ilaçmı yoksa Ticaret mi ? !!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gorunmezadam

ilaçmı yoksa Ticaret mi ? !!!

Mesaj gönderen gorunmezadam »

internette kısa bir araştırma yaparken sitenin birindeki bir uyenin yazısı dikkatimi çekti bana mantıklı geldi aynısın yazıyorum
http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=656237&page=3
--------------------------------
"geçici çözüm arıyosanız ilaçlar belki faydalı olur ama kalıcı çözüm için asla. kalıcı çözüm istiyosanız ilaç+terapi şarttır. ama sorununuz çok büyük değilse kesinlikle ilaç almayın bırakınca eski sorunlarınız 2 kat artmış halde bulur sizi. alternatif yöntemler en iyisi. rahat uyumak için melissa yağı alın çay kaşığını daldırıp çıkarın sadece kaşığın üstünde kalan yağı yalayın fazlası zararlı. daha sakin olmak istiyosanız sarı kantoron çayı için günde 2 fincan yeter. çayla uğraşamam diyosanız bunun bitkisel hapları var. saint worth muydu neydi o isimle satılır abd de antidepresanlar yerine bunlar kullanılır. sorununuz hafifse sınav öncesi ilaç sadece sakınca yaratır. o ilaca alışma dönemi en az 2 haftadır çünkü. artı konsantrasyon bozukluğu yaparlar.

ilaç şirketleri antidepresanların bol bol satılması için yetkili kişilerle anlaşmalar yaparlar o anlaşmaların da çoğu gözlerimizin önünde gerçekleşir. artı antdpresan kullanımının yaygnlaştıırlması da kesinlikle bilinçli bir olaydır. gelmeyin bunların oyunlarına yani. kaç doktorla görüştüm bunlar kalıcı iyileşme sağlar mı diye hiçbiri evet diyemedi. hepsi geçici olduğunu söyledi. neymiş efendim ilaçlar sana yolu açarmış o yolda devam etmek sana kalırmışmış. ben o yolda yürümeyi bilsem zaten ilaç almazdım. işin kolayına kaçacaklarına o yollarda yürümeyi öğretsinler. buna da terapi deniyor ve en etkili en kalıcı çözüm terapidir ilaçlar tembellikten geçiştirmekten ve o kadar yan etkiyle yeni sorunlar yaratmaktan öteye geçmezler. kendinizi bilinçli uyuşturmamanız dileğiyle.
eda.sinifci
"--------------------------------------------------
evet yorum bana çok mantıklı geldi hatta bir gun devlet hastanesinin GÖZ bülümüne gittim içeri takım elbiseli bir adam girdi efendim filanca goz damlası piyayasaya çıktı şirketimiz sağlık bakanlıgından onay aldı falan filan bende kulak misafiriyim tabi olaya orda içime bir kurt düştü acaba bu şirketler doktorlarla anlaşmalı olabilirmi? aynı şey psikiyatri ilaçları içinde geçerli?
En son gorunmezadam tarafından 20 May 2009, 18:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
1lh4n

Re: ilaçmı yoksa Ticaret mi ? !!!

Mesaj gönderen 1lh4n »

arkadaşım zaten takım elbiseli adamları her hastaneye gittiğinde görürsün. dediği doğru. ben hiç ilaç kullanmadım ilaç sadece üstünü örter sorunun. terapi şart bence. ben sadece terapiyle iyileşiyorum.
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Baya kârlı bir ticaret hemde :)
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

ilaç beynini uyuşturmaktan başka ne işe yarıyor.?
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

sıkıfobik yazdı:ilaç beynini uyuşturmaktan başka ne işe yarıyor.?
Aslında bu kadar basit değil. Ama psi.ler de genellikle ilaçları bilinçli bir şekilde yazmıyorlar. O gün hangi ilaç firması daha janjanlı eşantiyon vermiş, daha iyi çalışmışsa onunkini yazıveriyorlar. Biz de iki üç kaleme harcanıyoruz işte
Kullanıcı avatarı
gorunmezadam

Mesaj gönderen gorunmezadam »

Bence Bu olayın üstüne gidelim bu basit bir kuruntu degil arkadaşlar ayrıca terapi şart bugun doktora gittigimde doktora dedimki devlet hastanelerinde nedne psikiyatrist varda psikolog yok yani trapist yok hiç bişey demedi
HERHALDE PSİKİYATRİST KOYMAK DAHA KOLAYINa GELİYOR DEVLETİN.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sıkıfobik yazdı:ilaç beynini uyuşturmaktan başka ne işe yarıyor.?
güzel işte, daa ne istiyon ki :p
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

şimdi ilaç deyipte geçmeyin arkadaşlar. ilaç gibi geliyo bazen

geçen(geçen dediğim geçen sene) karın bölgemde bi ağrı, sancı. tarifi imkansız. doktora gittik dedim, doktor bey beni vur. yada bayılt. kolumu kesseler umrumda değl. o kadar yani. (yemimnen) idrar analizi flan bana böyle 2 saat kadar çektirdiler. ben bu süre zarfında bağırmalar anırmalar, tepiniyom yerlerde. sonra sonuç belli olmuş çakıl taşımı kummu ne döküyomuşum. hemen bi ilaç yaptılar. oldum leyla, hemen kendime geldim hiç bi şeyim kalmadı. kafa bilem yaptı yalan yok. Allaha şükrettim.

niye anlattım bunu. ilaçların etkisi yadırganamaz. ilaçlar olmazsa olmazdır, sadece benim için değil herkez için.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ve ilkler her zaman için önemlidir. ilk bakış, ilk görüş ilk söz vb vb. ben öyleyim. ilk güzel başlarsam öyle giderim. ama fobili bi tavır ile başlarsam muhabbete bu böyle gider. bu durumlarda ilaçlar işe yaramaz olurmu. bunu sen sürekli kullanmıcan belki. ayda yılda bi seminer oluyo mesela. bi seminer yüzünde üniyimi bırakıcaz. arkadaşta muhtemelen buna şu şekilde karşılık vericektir.

" peki dostum sen şimdi bu ilacı içtin ve seminere girdin, sendeki sosyal fobiyi geçirdimi kardeşim sen bana bunu söyle""

işte ben buna kızarım. evet sf yi geçirmemiş olabilr. ama üniyi bitirmemi, ve bi seferlikte olsa rezil olmaktan kurtulmamı sağlayabiilr. öyle değilmi?

aynı şekilde kız arkadaşımla tanışmamda bu ilaçlarım sayesinde olmuştu. ilk günler kullandım. sonra kullanmama gerek kalmadı. sadece ilklerde almak özellikle benim işime geliyor. bi dahakine çok daha düşük bi doz alırım yada hiç almam. buda ilaçların anlık değilde sürekli olarak etki yapabileceğinin bi ispatı

kısaca ilaçlara laf söletmem:D

fload yapmışım, şimdi farkına vardım özür...
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

gorunmezadam yazdı:Bence Bu olayın üstüne gidelim bu basit bir kuruntu degil arkadaşlar ayrıca terapi şart bugun doktora gittigimde doktora dedimki devlet hastanelerinde nedne psikiyatrist varda psikolog yok yani trapist yok hiç bişey demedi
HERHALDE PSİKİYATRİST KOYMAK DAHA KOLAYINa GELİYOR DEVLETİN.
bazı hastahanelerde oluyor. denizlide gittiğim hastahanede var terapist. dün ıspartada gittim hastahaneye burda bile psikolog gördüm.üni hastanelerinde bu olanaktan faydalanma imkanımız daha yüksek diye biliyorum. bazı belediyeler psikolojik danışma merkezi açıyolar. üniversite öğrencisiysen okulda bir terapist bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gercekcı

Mesaj gönderen gercekcı »

mahsunkul yazdı:şimdi ilaç deyipte geçmeyin arkadaşlar. ilaç gibi geliyo bazen

geçen(geçen dediğim geçen sene) karın bölgemde bi ağrı, sancı. tarifi imkansız. doktora gittik dedim, doktor bey beni vur. yada bayılt. kolumu kesseler umrumda değl. o kadar yani. (yemimnen) idrar analizi flan bana böyle 2 saat kadar çektirdiler. ben bu süre zarfında bağırmalar anırmalar, tepiniyom yerlerde. sonra sonuç belli olmuş çakıl taşımı kummu ne döküyomuşum. hemen bi ilaç yaptılar. oldum leyla, hemen kendime geldim hiç bi şeyim kalmadı. kafa bilem yaptı yalan yok. Allaha şükrettim.

niye anlattım bunu. ilaçların etkisi yadırganamaz. ilaçlar olmazsa olmazdır, sadece benim için değil herkez için.
burda ilac diye kastedılen antideprsan ılaclar yoksa yanı konumuz sf [smilie=aikido.gif]
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

yeri gelince oda vazgeçilmez olur ki. her ne kadar antidepresan kullanımına karşı olsamda