kullandığınız ilaçlar sizde ne gibi etkiler yapıyo?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
sedasız

Re: kullandığınız ilaçlar sizde ne gibi etkiler yapıyo?

Mesaj gönderen sedasız »

Üç senedir aralıklarla Paxil kullanıyorum, sunum vs gibi aşırı heyecanlanacağımı hissettiğim durumlarda da Dideral.

Paxil ilk zamanlarda inanılmaz uyku yapıyordu ama şu an eskisi kadar yaşamıyorum bu sorunu. Kilo da aldırmadı bana hiç, tam tersi zayıfladım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sen yine iyisin. ben sunum munum yapamam. hiç bi ilaç bana bunu yaptıramaz. :( sunum kelimesini duyunca içim ürperiyo...
..............Resim.................~~Resim
sedasız

Mesaj gönderen sedasız »

Ben de yaklaşık bir senedir yapmıyorum. Şu an sunum düşüncesi benim de içimi ürpertiyor D:
deniz75

Mesaj gönderen deniz75 »

mahsunkul yazdı:
shaiya yazdı:ılac zaten 3 ytl kadar bırseydı sanırım ve reçetesizde veriliyor...( traskobuskas)
5 aydır bulamıyorum. nereye gitsem yok diyo gelsede zaten yeşile girdi diyo :(
kıryodum günde çeyrek taneden daha az alıyodum. benzodiazepinler bana yarıyo. ama artık alamıyorum. sadece 1 tane lazım kız arkadaşımla buluşcam

derdimin sebebi sensin
gelde derdime derman ol
Bu ilacı yeni duydum internetteki yorumlarda genelde mide rahatsızlıkları için verildiği yazıyor.Bir nevi kas gevşeticiymiş.Birde uyku yaptığını söylüyorlar.Acaba kullanan biri olarak "sf'ye" nasıl bir etkisi var söylermisin?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

deniz75 yazdı:
mahsunkul yazdı:
shaiya yazdı:ılac zaten 3 ytl kadar bırseydı sanırım ve reçetesizde veriliyor...( traskobuskas)
5 aydır bulamıyorum. nereye gitsem yok diyo gelsede zaten yeşile girdi diyo :(
kıryodum günde çeyrek taneden daha az alıyodum. benzodiazepinler bana yarıyo. ama artık alamıyorum. sadece 1 tane lazım kız arkadaşımla buluşcam

derdimin sebebi sensin
gelde derdime derman ol
Bu ilacı yeni duydum internetteki yorumlarda genelde mide rahatsızlıkları için verildiği yazıyor.Bir nevi kas gevşeticiymiş.Birde uyku yaptığını söylüyorlar.Acaba kullanan biri olarak "sf'ye" nasıl bir etkisi var söylermisin?
içerdiği medazepam bi benzodiazepin türevidir. benzodiazepinler çekingenlik, utangaçlık, heyecan, çarpıntı, evham, stres anksiyete ve kendini ifade edememe gibi durumlarda iyidir.

spazmolitik ( kas gevşetici ) etkisi var ama. asıl spazmolitik etki tranko buskastaki 2. etken maddeden kaynaklanıyo(hiyosin butil bro...)
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

hiçbir ilaç kullanmıyorum, hiçbir yan etki de yok...
morlavanta

ilaçlar sayesinde sosyal hayatınız çok mu iyi, yani fayda ediyor mu, arkadaş edinmenize...
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ilaçlar beiyndeki kimyasal dengeyi düzenliyor. belirli bir rahatsızlık düzeyinin üstündeki birey için, tedavi sürecinde ilaç olmazsa olmazdır...
ben paxil kullandım. çok faydası oldu. kız arkadaşım bile oldu :p
de te fabula narratur
morlavanta

sonuçta ilaç ilaçtır.Doktor tavsiyesi olmadan 3-4 ay kadar ilaç kullandım ama bu benim doktor tavsiyesinde kul. ve bana iyi gelen ilaçlardı.Baktım ki olmuyor, hem maddi açıdan hem de bu iş böyle gitmez dedim.Sosyal ortamlarda ilaç almadığım için kötüyüm.

Ama sinirlendiğimde, hayal kırklığına uğradımda bir tane zedprex alıyorum.Ama dediğim gibi ayda 1, 2 ayda bir...Duruma göre değişir.
Onun dışında yine nadir durumlarda uyuyamazsam ve düşünceler rahatsız ederse 1 tane atarax alıyorum.Bu daha da nadir,3 yda 1.

Onun dışınfa ilaç klullanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

morlavanta yazdı:ilaçlar sayesinde sosyal hayatınız çok mu iyi, yani fayda ediyor mu, arkadaş edinmenize...
ilaçlarım olmasa şu an çalışamazdım. buluşmalara zor katılırdım. burda nu yorumu yaparken,içimdeki endişe,evham, kaygı, tarifi imkansız duygu muhakkat yazdıklarıma yansıyacaktı. belkide yorumu yaptıktan sonra entere basmadan önce yorumumu 2-3 ke zokuyup, yine 2-3 kez değişitirip korkar titrer elim enter tuşuna uzanıcakktı.

sonrasıda var. yaptığım yorumla ilgili kendimi başlıcaktım yargılamaya. sorular sorular..kendi kedime..ve sebepsiz anlamsız bir pişmanlık..
xact

Mesaj gönderen xact »

Faverin: Bende alerji yaptı galiba. Bir-iki gün anca kullanabildim, çok kötü oldum bıraktım.

Lustral: Çok kısa süre kullandım. Esneme gibi bir yanetki yapmıştı bende. Etkisi biraz hafif gibi geldi. Dayanamadım çünkü çok kötü durumdaydım. Etkisi daha güçlü bir şey istiyordum ve Prozac'a geçtim.

Prozac: Tüm duygularımı azalttı bu ilaç. İyi duygularım da azalmıştı. Bu ilacı annem de kullandı psikiyatri doktoru dışında bir doktor vermiş ona. O da iyi duygularının da azaldığını söylemişti bana. Böyle olunca ben de değiştirmeye karar verdim ilacı.

Paxil: Hayatımı değiştiren en uzun süre kullandığım ilaçtır. Beni çok çok daha iyi yaptı. Major depresyonumu iyileştirdi, sf'm yarıya indi. Birkaç kere azaltarak bırakmayı denedim çok kötü oldum. Sonra profesöre gidip onun başka ilaçlarla birlikte azaltarak bıraktırdı.

Cymbalta: Bu ilacı hem bırakması çok kolay hem de etkili bir ilaç. Sf'me Paxil'in üstüne az da olsa iyi geldi.

Nörodol: Çok kısa süre kullandığım, kafamdaki saçma düşünceleri söküp alan, beni sakinleştiren güzel bir ilaç ancak günde 1mg kullanmama rağmen bir hafta içinde şiddetli kas ağrılarına maruz kaldım ve bu yüzden bıraktım ilacı.

Efexor XR: Güzel sayılabilecek etkili bir ilaç ama bırakması zor olabiliyor.

Seroquel: Uyku bozukluğum için kullanmıştım. Uykuları düzenliyor. Düşüncelerimi de çok çok az da olsa düzenledi.

Risperdal: Biraz sert bir ilaç sanki. Takıntılarım için kullandım ve işe yaradı gibi.

Stilizan: Sadece 2 gün kullanabildim galiba alerji yaptı bende. Çok kötü yapmıştı beni. Ama doktor size yazarsa belki iyi gelebilir, kim bilir!

Solian: Cinsel isteğimi azaltmıştı ve bende pek de etkili olmamıştı ama doktor yazarsa iyi gelebilir size. Burdan bakıp da ilaca hemen hüküm vermeyin sakın.

Abilify: Güzel ve yanetkileri bana göre çok çok az olan ilaç. Düşünceleri düzenliyor, takıntıları azaltıyor.

Ritalin: Sadece dikkatimi biraz artırdı sf'me hiçbir faydası olmadı hatta daha bile kötü oldum.

Concerta: Ritalinden çok daha hafif ve etkisiz geldi nedense bu ilaç.

Dideral: Bundan da pek fayda görmedim. Aşırı düzeyde heyecanlanmıyorum galiba o yüzden olsa gerek. Ama kaygıyı içten içe ve derinden hissedebiliyorum. [smilie=dance4.gif]

Kullandığım tüm psikiyatri ilaçları bunlar. Ne kadar da çok ilaç kullanmışım değil mi? Ayaklı eczaneden farkım kalmamış ama bana gerçekten çok faydaları dokundu özellikle birkaç ilacın. [smilie=derisive.gif]
xact

Mesaj gönderen xact »

Nörofren: Henüz beş gündür kullanıyorum. Anksiyete kaynaklı kasılmalarımı şimdiden biraz azalttı desem yeridir eğer plasebo etkisi değilse hissettiklerim. Yeni tip atipik antipsikotikler de biraz iyi geliyordu ama anksiyete kaynaklı kasılmalarımı artırıyordu, onun için 1963 yapımı olan bu eski ilacı verdi profesör. Tuhaf ama yolda yürürken falan kendimi kasıyordum biraz, yürüyüşüm bile rahatladı biraz daha sanki.
MissEyre

Mesaj gönderen MissEyre »

Ben kullandigim hicbir ilacta bir etki goremedim.
Selectra, efexor, prozac, xanax(cok kullanmadim.Bagimlilik falan da yapmadi.)cipralex(kendisiyle ilgili kotu bir anim var) risperdal (cok uyku yapiyordu)