bitkisel ilaçla çözüm. mutlaka okuyun

Çözüm önerileriniz..
var

Re: bitkisel ilaçla çözüm. mutlaka okuyun

Mesaj gönderen var »

mahsunkul yazdı: pazarlayanlara kalsa bi ölüme çare değil
Aslında bunu her gün reklamlarda ve evhanımı programlarında gördüğünüz çakma şifacılar yapıyor. Ne diyor, kelliğe, şişmanlığa,...
.. yan etkilerinide yazarlarsa satışlarda düşer.
İlaçlar ar-ge tesislerinde geliştirilmeye bir ama doğrultusunda başlıyor. Yani kimse çıkıp da: "yav evimin önüne bir ferrari daha çekmem için çok para kazanmam lazım hadi bir ilaç yapalım da herkes kullansın" demiyor. Ayrıca ilaç firmaları, yanetkilerden doğabilecek süreçlerin (ölüm, hastalık yüzünden açılabilecek maddi veya manevi tazminat gibi) net karın ne kadar üzerinde olabileceğini, şirketi ne gibi zorluklara sürükleyeceğini iyi biliyorlar. Sağlık sektöründeki her birim (firmasından, doktoruna, eczacısına kadar) sıkı hukuki yaptırımlarla denetleniyorlar. Yani ilaç sektörü, ne vestel ne migros demek yerinde olur. Pazarlamacı olarak bakmamak gerekli. Kısaca satışlardan daha önemli olan durumlar var. Bunları göz önünde bulunduruyorlar.

Ancak bitkisel adı altında satılan haplar, otlar çöpler için bu söylenebilir ki zaten öyle. Herhangi bir denetim söz konusu değil. Sağlık ürünü adı altında pazarlanmasına karşın, Sağlık Bakanlığı'ndan herhangi bir ruhsat alamıyorlar. Vizelerini Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı alıyorlar. İlaçlarda reklam yapmak yasaktır ancak bunlar yapabiliyorlar. Zaten toplumu da bu şekilde kandırıyorlar. Bu konuda yazılabilecek çok şey var. Ancak uzatmaya gerek yok gerekirse yazarım.
bu yüzden herşeye deva bitkiseller..
Aslında kapsüllere, tabletlere, kaşelere yerleştirilmiş pek çok ilaç özünde bitkilerden geliyor. Ancak bitkilerin yan etkileri ve besin değerleri kontrol altına alınamayacağı için, söz konusu bitkilerin tedaviye yönelik değerleri zararlı olabilecek veya gereksiz değerlerinden arıtılıp son ilaç formunu alıyor. Bu tabi anlatılabilecek en bayağı şekli. Örneğin aspirin(asetilsalisilik asit), ilk olarak söğüt ağacından elde edilmişti. Daha sonra labaratuvarlarda sentetik olarak elde edildi. Bu şekilde hem üretimi hızlandırıldı hem de maaliyeti düşürüldü. Ama gidip de her başı ağrıyan söğüt yaprağı yemeğe veya kaynatıp çayını içmeye kalkacaksa, söğüt yaprağınki bir başka maddenin (salisilik asit) nasır bantlarında kullanılan madde olduğunu da belirteyim.

Kısaca labaratuvar koşullarında farmakologlar tarafından geliştirilmiş ilaçlar her zaman bitkisel olarak tabir edilen, sertifika gerekmeksizin herkes tarafından imal edilebilen ve piyasaya ancak "gıda" ruhsatıyla pazarlanan ot çöpden her zaman daha iyidir.
alperdem
İletişim:

Mesaj gönderen alperdem »

Ben bunun hap değil de, ot versiyonunu almıştım Özge. Ne acı tadı var öyle ya, içemiyorum:D.
Renton

Mesaj gönderen Renton »

bende bi haftadır kullanıyorum eskisinden çok daha kötüyüm son 2 gündür.özge 2 hafta demiş bi çare 2 haftayı tamamlıycam ama bu kanteron şüpheliyim sanırım içinde kimyasal var.ilaç kullandığım dönemdede ilk günlerim böyle berbat geçmişti.bnm merak ettiğim sarı kanteronu uzun süre kullanıp bırakan varmı aranızda ve neler yaşamıştır?
erkin

Mesaj gönderen erkin »

Prof.Dr.Ahmet Mananki sarı kantaron bitkisinin çok faydalı olduğunu özellikle ruhsal hastalıkları tedavi ettiğinini ,Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıolduğunu.Kronik yorgunluk sendromunda ve menopoz dönemindeki sıkıntı, stres ve gerginliklerin giderilmesinde yardımcıolduğunu açıklayan maranki Sarı kantoron bitkisinin tabletini çıkardı.
SARI KANTARON
- Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır.
- Bağışıklık sistemine yardımcıdır; mikropları öldürür.
- Uykusuzluk ve fazla uyuma problemlerinin giderilmesinde yardımcıdır." bazı arkadaşlar niye çok rüya gördüğünü soruyordu"
- Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.
- Kuvvetli bir sakinleştirici, doğal antidepresandır.
- Anksiyete bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.
- Kronik yorgunluk sendromunda ve menopoz dönemindeki sıkıntı, stres ve gerginliklerin giderilmesinde yardımcıdır.
-Diğer Kantaron kapsülleri ve tabletleri ile kıyaslandığında piyasadaki hiçbir kantaron ürünün Ekstrakt içermediği halde ürünümüz ekstrakt içeriklidir. Ürünlerimiz Tarım ve Köyişleri Bakanlığın’dan onaylıdır.
Ürünlerimiz özel yöntemlerle, bitkilerin özü alınarak imal edilmiştir.
Renton

Mesaj gönderen Renton »

evet etkiler bugün ortaya çıktı dün çok kötüydüm bugün hızlı etkileri var rahatlık ve enerji veriyor tekrar ilaç kullanıyomuşum gibi hissettim kendimi cipralex de çok etkiliydi bu konuda fakat yoruyodu beni bi yerden sonra.kanteron hapındada aynı etkiler yaşıyorum şu an fakat bana göre gerçekten etkili olması kalıcı etkisi yapmasına bağlı ve bırakınca yan etki yapmamasına bağlı...çok iyiyim şu an ama öyle körü körüne tamam bitti süper demiyorum gelişmeleri paylaşıcam arkadaşlar
machinehead3434

Mesaj gönderen machinehead3434 »

Merhaba, Daha önce hem cipralex ve hemde prozac kullandım. Sarı kantona kadar plasebo bir hap daha önce görmedim 3 hafta kullandım bir gıdım bile etki hissetmedim. Belki sadece bana böyle olmuştur bilemedim ama söylemek için üye oldum bilginize.
alucard06

Mesaj gönderen alucard06 »

Renton yazdı:evet etkiler bugün ortaya çıktı dün çok kötüydüm bugün hızlı etkileri var rahatlık ve enerji veriyor tekrar ilaç kullanıyomuşum gibi hissettim kendimi cipralex de çok etkiliydi bu konuda fakat yoruyodu beni bi yerden sonra.kanteron hapındada aynı etkiler yaşıyorum şu an fakat bana göre gerçekten etkili olması kalıcı etkisi yapmasına bağlı ve bırakınca yan etki yapmamasına bağlı...çok iyiyim şu an ama öyle körü körüne tamam bitti süper demiyorum gelişmeleri paylaşıcam arkadaşlar
sana katılıyorum arkadasım bende ilaçlar kullandım ve hemen umutlandım..ne zaman ''tamam artık kurtuldum özgürüm'' desem bu hastalık sanki bana meydan okurmuşcasına geri döndü..artık böyle kelimeler kullanmamaya karar verdim..hiçbirşeyden çok fazla umutlanmamak lazım..

ayrıca özgeyede iyi niyetli olarak fikrini bizimle paylaştığından dolayı teşekkür ederim..bende bu ilacı yarın bulabilirsem başlamayı düşünüyorum..ama günde 1 tabletle belli bir süre kullandıktan sonra yavaş yavaş arttırmayı düşünüyorum..yani doktorların önerdikleri gibi..ama ben bunu doktorlar önerdi diye demıyorum..kendi fikirlerimden dolayı böyle kullanmaya karar verdim..çünkü bu sf nin acelecilikle ve cinsellikle bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum..zaten sf ve depresyon ilaçlarına bakacak olursak genelde hepsinin cinsel arzularda düşüşe sebeb olduugunu biliyoruz..bence bu konu incelemeye değer..bakalım bende bu ilaç ne işe yarayacak...

bu arada söylemeden geçemeyeceğim: nlp ve efd gibi şeyler bence çok yararsız şeyler..bende bunları denedim..ilk başta sanki bir faydası oluyormuş gibi hissediyorsunuz ama sonra aslında hiçbir faydası olmadını anlıyorsunuz..ayrıca ''düşüncelerinizi değiştirin,aldırış etmeyin,umursamayın, söyle düşünün, böyle düşünün'' gibi laflarında bir faydası olmuyor..bu bir hastalık ve hastalığı düşüncelerinizi değiştirerek yenemezsiniz zaten düşüncelerinizide değiştiremezsiniz çünkü zaten sorun orda..amerikalıların bir lafı vardır; ''neyi bildiğin değil neye inandığın önemlidir'' derler..inançlarımızı kendi kendimize değiştiremeyiz onlar bize doğuştan geliyor biz kendimiz oluşturmuyoruz..ahhh sanki beynimizin içinde bir bulmaca var ve biz bulmacayı çözmeden huzura kavuşamayacağız gibi geliyor bazen..belkide bilgilerimizi başkalarıyla paylaşmamalıyız..yani '' ben böyle yaptımda kurtuldum'' gibisinden şeyler söylemeliyiz..düşün düşün insan çıldırma noktasına geliyor..

burda yazılan mesajlara bakıyorumda birbirimize nasıl benzediğimize şaşırıyorum..düşüncelerimiz ve inançlarınımız birbirine çok paralel..çoğunlukla çok doğrucu,çok kendisine kurallar ve sınırlar koyan insanlarız..en büyük korkumuz yanlış anlaşılmak ve insanların kalplerini kırmak..başkalarının bizim hakkımızıdaki görüşlerine düşünecelerine çok önem veriyoruz ama kendi hakkımızdaki görüşlerimiz boşveriyoruz..alıngan ve kırılganız..en mükemmel olmaya uğraşıyoruz..mükemmelden aşşağısını kabul etmiyoruz..bizimde hata ypabileceğimizi kabullenemiyoruz..çok yardımsever insanlarız genelde hepimiz..kendimizden başka herkesi düşünüyoruz ama insanların çoğu bizim onlara davrandığımız gibi bize davranmıyor malesef..biz diğer insanlarla uyum sağlayamıyoruz..sorun burda herhalde..hepinize Allah'tan şifa diliyorum..
blackboy23

Mesaj gönderen blackboy23 »

kesınlıkle arkadaslar tabletler halınde satılanı okadar cabuk farkettımkı iyileştıgımı bu hafta ıkncı hafta ılacı kulanmaya basladıgımın St.John's Wort tamamne bıtkısel
alucard06

bende 17 gündür kullanıyorum sarı kantaron otunu..ilk 10 gün sadece 1 tablet aldım günde genede baya rahatlattı beni..7 gündür 1.5 tablet kullanıyorum..10 gün bittikten sonra direk 2 tablete çıkardım ilacı ama daha sonra daha ilk günden nedenini bilmediğim bir öfke ve isyan hali kapladı ruhumu birden..şimdi dozu azalttım ve 1.5 kullanıyorum..kendimde gelişmeleri hissediyorum..bir süre daha 1.5 kullanacam daha sonra 2 ye çıkaracam ve daha sonra yavaş yavaş attırmaya devam edeceğim..bence sentetik ilaçlardan daha faydalı oldu bu john's wort..sentetik ilaçlar insanı adeta ota çeviriyor..hiçbirşeyden zevk alamaz oluyorsunuz..
derde

Mesaj gönderen derde »

Bende bitkisel tedaviye başlamayı düşünüyorum. İlaç olarak başka bir markanın 100 kapsüllük ürününü satın aldım. Kullanmaya başlayınca artılarını ve eksilerini tekrar burda yazarım.

http://www.sepenatural.com.tr/sepe-natu ... relax.html
tam2009

Mesaj gönderen tam2009 »

sarı kantoronun ot şekli çok tavsiye edilmiyor
çünkü ot halindeyken bazı zararlı kimyasallarında oldugu
hap şeklinde bu zararlı kimyasalların alındıgı sadece faydalı olanların kaldıgı
çeşitli bilimsel yazılarda ifade ediliyor...
sarı kantaron mutluluk hormonlarını yükselten yan etkiside hemen hemen olmayan
bir ilaç sadece çok sıcak havalarda içip dışarıya çıkanlarda geçici cilt lekelerinin
oldugu konusunda oranı düşük bulgular var bunun dışında bir iddiada yok
kanıtta yok...
ve bazı agrı ve iltihabi durumlardada belli oranda faydası olan bir ilaç
yani tek faydalı oldugu konu depresyon değil...
ayrıca içenlerin çogu
daha çok ve güzel rüyalar gördüğünü iddia ediyor..
alucard06

tam2009 yazdı:sarı kantoronun ot şekli çok tavsiye edilmiyor
çünkü ot halindeyken bazı zararlı kimyasallarında oldugu
hap şeklinde bu zararlı kimyasalların alındıgı sadece faydalı olanların kaldıgı
çeşitli bilimsel yazılarda ifade ediliyor...
sarı kantaron mutluluk hormonlarını yükselten yan etkiside hemen hemen olmayan
bir ilaç sadece çok sıcak havalarda içip dışarıya çıkanlarda geçici cilt lekelerinin
oldugu konusunda oranı düşük bulgular var bunun dışında bir iddiada yok
kanıtta yok...
ve bazı agrı ve iltihabi durumlardada belli oranda faydası olan bir ilaç
yani tek faydalı oldugu konu depresyon değil...
ayrıca içenlerin çogu
daha çok ve güzel rüyalar gördüğünü iddia ediyor..
cilt kızarıkları konusunda haklılar..benimde yüzümde kızarıklıklardan çıktı..küçük ve önemsiz şeyler ama..özellikle çok terlediğinizde bu kızarıklar çıkıyor..
derde

Mesaj gönderen derde »

Ben bugün kullanmaya başladım. İlerleyen günlerde üzerimdeki etkilerini buraya yazarım :D
derde

Mesaj gönderen derde »

ben 3 gündür kullanmya başladım. ilaç bende olumlu etkileşimler göstermeye başladı :D heyecan ve yüz kızarması gibi etkiler en aza indi. Önceden etrafta dolaşırken güm güm çarpan kalbim artık normal atımda atıyor :D Çok Farklı bi durum :p en heycanlanasım geldiği durumlarda dahi içim pırpır etmiyor. Bide aklımımdaki olumsuz düşüncelerdende kuırtulursam harika olucak :D
kadir6706

Mesaj gönderen kadir6706 »

bende deneyeceğim ilaç var mı hala piyasada ?
Kilitli