bitkisel ilaçla çözüm. mutlaka okuyun

Çözüm önerileriniz..
s_f_19_82
İletişim:

dikkat

Mesaj gönderen s_f_19_82 »

saru kantaron da etkin madde hyperisindir. günde tedavi için 2.7 mg hyperisin alınması gerekiyor. İnternetten bulabildiğim kadarıyla türkiyede bu yönden en zengin GNC. 300 mg ında 0.9mg hyperisin var. günde 3 kere alınca tam oluyor. Bi de douglas isimli marka var. o da 400 grında 0.9 mg var. başka markalarda da hyperisin miktarı %0.3 var. ama etiketi iyi incelemek lazım. solgarda bir tablette 0.5 mg var.

Alırken içindeki Hyperisin miktarını hesaplayın ve günlük 2.7 mg ı en az tabletle karşılamaya çalışın.

markaların reklamını yapmış oldum ama yöneticiler uygun değilse markaları silebilir.
babayaro

Mesaj gönderen babayaro »

merak ettiğim bişey var biz bu ilacı ne zaman bırakacaz? kaç ay veya kaç hafta kullanacaz?
KEN

Mesaj gönderen KEN »

arkadaşlar ben bu ilaçtan aldım. içinde 60 kapsül vardı. bitene kadar günde 3 tane içtim. bazı günler 2 tane içtiğim de oldu. ancak ben ilacın hiç bir etkisini görmedim. gerçi ilaç çok pahalı değil. 35 ytl ye aldım. yani denerseniz fazla bir şey kaybetmezsiniz. ama bence bir psikiyatriste gitmeniz daha doğru.
moonnie

Mesaj gönderen moonnie »

Arkadaşlar bende burada bu ilacın SF'ye iyi geldiğini öğrendikten sonra denemeye karar verdim ve yaklaşık 2 ay aralıksız kullandım. Edindiğim bilgilerde hafif ve orta dereceli depresyona iyi geldiğini ancak sf'ye iyi geldiğine dair hiçbir bilimsel kanıt olmadığını gördüm. Buna rağmen bir umuttur diyip yaklaşık 3 kutuyu bitirene kadar denedim. Üzgünüm ama hiç bir etkisi olmadı. Bunun yerine spor yapın, olumlu düşünceyi hayatınızın her anına yaymaya çalışın( mesela kendinizi asla kınamayın, başkalarının ne düşündüğünü önemsemeyin, mükemmeleyitçiliği bırakın ) ve en önemlisi profesyonel yardım alın.
selim_24

Mesaj gönderen selim_24 »

arkadaşlar bu sitede amcaımıs herkesin bu hastalıktan kurtulması gerçeten çok kötü bi illet bu allah hepimise yardım etsinn
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

yani sarı kantaronda hikaye öyle mi?:(
I'm a Cop!! I'm a Police
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

sarı kantaronda nın sosyal fobiye iyi geldiğine dair bir bilgi yok. depresyona iyi geldiğine dair söylentiler var. eğer sosyal fobisine iyi geldiğini söyleyen biri varsa bu tamamen psikolojiktir. ürünü sattırmaya yönelik yapılan ucuz numaralara aldanmayın.
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

misafir yazdı:Police, bir başkasında işe yaramamış olması,sende de işe yaramayacağı manasına gelmez..Böyle düşün olur mu?
Peki:P
I'm a Cop!! I'm a Police
owen05

Mesaj gönderen owen05 »

ozge
şimdi bu ilaçtan bende aldım üstünde johns wort exart diye bişey yazıyodu sarı kantoron diye bişey yazmıyodu ve 35 milyon solgar markalı şimdi bu ilacı yemeklerle birlikte mi kullanacağız yani yediğimiz yemeğin içine bi tane atıp yemeklerle mi tüketeceğiz bu ilacı yoksa yemeği yedikten sonramı kullanacağız bunu ve ilacı attıktan sonra su içeceğiz demi(gerçi bazı arkadşalar bu soruya gülerler ama farketmez) çünkü öğrenmem lazım ratgele iş yapmayalım demi aslında burası çok önemli ya belki bazı arkadaşlarla ondan iyi gelmemiştir
owen05

Mesaj gönderen owen05 »

sağol arkadaşım verdiğin bilgiler için bende sf hafif yada orta şidette bak benim 20 yaşındayım ve kekemeyim kekemeliğim 3-4 yaşından sonra başlamış ama benim kekemelikten başka sorunlarım var öncelikle ben toplum içinde arkadaşlarımla otururken alay konusu oluyorum herkes benimle alay etmek istiyor beni bazen rezil düşürüyorlar ben de otorite sorunu var yaşıtlarıma söz geçirmek şöyle dursun benden küçük çoçuklara bile söz geçiremiyorum yani küçük çocuklar benden korkmuyorlar ve benimle alay ediyorlar 58 kiloyum zayıfım biraz bununla alakası olabilir mi benden 3-4 yaş küçük biriyle konuşurken onun üzerinde otoritemi kuramıyorum ve o çoçuk benimle bir arkadaşı gibi konuşuyor yani kendimi büyük gösteremiyorum ben aşırı derecede sinirliyim hemen bişey dedikleri zaman kızıyorum kendime hakim olamıyorum ben alaya alındığım zaman insanların içine girmek istemiyorum benimle yine alay ederler diye korkuyorum beni insanlar saf olarak görüyor ve bende dikkat dağınıklığı ve unutkanlık var biriyle konuşurken konuştuğum kişi sıkılıyor beni insanlar sıkıcı olarak buluyor biriyle konuşurken doğru düzgün konuşamıyorum aklımdan geçenleri söyleyemiyorum bir olayı anlatamıyorum yani iki lafı biraraya getirip konuşamıyorum çok sıkılganım ve utangacım bende özgüven eksikliği var hani derler ya on parmağında on marifet benimde tam tersi yani beceriksizim bir işi doğru düzgün yapamıyorum ben bu yukarıda söylediğim sorunları bi psikolaga yazmıştım psikolag bana sende obsesif kampulsif davranış bozukluğu var dedi yani mükemmeliyetçi kuralcı kendinin ve başkalarının hatalarını gören bunları çabuk abartan ayrıntıcı bir kişilik yapısı geliştirmişsin dedi bu saydığımın sorunların hepsi kekemelikle alakalı olabir mi
arkadaşım işte benim bu sorunlarım var ama ben bi yurttatda kaldım2.5 sene tam cemaat yurdu şimdi benim sf hafif mi orta şiddet temi
CAMİNANDO

Mesaj gönderen CAMİNANDO »

Merhaba , anne olmak istedigini yazmissin. Ama sosyal fobili biri icin anne olmak bile zor bir is degil mi? Bu karari vermek bile zor degil mi? Benim fobim ileri bir düzeyde mi yoksa?
misafir2

Mesaj gönderen misafir2 »

CAMİNANDO ben böyle birşey söylemedim,sadece özge arkadaşımızın bu isteğinin gerçekleşmesini diledim..yukarıdaki sözler özge ya ait bana değil..

Ama bir bayan olarak, anne olmanın benim de hakkım olduğunu düşünüyorum ve bunu zamanı geldiğinde gerçekten çok isterim..Dediğin gibi sf li biri için anne olmak zor bir karar..Herşeyden önemlisi sorumluluk demek bu,bir sf li için ağır bir yük demek,onu da bıraktım,ilaç kullanıyorsan eğer,ilaçlar başlı başına bir sorun demek...Fakat sf yenilmeyecek,aşılmayacak bir hastalık değil..Bunu aşabiliriz..Bu tamamen bir seçim oluyor aslında,ya hastalığın hayatımızı ele geçirip,tüm hayallerimizi yok etmesine izin vereceğiz,ya da hastalığı yok etme yolunda mücadele vereceğiz..

5 6 ay öncesine kadar,bu hakkın bana ait olmadığını düşünüyordum..Ben bir sf liydim,bir eş olmak,bir anne olmak bana göre değildi..Herşeyden çekmiştim kendimi..Zaten hastalığım da anne olmayı zorlaştıran bir faktördü benim için...Sürekli ilaç kullanmak zorundaydım vs vs...Depresyona girdim,sf şiddetlendi.....Ama çok şükür ki bu yanlış düşünme biçiminden kurtulabildim...Sf nin büyük bir kısmını aşabildim..Eskiden yapabilmesi hayal olan birçok şeyi şu an yapabiliyorum..Bu benim için çok büyük birşey demek..Herşeyden önemlisi de artık herşeyi hakettiğimi düşünüyorum çünkü ben çok değerliyim..Sen de öyle..Kendimizi değersiz görmemeli ve hayata dair umut ve hayallerimizi asla yitirmemeliyiz..Herşeye rağmen çabalamalı ve şartları zorlamalıyız..

Aklıma geldi,haberlerde izlemiştim..Bir bayan vardı,anne olması imkansızdı,hastalığını hatırlayamıyorum şu anda ama doktorlar ona eğer hamile kalırsa ölebileceğini söylemişti...O bayan tüm bunlara kulak tıkadı,mücadele etti ve 9 ay sonra da ikizlerini kucağın aldı...Ölmedi,hastalığını da yendi..

"Yapamazsın,beceremezsin,sen buna göre değilsin" vs vs...Yapabiliriz,becerebiliriz !! Meslek sahibi de oluruz,anne-baba da oluruz !! Bu hayatın her türlü güzelliğini yaşamaya bizlerin de hakkı var ,ama çabalarsak..
misafir2

Mesaj gönderen misafir2 »

owen05, yazında söylediğin gibi tüm bu sorunlarının nedeni kekemelikten kaynaklanan özgüven eksikliği...eğer maddi imkanların varsa kekemelik için birkaç ayda uygulanan başarılı tedavi yöntemleri var,onları denemeni öneririm..internetten biraz araştırsan bulabilirsin..bu tedaviyi devlet hastanelerinde yapıyorlar mı bilmiyorum,eğer yapıyorlarsa sağlık güvencen varsa ondan yararlanarak tedavini olabilirsin..

arkadaşlarım dalga geçiyorlar demişsin...bence onlar senin arkadaşın değil...arkadaş dediğin,arkadaşı geçtim insan dediğin böyle bir davranış içine girmez..yarın birgün onların başına gelse bu durum,sen onlarla dalga geçsen nasıl hissederlerdi acaba kendilerini...bu yüzden sana tavsiyem onlarla vakit geçirme...yalnız kal daha iyi...o tip insanlara birlikte olup da vaktini ziyan etme..bırak onlar kendi saçmalıklarıyla uğraşsınlar...ama eğer bu yaptıkları içinde kalıyorsa onlara dersini ver,ondan sonra onlarla yolunu ayır,sonradan pişman oluyor insan çünkü neden ağızlarının payını vermedim diye..

zayıfım demişsin..günde 3 öğün düzenli olarak besleniyor musun? yemek saatlerini düzene sok ve vitamin takviyesi al..meyve sebzeni ihmal etme..et-balık vs tüket...ve balık yağı iç..eczanelerde bulabilirsin...sıvı şekilde ya da tablet şeklinde satılıyorlar..sabahları aç karnına pekmez filan da alabilirsin,bu da işe yarıyor..

otorite sorunundan bahsetmişsin..kendine olan güvensizliğinden kaynaklanıyor bu..bir an önce kendine olan güvenini geri kazanmaya çalışmalısın...eğer bunu başarırsan gerisi gelecektir zaten..hergün kendine "ben değerliyim,ben önemliyim,ben kendime güveniyorum" vs gibisinden telkinler ver...eğer yapabilirsen ayna karşısında yap bunu...ve ne olursa olsun çevrendekileri umursama...dalga geçsinler,gülsünler,bırak ne yaparlarsa yapsınlar görmezden gel....sen hiç kimseye muhtaç değilsin...bırak onlar sana muhtaç olsun..

çocukları da dert etme...onlar bırak seni anne babalarını bile dinlemiyorlar..zamane çocukları biraz garip..takma kafana..

son olarak da bir psikiyatriste git ve sıkıntılarını anlat...gerekli görürse sana ilaç yazar...

şimdiden geçmiş olsun..
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

merhaba owen05, kekemelik tedavi edilebilir bi durum..insanların seni alaya almaları aslında kendilerini küçültür seni diil..nice konuşan insan var ama bi işe yaramaz söledikleri..onun için kendini hor görme..git bi dr'a..tedavi ol..hem sf hem de kekemelik azalacak,mutlu olucaksın..
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
hakan_34

haydaaa :( bi karar verin artık

Mesaj gönderen hakan_34 »

bu bitkisel ilaç için herkez farklı bir yorum yapmış.kafam allak bullak oldu.aslında benim de aradıgım bitkisel bi ilaç ama yorumlardan bi sonuç çıkarmak mümkün degil. :roll:
Kilitli