ilaçlar ve iştah?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
kronikarock

ilaçlar ve iştah?

Mesaj gönderen kronikarock »

ben ,yaklaşık 3 yıl önce majör depresyon geçirip 6-7 ay paxil sonra yine 6-7 ay deprex kullandım.15 kilo aldım.sonra kendi çabalarımla kilo almamı durdurdum ama sadece 3 kilo verebildim.çok yavaş veriyorum.yani beslenme bilincim oluştu.şimdi tekrar kullanmak istiyorum.ama tekrar kilo almak istemiyorum.ilkinde çok zayıftım.şu anda normal kilomdayım.bi 15 kilo daha normal olmuycak.sizce napmalıyım?ilacın rahatlatmasına ihtiyacım var ama kilo alırsam bundan daha kötü olucam.o kadar kalori hesabı uzmanı oldum.belkide kilo almıycam.denemelimiyim?
....yalnızlıkpaylaşılmazçünküpaylaşılamayacakkadardeğerlidir....
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

doktora danışarak mı kullanıcaksın, kendin mi karar verdin kullanmaya? yani doktor mu verdi tekrar ilacı?

başka bir alternatifi yok mu ilaç olarak?

deprex gerçekten kilo aldırıyor, annem de kullanmıştı birkaç yıl önce, onda da aynı etkiyi yaptı...
Kullanıcı avatarı
kronikarock

doktorum ilaç kullanmam gerektiğini düşünüyo.hangisi olucağı konusunda ben yönlendirebiliyorum.çünkü bana iyi gelen ilacı seçiyorum.depreks istemiyorum.zaten onu prozac olarak yazıolardı sağlık sigortam karşılamadığı için depreks alıyodum.ama prozac kullanıcam kullanırsam.
Kullanıcı avatarı
çatlakyumurta

Mesaj gönderen çatlakyumurta »

çok ilaç kullandım iştah ve kilo almayla ilgili bi problemim olmadı
Kullanıcı avatarı
kronikarock

çok ilaç kullandım iştah ve kilo almayla ilgili bi problemim olmadı

hangilerini kullandın.genetik olabilir mi?
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

kronikarock yazdı:doktorum ilaç kullanmam gerektiğini düşünüyo.hangisi olucağı konusunda ben yönlendirebiliyorum.çünkü bana iyi gelen ilacı seçiyorum.depreks istemiyorum.zaten onu prozac olarak yazıolardı sağlık sigortam karşılamadığı için depreks alıyodum.ama prozac kullanıcam kullanırsam.
prozac'ın kilo aldırma özelliğini duymadım. bu konuda doktoruna bi danış istersen...
Kullanıcı avatarı
kronikarock

teşekkürler bilge88.danışıcam tabi ki.
kilo takıntısını gideren bi ilaçta yapsalar keşke :D :D
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ben rexapin kullandım bi ara 2 ayda 20 kilo aldım. yalan yok. günde 5 vakit yemek yerdim
..............Resim.................~~Resim
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

çatlakyumurta yazdı:çok ilaç kullandım iştah ve kilo almayla ilgili bi problemim olmadı
ne güzeelll.. ben her kullandığımda resmen şiştim.. incecik bi bayandım ben :cry:
adora

Mesaj gönderen adora »

ilaç kullanmak işe yarıyomu peki gerçekten?sf'nin özellikle antidepresanlarla tedavi edilebilecek bir rahatsızlık olduğunu sanmıyorum bu anlamda bir fayda sağlıyormu?
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

sessizfırtına yazdı:
çatlakyumurta yazdı:çok ilaç kullandım iştah ve kilo almayla ilgili bi problemim olmadı
ne güzeelll.. ben her kullandığımda resmen şiştim.. incecik bi bayandım ben :cry:
hiç ilaç kullanmadım ama hemen gidip almayı düşünüyorum şimdi çünkü kilo almayı çok istiyorum doktora gitmeden alsam sorun olurmu ya gitmek istemiyorum doktora felan
sessizfırtına

savasci-kiz yazdı:
sessizfırtına yazdı:
hiç ilaç kullanmadım ama hemen gidip almayı düşünüyorum şimdi çünkü kilo almayı çok istiyorum doktora gitmeden alsam sorun olurmu ya gitmek istemiyorum doktora felan
kesnilikle doktor tavsiyesiyle kullan . bence uzman biriyle durumu paylaşman daha iyi. tabi ki illa ilaç kullan demiyorum, kullanmadan sfyi atlatırsan daha iyi. ama kilo almak için de içme onları.
hem ilaçlarla alınan kilo da pek sağlıklı değil... sen çıtı pıtı kal bence. kilonun nesi iyi, boşver :)
sessizfırtına

adora yazdı:ilaç kullanmak işe yarıyomu peki gerçekten?sf'nin özellikle antidepresanlarla tedavi edilebilecek bir rahatsızlık olduğunu sanmıyorum bu anlamda bir fayda sağlıyormu?
doktorlar ilaçları bir yardımcı olarak kullanıyorlar zaten, depresyonu da yense terapiye bir adım önde başlama avantajın oluyor.
doktor özellikle sf tedavisinde ilacın sadece %30 fayda sağladığını gerisinin terapi ve kişinin yapamadığı şeylerin üstüne ısrarla ve istekle gitmesi olduğunu söylüyor. ama biz biraz hassas ve çabuk pesedip depresyona giren insanlar olduğumuzdan ilaçtan takviye alınması normal.fakat kurtarıcı ve hepsi değil..
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

bir aralar 44 kilo kadardım, indimlerde Kotondan hep 34 beden elbiseleri ucuza alırdım, o kadar inceydim yani siz düşünün...Normal kilom 49-50 kilo kadar.Antidepresan kullandıktan sonra ki doktor kontrolünde kullandım:
metebolizmamı da bozdu
hormonlarımı da
"yazıklar olsun" demekten başka hiçbir şey diyemiyorum, 1,5 yıl tedaviye gittim, 1,5 milyara yakın paramı verdim...Oysa doktorum bana değer vermedi bile...Yazık...

Bi de bunun adına tedavi diyorlar, tedavi bir yeri yapmak isterken diğer yerleri yıkmak mı?
Şu an 62 kilo kadarım, her geçen gün kilo alıyorum, ilaçları bırakmış olmama rağmen...
Yazık bana ya...Geçen sene aldığım kıyafetler bu sene olmuyor, bu da bir masraf...
savasci-kiz

Re: ilaçlar ve iştah?

Mesaj gönderen savasci-kiz »

kilo almak istiyorum ya 46 kiloyum balık etli olmak istiyorum ben :D