İlaç kullandım ve....

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
sweetinci89

İlaç kullandım ve....

Mesaj gönderen sweetinci89 »

yaklaşık dört aydır kullandıgım prozac isimli antidepresan beni sosyalleştirdi. aşırı bir rahatlama geldi bana. artık cok rahatım. ama insanları fazla umursamamaya başladım. ve dost edinemiyorum. ne yapmalıyım?
iyilesecegim
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

yani nasıl umursamamaya başladın?
Yani kendini daha mı değerli görüyporsun onlardan?
Ya da onların senin dostluğuna layık olmadıklarını hissettin?
Ya da yalnız olmayı kabullendin?
Diğer?????
Hangisi?
variance55

Mesaj gönderen variance55 »

bende kullanıyorum 2 hafta oldu hiçbir etkisini göremedim hadda daha kötü hissediyorum kendimi sizce bu normalmi sizde etkisin ne zaman görmeye başladınız 1 ay içinde pek etkisini göremesem doktor kontrolünde değiştirmeyi düşünüyorum veya dozajı düşük gelebilir bana günde 20mg sizce ne yapmalıyım
sigmund

Re: İlaç kullandım ve....

Mesaj gönderen sigmund »

Aynı durum bende de mevcut. Akışına bırakmaya çalışıyorum. Önceleri ilk adımı atan sürekli ben olurdum. şimdi karşı taraftan bekliyorum. Karşılık gelmezse o insanla muhabbeti askıya alıyorum. Sanki sos.fob yaşıyorken çok mu yanımda oldular ? İnceldiği yerden kopsun boşver.
sweetinci89 yazdı:yaklaşık dört aydır kullandıgım prozac isimli antidepresan beni sosyalleştirdi. aşırı bir rahatlama geldi bana. artık cok rahatım. ama insanları fazla umursamamaya başladım. ve dost edinemiyorum. ne yapmalıyım?
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

kullanılan antidepresanlar böyle bir etki yaratıyor. umursamazlık ve tepkisizlik gelişebiliyor. ilacın bırakılmasıyla son bulabilir ama sırf bu etkisinden dolayı ilaca son vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum...
morlavanta

variance55 yazdı:bende kullanıyorum 2 hafta oldu hiçbir etkisini göremedim hadda daha kötü hissediyorum kendimi sizce bu normalmi sizde etkisin ne zaman görmeye başladınız 1 ay içinde pek etkisini göremesem doktor kontrolünde değiştirmeyi düşünüyorum veya dozajı düşük gelebilir bana günde 20mg sizce ne yapmalıyım
zaten 20 mg ile başlıyorsun yani benim doktorum öyle vermişti...
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

4ay kullandım prozacı umursmazlık bendede yaptı arada ıyı oluyorum sf ortadan kalkıyor bazen de basa donuyorum anlamadımm :?
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

ben kurtulalı bayag oldu lustral kullandım.kesinlikle faydası var arkadaslar eger baska uygulamalarla da desteklerseniz.bugün de bi ugradım foruma ne var ne yok diye..su an inanılmaz seylere imza attım bnm için zor olan ama artık çok kolay
hmmm gizemli...
morlavanta

gizemliinsan yazdı:ben kurtulalı bayag oldu lustral kullandım.kesinlikle faydası var arkadaslar eger baska uygulamalarla da desteklerseniz.bugün de bi ugradım foruma ne var ne yok diye..su an inanılmaz seylere imza attım bnm için zor olan ama artık çok kolay
şu an peki durumun nasıl, ilacı bıraktıktan sonra eski haline döndün mü?
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

yok ya dönmüosun o kadar kolay değil az gerileme olsada etkilemio pek
hmmm gizemli...
variance55

Mesaj gönderen variance55 »

ne kadar zaman kullandın arkadaşım senin adına sevindim bende bu illetle uğrasıyorum bir aydır prozac kullanıyorum pek faydasını göremedim doktora gittim prozakın etkisini geç gösterdiğini söyledi bir ay sonra tekrar gel ona göre etkisi değişmezse ilacı değiştiririz dedi bakalım bende bekliyorum ilacı düzenli kullanıyorum 20mg günde bende bu illetten kurtulmak istiyorum beni çok engelliyor kpss ye hazırlanıyorum içim rahat değil yardımcı olursanız sevinirim
morlavanta

her ilaç herkeze iyi gelmiyor, doktorum da bana prozac vermişti ama neredeyse hiç etki etmedi, etken maddesi aynı olan başka bir antideprean verdi daha sonra...
con_wychelf

Mesaj gönderen con_wychelf »

sadece şunu söyliyim
fulsac kullandım doktora gitmeden beni çok mutlu yaptı ilaç ama sonra aniden bıraktım bu beni depresyona soktu 9 aydır paxille tedavi olmama rağmen iyileşemedim tekrar fulsaca döndüm şimdi fluoxetin maddeli diğer bi ilaç zedprexi kullanıyorum bu arada ilacı bırakınca bakırköylük oldum aslında okadar umursamıoyrum sizi ama yinede yazim dedim
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

lustral bana 0 etki yaptı.yan etki bile yapmadı ..3 ayda..

paxil iste hem yan etki hemde olumlu etki olarak iyi bir ilaç
Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Re: İlaç kullandım ve....

Mesaj gönderen PETUNYA »

daha önce doktor bana sabah akşam 20şer mg prozac vermişti,sanırım yanlış hatırlamıyorum,bir süre kullandıktan sonra ilk kutuyu bitirmeden bırakmıştım,şimdi kaldığım yerden devam etmeyi düşünüyorum,3 ay kullanıcaksın demişti,,o zaman kullansaydım şimdi belki herşey düzelmiş olucaktı şimdi bir tane alıyorumm