Venfecto XR kullanan var mı ?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
sedasız

Venfecto XR kullanan var mı ?

Mesaj gönderen sedasız »

Dün ilaç yazdırmak için doktora gitmiştim. Her zamanki gibi doktordan Paxil yazmasını isteyip çıkacaktım odadan. Nasıl olduysa doktor kendimi nasıl hissettiğimi sordu, durumumu merak etti (!) İlaç kullandığım zamanlarda iyi olduğumu fakat kullanmayı bıraktığım zaman her şeyin başa döndüğünü söyledim. Hayatım boyunca bu ilaçları kullanmak zorunda kalacağımdan ve ilaçların yan etkilerinin vücudumda yaratacağı tahribattan kortuğumu söyledim. Doktor ilaçların hiçbir yan etkisi olmadığını söyledi bana :s Dalga geçiyor herhalde dedim içimden. Nasıl yok, bütün yan etkileriyle uğraşan bizleriz ilaç yazmak sizin için kolay sanırım zamanla sizden daha tecrübeli oluyoruz bu konuda dedim.

Neyse sanırım bu sözlerimden Paxil'in yarattığı uyku halinden yakındığımı düşündü ve Venfecto Xr'ı denemem için ısrar etti. Ben başka bir ilaca geçmek istemediğimi ısrarla söylesem de Paxil yazmadı bunu yazıp yolladı beni. Odasından bir kutu Paxil vermeyi de ihmal etmedi sağ olsun.

Zihin açıcı olduğunu söyledi bu ilacın. Ama güvenip kullanamıyorum, Paxille devam edicem gibi görünüyor. Kullanmış olanlar paylaşımda bulunurlarsa çok sevinirim.
eskaza

Re: Venfecto XR kullanan var mı ?

Mesaj gönderen eskaza »

slm. sosyal fobi şüphesiyle doktora gittim ve yaygın düşüncelere istinaden aurorix yazmasını istedim. ancak bu ilacın omrunu doldurdugunu-ki bir ilac nasıl omrunu doldurur anlamadım. demek ki sf virus gibi birsey, evrim geciriyor- dolayısıyla venfecto yazmasının daha isabetli olacagını soyledi. aklıma ilac firmalarının yaptıgı baskılar gelmedi degil :) ancak diploma onda, daha once ilac da kullanmadıgım icin kabul ettim. bugun kullanmaya basladım, etkilerini paylasmaya calısırım.
eskaza

Mesaj gönderen eskaza »

venfecto'yu 2 gündür kullanıyorum. hafif mide bulantısı, kalp çarpıntısı ve uyku düzenimi bozması gibi sıkıntılara yol açtı. 23 yaşındayım ve represant bir tanıdığım bu ilacın bana ağır geleceğini, bırakmanın zor olacağını ve diğer ilaçlarla etkileşiminin fazla olabileceğini, bunun yerine stablon kullanmamın daha uygun olduğunu söyledi. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
xact

Mesaj gönderen xact »

eskaza yazdı:venfecto'yu 2 gündür kullanıyorum. hafif mide bulantısı, kalp çarpıntısı ve uyku düzenimi bozması gibi sıkıntılara yol açtı. 23 yaşındayım ve represant bir tanıdığım bu ilacın bana ağır geleceğini, bırakmanın zor olacağını ve diğer ilaçlarla etkileşiminin fazla olabileceğini, bunun yerine stablon kullanmamın daha uygun olduğunu söyledi. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Bu represant da ne represantmış ama... Beyaz reçeteli ilacı bırak, yerine yeşil reçeteli ilaç kullan diyor. Sorunlarınızı ve yaşadığınız yanetkileri anlatın, bırakınız psikiyatrist karar versin hangi ilacı reçete edeceğine.