AGUILERA

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
haskan

AGUILERA

Mesaj gönderen haskan »

ARKAŞLAR AURORİX BİR MAO İNHİBİTÖRÜDÜR SAKİN OLAKİ AURORİXİ BIRAKIP ARDINDAN HEMEN BAŞKA BİR ANTİ DEPRESANA BAŞLAMAYIN ÖLÜMCÜL ETKİLERİ VAR BENDEN TAVSİYE
SDGDFGHDFHGSDFHDHSDFSFG
salihk76

AURORİX

Mesaj gönderen salihk76 »

:P
BEN 2 AYDIR KULLANIYORUM EN AZ 4 AY KULLANMAM GEREKTİĞİNİ VE KENDİ ÇABALARIMIZ OLMAZSA İLAÇLARININ TEK BAŞINA OLAYI BİTİRMEYECEĞİNİ DE BİLİYORUM.AYNI ANDA DİDERAL ALSAM OLUR MU ACABA
temiz

Mesaj gönderen temiz »

evet kişinin kendi çabası olmadan hiç birşeyi başaramaz amma ilacında faydası göz ardı edilmemeli
miya

Re: AURORİX

Mesaj gönderen miya »

ben yeni başladım sayılır.şimdilik sabah aksam 150 mg kullanyorum.henuz bir olumlu etkisini görmedim.ama doktor bunun yan etkilerinin az olduğunu soylemişti.umarım işe yarar.
revnaknuma

Mesaj gönderen revnaknuma »

aurorix eski MAO inhibitörleri gibi değil. eski MAO lar için irreversible Aurorix için reversible deniyor.
aurorix ile tehlikeli ilaç etkileşimleri olmaz. eski MAO ların hepsi Türkiyede piyasadan kalktı.
aurorixi başka ilaçlarla birlikte kullanabilirsiniz ama sosyal fobide sanıldığının aksine pek başarılı değildir ama depresyon tedavisinde etkilidir.
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

Hiç işe yaramıyor bu ilaç, boş yere zamanım gitti. [smilie=unsure.gif]
aggressive

Mesaj gönderen aggressive »

revnaknuma yazdı:aurorix eski MAO inhibitörleri gibi değil. eski MAO lar için irreversible Aurorix için reversible deniyor.
aurorix ile tehlikeli ilaç etkileşimleri olmaz. eski MAO ların hepsi Türkiyede piyasadan kalktı.
aurorixi başka ilaçlarla birlikte kullanabilirsiniz ama sosyal fobide sanıldığının aksine pek başarılı değildir ama depresyon tedavisinde etkilidir.
ben de mao olayını araştırmıştım. herkes nedense eski jenerasyon ilaç diyor eczacı bile :) senin dediklerine aynen katılıyorum zaten artık doktorlar bile mao-ssrı combosu yapabiliyorlar. ii ilaç neticesinde ama çokta etkili değil uzun süre kullanmak gerek aslında kesin yargıya varmak için.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

arkadaşlar ilaç isimlerini başlık olarak kullanmıyoruz. buna dikkat edelim. başlığın ismini değiştirdim. yine mesajlardada ilaç isimlerini fazla kullanmamaya gayret edelim, tavsiye ve özendirme niteliğinde olmasın..

yorumuma gelince, ben bu ilacı 1.5 sene kadar kullandım. benim bünyemde hiç bir olumlu etki yapmadı. hatta çok ciddi yan etkileri var( özellikle ilaç etkileşimleri)
yeni nesil seratoninerjikler dururken mao'lar veya trisiklikleri neden yazarlar anlamış değilim...
..............Resim.................~~Resim
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

:D Farmakolojik bilgini gene konuşturmuşsun Bravo
mahsunkul yazdı:yeni nesil seratoninerjikler dururken mao'lar veya trisiklikleri neden yazarlar anlamış değilim...
sosyofobik_bir_kulum

Mesaj gönderen sosyofobik_bir_kulum »

mahsunkul yazdı:arkadaşlar ilaç isimlerini başlık olarak kullanmıyoruz. buna dikkat edelim. başlığın ismini değiştirdim. yine mesajlardada ilaç isimlerini fazla kullanmamaya gayret edelim, tavsiye ve özendirme niteliğinde olmasın..

yorumuma gelince, ben bu ilacı 1.5 sene kadar kullandım. benim bünyemde hiç bir olumlu etki yapmadı. hatta çok ciddi yan etkileri var( özellikle ilaç etkileşimleri)
yeni nesil seratoninerjikler dururken mao'lar veya trisiklikleri neden yazarlar anlamış değilim...
Uzman mahsun farmakolog döktürmüş yine :D

Hacı serotoninerjikler tırt yaa [smilie=dash2.gif]
xact

Re: AGUILERA

Mesaj gönderen xact »

Aurorix "Reversibl selektif MAO-A inhibitörü" yani Nardil kadar tehlikeli bir ilaç değil kullanmak için. Nardil zaten Türkiye'de olmayan bir ilaç ancak sf'ye iyi gelen en iyi ilaçlardan olduğu hakkında bir kanı var. Aurorix'i de tabii ki doktor kontrolünde kullanmalı, bırakırken ve yeni ilaca başlarken doktorun talimatlarına uyulmalı.