efexor

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

:) su ılaclardan bı kurtulsam dostum crvena baska bısey ıstemıyorum ıyıce kendımı kobay gıbı hıssedıyorum ama saglık onplanda olunca mecburen kullanıyoruz
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
oktay19

ben de

Mesaj gönderen oktay19 »

ben efexoru yaklasık olarak 4 aydır kullanıyorum gun de 225 mg ben de asırı terleme ve susuzluk yapıo.ayrıca idrar da koyu oluyo ve sankı ılac kokusu var......daha cok depresyonumu onledı sf ye etkısı yok gıbı...
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

daha kullanmaya yeni başladım...mideme dokunuyor,susuzluğa,uykusuzluğa terlemeye neden oluyor sanırım...bu gibi yan etkileri var...ama bana tam olarak ne yapacak anlamış değilim.......... :? yani henüz bir faydasını görmedim.......gören varsa ne kadar sürede ne gibi yardımı dokunuyor bilmek isterim.....
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

CİNAYETE SÜRÜKLEYEN İLAÇ!

Antidepresan ilaçların üzerine "Çocuklarda intihar eğilimi yaratabilir" ibaresini koyduran Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, şimdi de Efexor'un hastayı cinayet işlemeye sevk edebileceğini açıkladı. 2001'de 5 çocuğunu küvette boğarak öldüren kadın da bu ilacı kullanıyordu.

ABD'nin en büyük ilaç firmalarından biri olan Wyeth, ürettiği Efexor adlı antidepresanın nadir de olsa hastalarda cinayet eğilimi yarattığını tespit etmesine rağmen bu bulguyu kamuoyuyla paylaşmamakla suçlandı. 2005'te dünya çapında 3.46 milyar dolarlık satış yapan ilacın bu yan etkisinin geçen yıl firma tarafından fark edilerek ilaçla ilgili iç raporlara dahil edildiği ancak bunun firma dışındaki çevrelere iletilmediği bildirildi. Efexor'un 'cinayet eğilimi yaratabileceği' şeklindeki yan etkisi, başka bir bağımsız ilaç kontrol kurumunca 2 hafta önce tesadüfen fark edildi.

Efexor'la ilgili yeni bulgular, 2001 yılında 5 çocuğunu su dolu küvette boğarak öldüren Andrea Yates'in (42) davasıyla tekrar gündeme geldi. Wyeth, ilaçla ilgili bu yan etkinin kanıtlanmış olmadığını vurgulasa da, Yates'in çocuklarını öldürmeden birkaç ay önce ilacı kullanmaya başladığı vurgulandı.

Cinayetlerden 1 ay önce Efexor dozajını iki kat artıran Yates'in avukatı, şimdi Wyeth'in, tüketicileri bu konuda uyarması gerektiğini belirtiyor. 2 hafta önce tekrar yargılanmaya başlanan Yates'in davasına yeni bulgunun etki edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Bu ilacın binde 1 oranında cinayet eğilimine yol açabileceğini ifade eden Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), benzer bir olayda, sonradan ortaya çıkan bulgulara dayanarak, bütün antidepresan ilaçların kutusuna "Gençlerde ve çocuklarda intihar eğilimi yaratabilir" ibaresi koyulmasına hükmetti. Şimdi benzer bir önlemin Efexor için alınacağı duyuruldu.

Kaynak: Vatan
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

ben efexoru yüksek dozlarda tam 1.5 yıl kullandım pek bişey olmadı yani kötü bişey :D
I'm a Cop!! I'm a Police
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

:shock: ilginç demek cinayet işletebiliyo haa....neyse bende bırakacaktım zaren yaramadı bana.... :? :|
berkCAN

Mesaj gönderen berkCAN »

arkadaslar tek tavsiyem ilacin verdigi artilar eksilerden fazlaysa ilaca devam.iseme zorlugu ara sira el titremesi ,basdonmesi filan gelip gecici.sf yi yenmenin bedeli.

sfli kalinca daha kotu bedeller odemiyomuyuz?
kiz arkadas erkek arkadas yani sevgili bulma sorunu ,is bulma ve is arayabilme sorunu,hayat boyu silik bir kisilik olarak kalma sorunu.

bu sorunlar zor isemeden daha buyuk gozukuyor.

sf lilerinde sanslilari sanssizlari ver tabiiki.

bazi ilac bazilarina cok iyi geliyo bazilarina sadece yan etki yapiyor.

ama benim inancim her beyin turu icin sf ilaci var.allahtan secenek cok. :lol:
Kullanıcı avatarı
Gentoo

Mesaj gönderen Gentoo »

bugün bol bol intihardan bahsettik doktora
efexor verdi
bakalım noolcak
ben bir penguenim
ama sorun değil
kaygılı insan

Re: efexor

Mesaj gönderen kaygılı insan »

umutmelih arkadaş aynı sorun bendede var işeme bitti sanıyosun sonra birden tekrar akıyor kesik kesik dedgn gbi bide boşalamama sorunu oldumu snde? :(
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: efexor

Mesaj gönderen mahsunkul »

tüm seratoninerjik antidepresanlarda bu sorun vardır. en başta paroxetin gelir...

arşivimizde antidepresanlar ile ilgili geniş bilgi yer almaktadır..

sevgilerimle...
..............Resim.................~~Resim
Kilitli