bitkisel ilaçla çözüm. mutlaka okuyun

Çözüm önerileriniz..
alissen6767

Mesaj gönderen alissen6767 »

dışarı çokça çıkmıyorum zaten :lol: ama dikkat ederim,teşekkürler..
ya kardeşim yine içmiycem diye inat ediyor geçen günkü atagını unuttu sanırım,yıne ılac ıcıcem diyor
iyi de ilac iciyorsun ve hep hastasın dedim, :roll: cok inatci biri :evil: yoksa iyilesecek..
arkadaslar alın kullanın, su ana kadar ictigimiz ilaclardan ne hayır gördük :evil: bi hayır görsek ben iyileşirdim yıllarca hasta dolastım :(
melankolia

Mesaj gönderen melankolia »

YOK ARKADASLAR BU BITKISEL ILAC CÖZÜM DEGIL BENDE KULLANIYODUM BI ARALAR ILK GÜNLER PLACEBO ETKSIINI GÖRDÜM SONRADAN KUTU AZALDIKCA KÖTÜYE GITTI. SIMDI DOKTORA GIDIP PAXIL ILACI YANI ALMANCA PAROXETIN OLARAK GECIYO ALMANYADA KALIYORUM VE ALMAN FORUMLARDA BU ILAC 1 NUMARA DENEYIP SIZE BILDIRECEGIM. BI UMUT VAR ICIMDE ASIRI SOSYALFOBI DEGILIM FAKAT GELDIMMI TAM GELIYO :?
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

melankolia yazdı:YOK ARKADASLAR BU BITKISEL ILAC CÖZÜM DEGIL BENDE KULLANIYODUM BI ARALAR ILK GÜNLER PLACEBO ETKSIINI GÖRDÜM SONRADAN KUTU AZALDIKCA KÖTÜYE GITTI. SIMDI DOKTORA GIDIP PAXIL ILACI YANI ALMANCA PAROXETIN OLARAK GECIYO ALMANYADA KALIYORUM VE ALMAN FORUMLARDA BU ILAC 1 NUMARA DENEYIP SIZE BILDIRECEGIM. BI UMUT VAR ICIMDE ASIRI SOSYALFOBI DEGILIM FAKAT GELDIMMI TAM GELIYO :?
her ilacın placebo etkisi vardır.ben bitkisel ilacın faydasını gördüm.şu an ikinci şişeyi bitirmek üzereyim ve almadığım zamanlar kendimi berbat hissediyom.sosyal ortamlara girdikçe ilaç etkisini gösteriyo.evde oturup sfnin geçmesini bekleyemeyiz.sosyal ortama girmeyince bende ilacın etkisi yok oldu sandım ama sosyal ortamlara girince rahat bi haldeyim eskisi gibi aşırı gergin ve heyecanlı değilm.ama tabiki doktora gidip düzenli bi şekilde tedavi
olmak daha iyi.
Kullanıcı avatarı
kafka

Mesaj gönderen kafka »

özge den nedense ses yok. ya iyileşti ya da unuttu. merak ediyorum durumunu.ilacı hala almadım hala yaşıyorum.ne garip...
YAŞADIKLARIMDAN ÖĞRENDİĞİM BİR ŞEY VAR
YAŞADIN MI ADAM GİBİ YAŞAYACAKSIN
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

özge iyileşmiştir muhtemelen ve yolu pek düşmüyodur foruma.ben 1 ay önce mesaj göndermiştim cevaplamadı.hiç girmiyodur bu siteye.
Kullanıcı avatarı
kafka

Mesaj gönderen kafka »

iyileşsin de kurtulsun boşver
ama bi haber alsak iyi olurdu dimi
YAŞADIKLARIMDAN ÖĞRENDİĞİM BİR ŞEY VAR
YAŞADIN MI ADAM GİBİ YAŞAYACAKSIN
pisipisiko

Mesaj gönderen pisipisiko »

yok mu kullanan arkadaşlar. ben geçen aldım bu ilaçtan. eskişehirde.
2 gün oldu. ilk gün 1, 2. gün 2 tane aldım.
3. gün yarın günde 3 tane almaya başlıcamm.. bakalım nolacak.
ceyhansuyu

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

Teşekkürler özge mutlaka deneyeceğim.
sosyalfobikefe

Mesaj gönderen sosyalfobikefe »

özge, bu satılan ilaçlardan primmi alıyorsun?20 gündür kullanıyorum hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum...
asa

Mesaj gönderen asa »

ben kullanalı dört - beş gün oldu heralde ,gerçekten mutlu olmaya başladım ama ölçüyü fazla aştığımdan heralde dışarıya çıkınca sf etkisi artıyor panik oluyorum( akşamları hariç).dün mesela 1-2 kök kaynatıp içtim fazla panik atak yapmadı bu şekilde 3 bardak içtim akşamda 2 bardakda demli içtim (3-5 kök atarak) .ama ben bilerek 3-5 kök atıyorum özellikle çok atıyorumki tedavi edici özelliği olsun bundan sonra çok kök atacam içecem, bu başlığı siteyi karıştırırken gördüm.ben inatçı bir ansanım 1 ay böyle (3-5 kök atarak) kullanacam bakalım panik ataklar dinip ben ileriye çıkabilecem mi!
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
alen34

Mesaj gönderen alen34 »

bende yeni siperişini verdim kullanıcambakalım dediğiniz gib etkisi varmı
Pervane

Mesaj gönderen Pervane »

Merhabalar,

Bende bu bitkisel ilaçtan kullanmaya karar verdim ama hangisini kullanmam gerekli olduğu konusunda şüphelerim var. GNC, solgar ve shiffahome ürünleri arasında kaldım. Özellikle yabancı ürünlerdeki şüphem kimyasal ürün olup olmadığı konusunda. Bence alacağımız ürün ne kadar doğal içerikli olursa o kadar iyi olur. Örneğin aşağıda verdiğim sitede en iyi sarı kantaron karşılaştırılması yapılmış ve en iyisinin 500 mg lık saf kapsül olduğunu söylüyor.

http://depression.about.com/od/altmedsjw/tp/bestsjw.htm

Sizce shiffahome'un ürünü nasıl? Ben türk ürünlerinin daha az işlemden geçirildiği ve daha doğal olduğu kanatindeyim. Yabancı firmalara gerçekten pek güvenemiyorum.

Birde Ekşi sözlükte bir yazıya denk geldim. Aşağıda veriyorum;

"standardize edilmiş ekstrakt içeren tabletler, ham bitki tozu (raw herb) veya çay şeklinde satılabilen bir bitki.

öncelikle çay halinde içilmesi halinde etki sadece placebo etkisi olabilir zira sari kantarondaki etkin maddeler suda kesinlikle ayrışmaz, suya geçmez. aklı başında, ne yaptığından haberi olan hiçbir firmada sari kantaron çayı satmaz zaten. satan firmalar "aa sari kantaron depresyona iyi geliyomuş çayını satalım bari" diye düşünen çakallardır. bu bitkinin etken maddeleri sadece alkol ile ayrışmaktadır.

0.3 hypericin içerecek şekilde standardize edilmiş ekstraktlar en çok kullanılan türüdür bu bitkinin. herşeydeki etken maddeyi izole edip insanlara "işte işe yarayan madde bu" diye satmaya bayılan batı tıbbı zihniyetinden ileri gelen bir popülaritedir bu. oysa son yapılan araştırmalarda tek etken maddenin hypericin olmadığı, hyperforin'in de bitkinin antidepresan etkisinde etkin bir madde olduğu ortaya çıkmıştır. bunun üzerine son zamanlarda hypericin ve hyperforin maddesini bir arada içeren ekstraktlar piyasaya sürülmüştür. (türkiye'de yok) almanya'da reçeteli satılan ve etkinliği kanıtlanmış sarı kantaron ürünü ülkemizde satıldığı gibi hypericin değil hyperforini de içinde barındırır. yakında bu bitkinin içinden bir 3. ve 4. etken madde daha ortaya çıkarsa şaşırmam.

bu bitkinin 0.3 hypericin içeren ekstraktınıda hiç işlem görmemiş ham bitki tozunuda kullanmiş biri olarak kesinlikle ham bitki tozunu öneririm. bu her bitki için geçerlidir. bitki ekstrelerini değil, ham bitki tozları içereren kapsüllerini kullanmak daha iyidir. bitkilerin faydalı etkileri içerdikleri binlerce farklı maddeyle girdikleri sinerjik bir etkinin sonucudur. ancak ham bitki tozu kullanılacaksa doz 2-3 kat arttırılmalıdır. 900mg ekstre alınıyorsa 2-3 gram ham bitki tozu işinizi görecektir.

gelelim ekstre ile ham bitki arasında gördüğüm farklara: bu bitkiyi araştırırken bitkinin sadece depresyona değil, birlikte seyreden endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık, çaresizlik, uykusuzluk veya fazla uyuma problemlerine de iyi geldiğini okumuştum. ilk kullandığım ürün ham bitki tozu ve ekstraktın bir arada kullanildiği solgar'ın ürünüydü. kimyasal antidepresanlardaki gibi aşırı bir mutluluk vermedi ama gerçektende 1-2 ay içinde bu istem dışı umursamazlık, aşırı uyuma, konsantre olamama, yani hayattan kopma olayını büyük ölçüde düzeltti. antidepresanlarda sadece seratonin artışı oluyordu, kaygılar geçiyordu, mutlu oluyordum vs ancak bu seferde gereğinden fazla umursamaz oluyordum. sari kantaron ekstrelerini bu antidepresanlara daha yakın buluyorum, yan etkileri daha az elbette. seratonini arttırıyorlar, o kadar. ancak ham sarı kantaron bitki tozu bir antidepresandan öte, bir sinir toniği, insan ruhuna ayar çeken acayip bişey.

(novemberrain, 08.10.2008 20:09 ~ 20:16)
"

Arkadaş en iyi sonucun ham bitki tozu ile alındığını söylüyor. Böyle bir bitkisel kapsül var mı. Arkadaş hangi ürünü kastetmiş olabilir sizce. Ulaşabilsem kendisinede soracağım ama soramıyorum malesef. Onaylı bir ekşi sözlük yazarı arkadaş kendisiyle iletişime geçip bilgi alabilirse ve bizide bilgilendirirse çok iyi olur gerçekten...

Allah cümlemize acil şifalar verir inşallah...
iresma

Mesaj gönderen iresma »

solgarın john's wort kullanmayaya başlayalı 20 gün oldu
ilk 3 gün plesebo etkisi oldu.ilk hafta biraz kötüydü.
daha sonra kendimi çok rahat hissettim sf azalmaya başladı
sentetik ilaçlar gibi yan etkileri olmadı
sadece biraz uyku veriyor(sentetiklerle kıyaslanamayacak kadar daha az)
endişem,sinirliliğim azaldı iş yeri koridorun da müdürle karşılaştığım zaman
artık kalbim güm güm atmıyor çok rahat olmasada konuşabiliyorum müdürle
iş yerindeki kadınlarlada rahat konuşabiliyorum
ulaşılması zor hayelleri artık çok kurmuyorum
daha kullanalı 20 gün oldu ileri daha iyi olcağına inanıyorum
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

ben şunu söyliyim, hayatım boyunca kurallardan hiç dışarı çıkmadım, mesela ilkokulda asla öğretmenin ndediğinden dışarı çıkmaz, hep sözünü dinlerdim...Hayatımı hep kurallara göre yaşadım...

Doktor tavsiyesi dışında ilaç kullanmadım...Yani tamam ilaçları kendi kendime kestim ve çok acı çektim, arada bir 20 mg x depresanından aldım...Daha sonra internet üzerinden bir doktora danıştım x ilacını alabilir miyim diye ki x ilacı 1.5 yıl boyunca bana en iyi gelen ilaçtı ve tedavi sırasında en iyi çözümü ondan almıştım "kullanabilirsin" dedi psikiyatr, 2-3 tane de eczacıya danıştım okey dediler, 20 mg lık antidepresanı 2 ay da böyle kullandım...

Şu an ilaç almıyorum, taşıma suyla değirmenin dönmeyeceğini anladım...Doktor tavsiyesiz hele hiç kullanmam...Sabah bulantıları, kişilik değişmesi, aşırı rahatlık bana göre değil...

Ama ilaç alsaydım bitkisel olanı tercih ederdim herhalde ama ama onun da yan etkileri var.

Niye düşüncelerimizi değiştirmeye çalışmıyoruz ki...
areneka

Re: bitkisel ilaçla kesincözüm. mutlaka okuyun

Mesaj gönderen areneka »

Selam herkese sarı kantaron gerçekten işe yarıyor.1 ayda etkisini gösterdi ben de SOLGAR ın sarı kantaronunu kullanıyorum. ayrıca antidepresanların gösterdiği yan etkileride göstermiyor ...
Kilitli