paxil cr

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
redneck24red

paxil cr

Mesaj gönderen redneck24red »

selam arkadaşlar uzun zamandır bende bu illet hastalıkla uğraşıyorum..doktorum bana paxil verdi fakat internette yaptığım araştırmalar sonucu paxil cr adında paxilin yeni versiyonu olan çok daha etkili ve yan etkisi çok daha az olan bir ilaç olduğunu öğrendim..aranızda bu ilacı kullanan varmı?
realistboy

Mesaj gönderen realistboy »

daha türkiyeye gelmedigini duydum :S
ßir gün Bizde Özgür olabilecekmiyiz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Paxil CR

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Paxil CR yi bende çok merak ediyorum. Paxil e göre daha etkili olduğu ve yan etkilerinin daha az olduğu bilgisini nereden okudunuz. Ben nette paxil CR ile ilgili hiçbir şey bulamıyorum.
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

Paxil CR'nin doz bakımından Paxil'den bir farkı yok. Paxil CR kontrollu salınımli (controlled-release) tabletlidir. Yani diğer tablet midede çözüldüğünde dozun tamamı birden kana karışmaz. Kullanmadım ama yan etkileri Paxil'inkinden farklı değil. Aşağıdaki adresten ayrıntıyı bilgi edinebilirsin. İlacını değiştireceksen mutlaka doktoruna danış. ;)
http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vade ... ilac=42556
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Uykucu. " diğer tablet midede çözüldüğünde dozun tamamı birden kana karışmaz." demişsin Paxil CR mi birden kana karışmıyor orasını anlamadım. Birden kana karışmayınca nasıl bir etki oluyor ki. Uzun zamandır ilaç kullanmadım Paxil'e başlamayı düşünüyorum ama yan etkilerinden korkuyorum. Paxil CR Paxil'den daha mı iyidir sence? Etken maddeleri aynı ama vücutta salınımları farklı. Bu farklılığın etkisi kullanan kişi tarafından nasıl hissediliyor acaba :roll:
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

Demek istediğim pek anlatamadım aslında. Tabii ki paxil de doğrudan kana karışmıyor. Bunun için damardan enjekte edilmeliydi. CR özellikli tabletleri üst üste kaplanmış tabletler gibi düşünebilirsin (matruşka gibi :) ); sıradan tabletle midede çözülüp muhtevasını salar. Fakat CR tabletler bir defa midede çözülüp ilacın tamamını vücuda vermez. Yavaş yavaş verir.

Paxil ilk yazıldığında yavaş yavaş doz artırarak yazılır. Kullandığım sırada yan etkileri çok etkilerdi. Sanırım bu yan etkilerinin düzenlenmesi için çıkarılmış bir şey olsa gerek. Tabii ki bu benim naçizane fikrim.
Kilitli