İLAÇ KULLANIP SAĞLIĞINA KAVUŞAN VEYA BUNU DUYAN VAR MI ?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
pulse

Re: İLAÇ KULLANIP SAĞLIĞINA KAVUŞAN VEYA BUNU DUYAN VAR MI ?

Mesaj gönderen pulse »

MErhaba;

Benim doktorumdan duydugum ilaç tedavisinde alınna ilaçların kandaki oranın belli bir seviyeye gelemsıyşe kişi kendini rahat hiisedeceği yönünde.Yani devamlı doktor gözetiminde ilaç kullnana bir kişi sf yaratan olaylara ve durumlara karşı sf tepkilerini vermiyor ve böylece yavaş yavaş geri dönüşüm prosesi başlıyor.
Bana konuyu bole özetlemişlerdi.
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

bir tanıdığımın 16 yaşındaki şizofren oğlu risperdal sayesinde iyileşmişti.düşünün o şizofren.sizde iyileşirsiniz.çocuk altı ay hastahanede yattı.
televizyondan birilerinin onu izlediğini söyleyip duruyormuş annesine ve çok mantıksız şeyler konuşup duruyormuş.birilerinin onu takip ettiğini ve birşeyler gördğünü söyleyip annesinide ürkütmüş ve durumun ciddi olduğunu anlayan annesi çocuğu hastahanede tedaviye götürmüş..çok korkuyorum diye ağlayıp duruyormuş.ama iyileşmiş ve şimdi eski düşüncelerine gülüp geçtiğini öğrendim.
Kullanıcı avatarı
bymasti

Mesaj gönderen bymasti »

birkedigördümsanki yazdı:bir tanıdığımın 16 yaşındaki şizofren oğlu risperdal sayesinde iyileşmişti.düşünün o şizofren.sizde iyileşirsiniz.çocuk altı ay hastahanede yattı.
televizyondan birilerinin onu izlediğini söyleyip duruyormuş annesine ve çok mantıksız şeyler konuşup duruyormuş.birilerinin onu takip ettiğini ve birşeyler gördğünü söyleyip annesinide ürkütmüş ve durumun ciddi olduğunu anlayan annesi çocuğu hastahanede tedaviye götürmüş..çok korkuyorum diye ağlayıp duruyormuş.ama iyileşmiş ve şimdi eski düşüncelerine gülüp geçtiğini öğrendim.
bende kullanıyorum risperdal sf tedavisi için daha etkisini göremedim ama
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

bymasti yazdı:
birkedigördümsanki yazdı:bir tanıdığımın 16 yaşındaki şizofren oğlu risperdal sayesinde iyileşmişti.düşünün o şizofren.sizde iyileşirsiniz.çocuk altı ay hastahanede yattı.
bende kullanıyorum risperdal sf tedavisi için daha etkisini göremedim ama
azcık sabret elbet görceksin.zaman gibi tedavi edici ilaç.herşeyi nasıl zaman tedavi ediyorsa ilaçlarında zamanla seni tedavi edicek
pulse

Mesaj gönderen pulse »

sAYIN BİRKEDİGORDUMSANKİ :) İLAÇ TEDAVİSNE SİZDE İNANIYORSUNUZ DEĞİLMİ?yADA SOLE SORAYIM SF NIZDE HANGI ASAMADASINIZ?iSTANBULDA OTURANLAR VAR İSE BULUSMA AYARLAYALIMMI?
pulse

Mesaj gönderen pulse »

ne yapacagımı bılmıyorum bende.Gercekden zorlu bır surec budurum.^degıısk antidepresan kullandım ama banamısın demıyor.Benımd eumudum tukenmey ebasladı.Sunumlarda resmen boynum yerınden cıkacak kadartitriyor.
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

ilaçsız iyileşmek bir hayal bunu unutun
bu hastalığa karşı koyabilecek psikolojik gücünüz olsaydı zaten sf li olmazdınız

lütfen diğer konulardaki cevaplarıma bakın

doğru ilaç
doğru dozaj
doğru zamanlama (30 dakika bile önemli biyolojik saatinize göre)
doğru beslenme
doğru beden duruşu (uyurken bile)
doğru nefes alma
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

ilaçlar çoğu kimsede işe yaramıyor.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

ilaçla kör topal gidiyoruz.
eski nick : triyandafilis
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

triyandafilis yazdı:ilaçla kör topal gidiyoruz.
+ben.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
speak41

Mesaj gönderen speak41 »

Şimdi ruh sağlığında, sağlığa kavuşmak biraz göreceli. Yani kırılan kemiğin artık bitişmesi gibi değildir. Hastalık hayatın geneline yayılmış olabilir ve tedavi süresi uzun yıllar alabilir. Mesela Bipolar Bozuk (ben) ömür boyu tedavi gerektirir.

Babam da olaya bu şekilde bakıyor. Sağlığıma kavuşmamı ilaçları bırakmama endekslemiş. 3-4 yıldır tedavi görüyorum. Hiçbir zaman bana sosyal fobi teşhisi konulmadı, ben de böyle bir şey yapabilecek durumda değilim. Ama sosyal kaygılarım çok fazlaydı. Yani hepimizin bildiği telefon, yemek, karşı cins vs.. gibi konularda.

4 sene sorunda tedavi oldum mu? Ben memnunum. Belki daha da iyi olabilirim, kim bilir. Mesela aylardır depresyon ya da hipomani yaşamadım. Sosyal kaygılarım oldukça azaldı. Sadece özgül fobiler kaldı. Mesela cinsel ilişki, biri izlerken bir şey yapamamam gibi. Rivotril kullanıyorum bu aralar, gerçekten normale döndüm neredeyse diyebilirim sosyal konularda. Yolda Türkcell satıcı kızlarla muhabbet ediyorum falan. Ama bu alkol almış gibi bir kendine güven değil. Yaptığımın ayıp, aptalca, utanç verici olmadığını biliyorum ve bu yüzden yapabiliyorum. Ama doktorun önerdiği dozda rivotril kullanıp güzel bir kıza laf atamam.

Sosyal fobiden tamamen kurtulmak gibi bir şeye de inanmıyorum. Sosyal kaygılar sadece sosyal fobili hastalara özgü bir şey değildir. Herkes topluluk önünde konuşamaz veya çok güzel bir kızla çıkarken rahat davranamaz. O kafadaki alternatif kişiliği silmek lazım. Kendimizi olmadığımız bir kişiye çevirmeye çalışmamalıyız bence.
enjoy the silence
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Cilalı taş devrinde eczaneye risperdal almaya gittiydim görevli eleman askerde risperdal kullandığını söyleyince rahatlamıştım
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

bakankör yazdı:Bana sosyal fobı hastası oldugumu söylıyen eczanede calısan sosyal fobıyı ılaçla yenmıs bır abımdı onun kendı blogundakı yasadıklarına dayır yazılarını sızınle paylasmaya calısırım.
Blogun adresini vermen mümkün mü?
var

Mesaj gönderen var »

Fluperson yazdı:
bakankör yazdı:Bana sosyal fobı hastası oldugumu söylıyen eczanede calısan sosyal fobıyı ılaçla yenmıs bır abımdı onun kendı blogundakı yasadıklarına dayır yazılarını sızınle paylasmaya calısırım.
Blogun adresini vermen mümkün mü?
Empati kurmak için de söylemiş olabilir. Ben birilerine durumumu anlattığımda her nedense o birileri de hep daha önce sosyal fobiliymiş de iyileşmiş olurdu. Çoğu insan utangaçlığı sosyal fobi ile karıştırsa da onların durumu sadece durumumuzu küçümsemesinden kaynaklanan bir epmati kurma isteğiydi. Blogu ben de merak ettim.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Ben sosyal fobiliydim, hala da biraz öyleyim, kesinlikle sadece utangaçlık falan değildi, ve ilaç-terapi, parasızlık nedeniyle küçük yaştan itibaren çalışmamın yenmemde çok büyük etkisi oldu.
Niye burdasın diyenler için birilerine yardımım dokunabilir diye düşünmüştüm ama pek mümkün olmuyor bu.