bitkisel ilaçla çözüm. mutlaka okuyun

Çözüm önerileriniz..
ozge

Mesaj gönderen ozge »

arkadaslar ben size ilk yazımda ne dedim? ilk 2 hafta cok kötü geciyor demedim mi. bütün antidepresanlarda bu böyledir. azıcak sabredin 2 hafta sonra tedavi baslıyor demedim mi. ben de ilk haftalarda cok kötüydüm. ama simdi gectii. neyse denemekten kimseye zarar gelmez. yemin ediyorum ki yazdıklarımın hepsi sonunakadar doğrudur.
pedimu
ilaç kilo yapmıyor canım.
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

işte burada en sinir olduğum şey de bu... yarar gören insan bi de bunu ispatlamaya çalışıyor... daha önce de çok oldu bu... bu kadar kolay mı ,yok sen o halde iyiymişsin zaten hadi canım ordan vs vs...
ya özge bi de yemin etmiş kendini kanıtlamak için, halbuki gerçekten yazısında belirtmemiş mi bunları?belirtmiş... arkadaşlarım şu inanmama huyunu, bu hastalığın çözümü yok inancınızı yenmezseniz zaten bi yarar sağlanmaz ki !
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
ozge

Mesaj gönderen ozge »

unuttum
cok tesekkür ederim yazdıkların için. aslına bakarsan ben de yazılanlara cok kızıyorum ama Alklah sabır vermiş galiba seslenmiyorum simdilik. çünkü insanların morale ihtiyacı var. çözüm önerisi sunuyorsunuz üzerine bi dövmedikleri kalıo. umudunuzu yitirmeyin. bu kadar umutsuz olmayın. bu ilaç ille de size yarayacak demiyorum zaten onu ben bilemem. ama denemenin ne zararını göreceksiniz ki. benim gibi olanlara yardım etmek tek amacım. lütfen duyarlı olalım
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

GİTTİM 30 KÜSÜR MİLYON VERDİM BU İLACI ALDIM..BANA İYİ GELMEDİ..SİZE İYİ GELDİYSE NE MUTLU SİZE..AMA BANA İYİ GELMEDİ...İSTEYENDE VARSA İLACI VEREBİLİRİM KULLANSIN..AMA KİMSEDE BANA İYİ GELDİ BAŞKASINA NASIL KÖTÜ GELİR DİYEDE ŞAŞIRMASIN..
THATS ALL...
moonnie

Mesaj gönderen moonnie »

Bende forumdan okuyup internet üzerinden biraz araştırma yaptıktan sonra ilacı satın aldım. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Yaptığım küçük çaplı araştırmada SF'nin tedavisinde kullanıldığına dair hiçbir şey bulamadığım gibi, yan etkisi olduğuna dair birşeyede rastlamadım. Ancak depresyon, kaygı, korku gibi rahatsızlıklara iyi geliyormuş. Dolayısıyla yararlı olabileceğini düşünüyorum. Şuan için iyi yada kötü bir etkisi olmadı. Eğer bir farklılık olursa hemen sizinle paylaşıcam.

Özge öncelikle sana iyi niyetli paylaşımın için teşekkür ederim. İki sorum olucak sana. İlk olarak sarı kantoronun SF'ye iyi geldiğini nasıl öğrendin? Ve 2 haftanın sonunda yavaş yavaş iyileşmeye başladığını ve şuan kendini çok iyi hissetiğini söylemişsin. Ne kadar sürelik bir kullanımın ardından kendini tam olarak iyi hissetmeye başladın?

Herkese tekrar teşekkür ederim. ''KAYGISIZ'' gelecekler bizim olacak, biraz ümit biraz çabayla..:)
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

ya arkadaşlar bu bitki sadece hafif ve orta şiddetli depresyonda etkili sosyal fobi gibi ciddi bir rahatsızlığın asla otla samanla çözümü yok.Ben kullanmış biri olarak söyliyorum.Kesinlikle kapsamlı bir psilojik destek almak gerekiyor bu rahatsızlığı yenebilmek için öyle kocakarı ilaçlarından medet unmayın kesinlikle.Yan etkisi olmasa bile insanın ümidini yitirmesine neden oluyor.Kesinkile profesyone yardım + Terapy şart
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

son cümlende haklısın... fakat ot çöp dediğin şeyler zaten ilaçların hammaddeleri bunu da unutmamak gerekir..
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Doğru söylüyosunda benimde gerginliğime ver kusura bakma.Çok sıkıntı içindeyim
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

rica ederim, estağfurullah... benim sadece belirtmek istediğim bu yolla yarar sağlayan arkadaşlarımızın da şevkini kırmamak.
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Bende buraya şevki kırılmış biri olarak yazıorum ama bu bitkiden yarar sağlayanlarından sfb olduğuna inanmakta zorluk çekiyorum.Çünkü tedavisi gerçekten çok zor bir rahatsızlık.
the_musketeer

Mesaj gönderen the_musketeer »

ozge, böyle bir bitkisel tedaviden bizi de haberdar ettiğin için çok teşekkürler. en kısa zamanda temin etmek istiyorum.

Aşağıda Amerikan Sağlık Enstitü'sünde (National Institutes of Health-)bulduğum St. John's wort ile ilgili bilgileri kendim türkçeleştirdim(ingilizce bilenler lütfen bi baksınlar, sağlık gibi konular önemli) ve paylaşımınıza sunuyorum. Merak edenler için.

Common Names--St. John's wort, hypericum, Klamath weed, goat weed
Latin Name--Hypericum perforatum

Ne için kullanılır:

• St. John's wort, akli dengesizlikler(mental disorders) ve sinir ağrıları(nerve pain) için yüzyıllardır kullanıldı.
• Eski zamanlarda, herbalistler St. John's wort’un; yatıştırıcı ve sıtma için tedavi, aynı zamanda yaralanmalara, yanıklara ve böcek ısırmaları için merhem olarak kullanımını yazmışlardır.
• Günümüzde St. John's wort, bazı depresyon tedavileri, anksiete ve/ve ya uyku bozuklukları için kullanılıyor.

Nasıl kullanılır:

St. John's wort un çiçekli kısımları çay olarak ve konsantre özler içeren tabletler halinde hazırlanır.

Bilim ne diyor:

• Hafif(mild) ve orta(moderate) dereceli depresyon tedavisinde St. John's wort’un yararlı olduğuna dağir bazı bilimsel kanıtlar(evidence) var. Bununla beraber, biri NCCAM tarafından desteklenen iki büyük çalışma; orta şiddetli majör depresyon (major depression of moderate severity)tedavisinde kullanılan adı geçen bitkinin, placebo etkisinden daha fazla etkili olmadığını gösterdi./ However, two large studies, one sponsored by NCCAM, showed that the herb was no more effective than placebo in treating major depression of moderate severity./
• NCCAM, minör depresyonu(minor depression) da içeren ruh hali bozuklukları(mood disorders) için St. John's wort kullanımını geniş açıdan inceliyor.

Yan etkileri ve Uyarılar:

• St. John's wort, gün ışığına karşı aşırı duyarlılığa sebep olabilir. Diğer yan etkileri; anksiyete, ağız kuruluğu, baş dönmesi, mide bağırsak semptomları, yorgunluk, baş ağrısı ve ya cinsel fonksiyon bozukluğuna sebep olabilir.
• Araştırmalar gösteriyor ki St. John's wort, bazı ilaçlar ile etkileşim gösterir. Bitki, vücüdün işleyiş şeklini yada pek çok ilaçların yıkım şeklini etkiler; bazı durumlarda bitki, ilaçların emilimini yavaşlatabilir yada arttırabilir. Etkilenebilecek ilaçlar:
* HIV enfeksiyonunu kontrol etmek için kullanılan ilaçlar ve Indinavir.
* Irinotecan ve kanser tedavisinde kullanılan olası diğer ilaçlar.
* Vücüdün nakledilen organı reddetmesini önleyen Cyclosporin.
* Kalp kası kasılmalarını güçlendiren Digoxin.
* Warfarin ve ilgili pıhtılaşma önleyiciler.
* Doğum kontrol hapları.
* Antidepresanlar.
• St. John's wort, belirli antidepresanlar ile birlikte alındığında; bulantı, anksiyete, baş ağrısı ve confusion gibi yan etkileri arttırabilir.
• St. John's wort, depresyon için ispatlanmış bir tedavi değildir. Eğer depresyon uygun olarak tedavi edilmezse, depresyon ağırlaşabilir. Depresyona sahip olan kişiler bir sağlık danışmanına(doktor) başvurmalıdırlar. Etkisi kanıtlanmış terapiler mevcuttur.
• Kullandığınız herhangi bir bitki St. John's wort da dahil yada diet ilaveleri hakkında sağlık danışmanınızı bilgilendirmeniz önemlidir. Bu size koordineli ve güvenli bir bakımı sağlamanıza yardım eder.

Kaynak:http://nccam.nih.gov/health/stjohnswort/
ozge

Mesaj gönderen ozge »

serkan 33
sana sadece sunu söylemek istiyorum. iyileşme umudunu sanırım yitirmişsin. yada cok ilaç deneyip yarar görememişsin. ama seni anlıyorum. tamam ilacı gidip almışsın 30 milyon para vermişsin. ilk etapta inanmışsın. fakat 4 gün kullanımla zaten hiç bir ilaç yaramaz insana. etkileri ancak 2-4 haftada ortaya cıkar. bu kadar süre kullandıktan sonra yarayıp yaramadığına ancak o zaman karar verebilirsin.
umutların hiç tükenmesin.
ozge

Mesaj gönderen ozge »

sawaskingcole
sf hastalığının tedavisi bence insanda bitiyr. inanmassanız zaten bastan yeniksiniz. tedavisi zor bir hastalık demişsin. bence değil. ben inandım ve basardım. illaki profesyonel yardım belki cok ileri düzeydekiler için olabilir. ama inan o ileri düzeyleri de yasadım ben. neler cektiğimi bi Allah bi de ben bilirim. düşün bi kere; yaptığın ufak bi yürüyüş, bir spor bile insana nası iyi geliyor. hersey sende bitiyor arkadasım. cok ileri düzeyde yasadığını söylemişsin. tabiki
doktora gitmelisin. ama biraz düzeldiğini hissettiğin anda artık bu ota samana baslayabilirsin. acil şifalar
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

ozge
Özge çok saol da depresyon,sfb,okb bu üç rahatsızlık yüzünden 1.5 senede tüm işlevselliğimi yitirdim.Bu sene zarfı içerisinde kullanmadığım şey kalmadı sarı kantaronun çay olarak hazırlanmışını kullandım.Tam 1 ay boyunca ama ne fayda sıkıntı azalır umuduyla aldım aksine 2 katına çıktı.Gerçekten söylediğin doğru tedavisi insanın beyninde bitiyor.
s_f_19_82
İletişim:

sarı kantaron

Mesaj gönderen s_f_19_82 »

Ben 6 hafta sarı kantaron kullandım. Günde 2 tablet (450*2) aldım. Son günlerde geceleri çok uyuyorum ve normale göre çok rüya görüyorum. Diğer kullananlara etkisi nasıl oldu?
Kilitli