeki olumlu yada olumsuz değişmeler her insanda olur, azmederek isteyerek olumlu yönde gelşmeler olsa bile yinede insanın içinde değişmez bi öz vardr.. bu belki biraz 'seni sevmedm sütoğlan, babanı da sevmezdm zaten' tarzı bi yaklaşm belki ama, bence aileden alınan yada genlermzle gelen bir takım özellkler değiştirelemez, (evet bu bence sözcüğü gereksz gibi hakkatten :D )
Kullanıcı avatarı
NoBody

Mesaj gönderen NoBody »

sansasyonel değildi.neyin çözümü kolay ki.amerikayı yeniden keşfetmek yerine haritayı uzatıyor arkadaş bize.kimse bi hap al hayatın değişsin diyemiyor çaba harcamıyacaksak burada olmamız gereksiz.teorisi tutarlı.kişiliğimizi bulamadığımızı olmadığını söylüyor,kişiliğin yoksa yenisini inşa etmak sana düşer.kolay değil tabi.

ama benim sorunum başka.benim kişiliğim var ama bunu insanlara gösteremiyorum çnkü kendim gibi davranınca benden soğuyorlar çünkü asi bi tipim.o yüzden fikirlerimi yumuşatarak savunuyorum yada bişi demiyorum ama bende rahat ve özgür olmak istiyorum saklanarak yaşamak çok yorucu..
*elif*

Mesaj gönderen *elif* »

bir radyo prgramında dinlemiştim insanların bir çoğunda karakter oluşmadığını..demek karakteri oluşmayanlar sadece sf'li olanlar değilmiş.
ben de çoğuzaman karakterimin henüz oturmadığını düşünürüm.
aslında olay ne biliyormusunuz arkadaşlar,tanıdığım ve gördüğüm çoğu kimse (karaktersiz diyebileceğim) böyle şeylerle pek uğraşmıyorlar hepsi bu.yani tınmıyorlar bile...ve ben bu insanlardan kendimi çok daha şanslı görüyorum..yani sf'm olduğuma sevinesim geliyor:):)
yani kişilik-siz değiliz belki ama henüz oturmamış diyebilir miyiz?
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Bence kişilik ve karakter (ki ikisi farklı şey) tasarlayarak oluşturulamazlar. Kendiliklerinden oluşurlar. Ayrıca sf'lilerin kişilik sahibi olmadığına katılmıyorum. Tepkilerini göstermiyorlar diye belli beğenileri, tarzları olmadığı anlamına gelmiyor. Bu teoriyi çürütecek çok sf'li gördüm. Haydi bana da eyvallah.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Kişilik oturması denilen şeyin kişiliğin net biçimde belirgin olması, kişilikte tutarlılık ve kararlılık olarak algılıyorum...
Kullanıcı avatarı
kamosai

Mesaj gönderen kamosai »

hepimiz bir yerlerden bi keramet in gelmesini bekliyoruz heralde.
nasihatler,ulu bilge, insan aramalar,kitaplar okuma ,araştırmalar vs. vs.
niçin? kendimizi topluma kabul ettirememiz? toplumun bizi dışladığını düşünüyor olmamız. toplumun istediği şekilde kalıplara uygun bir şekilde yaşayamamız. için!! (ayrıca topluma kendimizi kabule ettirmeye çalışmamız bu kadar önemli mi bu da ayrı konu)
işin ilginci çözümün dışardan geleceğine o kadar şartlanmışız ki kendimize bakmayı hiç denememişiz
şüphesiz bunların işe yaramadığını soylemiyorum okumalıyız araştırmalıyız dinlemeliyiz vs. ama bu öğrendiklerimiz uzerine biraz düşünüp, bi tahlil yapıp değerlendirebilmeliyiz.bence hayata geçirilemeyen hiç bir bilginin bir değeri yok.şimdi yeterince öğrendik artık öğrendiklerimizi hayata geçirme zamanı.
Bırak herşey kendince kalsın
Altı üstü sende insansın