Göz teması

Çözüm önerileriniz..
fobikali

Göz teması

Mesaj gönderen fobikali »

Bu hastalık bana göz göze gelmenin bile kötü olduğunu hissettirdi çokca.Biraz gayret edip aşmalıyım diye düşündüm.Eskiden insanların gözüne baktığımda hemen kafa aşağı geçerdi.Şimdi eskisi gibi değil bir müddet bakıyorum ama halen korkuyorum.Acaba daha çok bakmayı denedikçe,göz göze temas süresi kademeli olarak uzayınca artık geçer mi bu takıntım?
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Hiç şüphesiz ki evet...
Neden korkuyorsan aynene dediğin gibi kademeli olarak üstüne git.
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

bencede karsımdakını basıt gordugum zaman ıse onun acız bır ınsan oldugnu gormek ıcın gozlerının ıcıne bakarım kı acızlıgını anlasın

yanı basıt derken yanlıs anlasılmasın hanı normal ınsan davranısları dısında davranıs sergıleyen toplum huzurunu yok eden ve ınsanlara rahatsızlık veren ınsanlar ıcın soyluyorum tabıkıde ;)
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Karşımdaki kişiyle aramda en az bir metre olmak kaydıyla göz teması kurabiliyorum. Ama birbirimize çok yakınsak, asla ve asla gözüne bakamıyorum. Belki birkaç sn. O kadar. Nedense rahatsızlık duyuyorum.

Ama, dediğim gibi, aramda mesafe varsa (en az bir metre), göz göze rahatlıkla gelebiliyorum. Sorun olmuyor.
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
Kullanıcı avatarı
umutmelih

bırısı gozumun ıcıne baksın yemek yıyemıyorum bu bır hayvanda olsa fark emıyor bı kedı bıle elımdekı yıycegımden gozunu ayırmıyorsa rahatsız olup kırar yarısını verırım ;)
Kullanıcı avatarı
düşünceli

Mesaj gönderen düşünceli »

umutmelih yazdı:bırısı gozumun ıcıne baksın yemek yıyemıyorum bu bır hayvanda olsa fark emıyor bı kedı bıle elımdekı yıycegımden gozunu ayırmıyorsa rahatsız olup kırar yarısını verırım ;)
BEN DE...
pclion

Mesaj gönderen pclion »

Hiçbir zaman insanlarla göz teması kuramadım. Şimdi yeni yeni kurmayı denemeye çalışıyorum. Bana belirli bir önerisi olacak olan var mı yoksa bodoslama bak mı diyorsunuz? :lol:
Kullanıcı avatarı
umutmelih

pclion yazdı:Hiçbir zaman insanlarla göz teması kuramadım. Şimdi yeni yeni kurmayı denemeye çalışıyorum. Bana belirli bir önerisi olacak olan var mı yoksa bodoslama bak mı diyorsunuz? :lol:

ınsanına gore kızgın veyaa sevgı dolu bakıslar atmak lazım ;)
Kullanıcı avatarı
legolass

Mesaj gönderen legolass »

umutmelih yazdı:
pclion yazdı:Hiçbir zaman insanlarla göz teması kuramadım. Şimdi yeni yeni kurmayı denemeye çalışıyorum. Bana belirli bir önerisi olacak olan var mı yoksa bodoslama bak mı diyorsunuz? :lol:

ınsanına gore kızgın veyaa sevgı dolu bakıslar atmak lazım ;)
evet sanırım benim bunu öğrenmem lazım. boş bakışlarla hiçbişey olmuyor. boş, sade, anlamsız vs...
Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım.
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

aynen bende veririm..
I'm a Cop!! I'm a Police
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

insanların gözüne bakmak çok pis bişey:D
I'm a Cop!! I'm a Police
hakanboss

Mesaj gönderen hakanboss »

Keşke bende göz göze rahat temas kurabilsem
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Insanlarin yuzune bakmak benide geriyor fakat gozlerinin icine bakinca onlarinda fani yaratiklar olduklarini farkedebiliyorum, biyolojik olarak yani..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
global

Mesaj gönderen global »

İng derslerinde öğretmenlerle malum sık sık göz teması oluyor. Bir de sınıf mevcudu az olunca daha fazla...
Hep şöyle düşünüyorum. Niye bana bu kadar çok bakıyor? Gözünün içine bakarken acaba nasılım? Bana bakarken yüzünün ifadesi başkalarına bakarkenkinden daha mı değişik? Hafif bir stres basıyor.... Hafif ama. Algılama kapasitem göz gözeyken %50 düşüyor belki de daha az kalıyor... Aynı şekilde sıkılgan biriyle konuşurken o kişi de benim gözlerime bakmakta zorlanıyor. Bu göz denen organda ne var böyle anlamadım. Ben kimim acaba? Bu yazılı ortamlarda içini rahat dökebilen kişi mi, yoksa birinin gözüne bakarken taş kesilip hareketleri kısılan kişi mi?
Doktoruma sorayım bu soruyu...

Otobüste karşımda 10 yaşlarında bir çocuk vardı. Oturdum yerime baktım bana bakıyor. Kendi kaşındı. Ben de bakmaya başladım. Gözlerimi çekmedim. Belki 30sn 60sn bakmışımdır. Sonunda çekti gözlerini...Ben kazandım :D :D
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

Otobüste karşımda 10 yaşlarında bir çocuk vardı. Oturdum yerime baktım bana bakıyor. Kendi kaşındı. Ben de bakmaya başladım. Gözlerimi çekmedim. Belki 30sn 60sn bakmışımdır. Sonunda çekti gözlerini...Ben kazandım :D :D[/quote]

tebrik ederim :D
I'm a Cop!! I'm a Police