Sosyal Fobi

Sosyal Fobi (SF) Yardımlaşma Forumu
Zaman: 20 Ara 2014, 03:29

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2009, 22:34 

internette araştırma yaptım dopamin ilaçlarının sf ye iy geleceğini söylüyor ayrıca dopamin'in fazlasıda şizofren yapıyor muş doğru mu acaba bu söylenenler bilgisi olan arkadaşlar paylaşsın lütfen bilgilerini

(DOPADREN .DOPAMINE .DOPMIN .GİLUDOP) bu ilaçlardan birini kullansam bi yararı olur mu arkadaşlar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2009, 01:26 
Co. Admin
Kullanıcı avatarı

dopamin, 3 mutluluk hormonundan bi tanesidir ( seratonin, norepinefrin, dopamin). insan hayal gücünü bu hormondan alır. bir çok ressam ve bestecilerin bu hormonu tetikleyen maddeleri kullandığı biliniyor..

tek başına alınması ise pek bi işe yaramaz..depresyonada, anksiyeteyede, sf ye iyi gelmez aksine daha fobik bi insan yapabilir. aşırı derece salgılanması durumunda ise megoman, narsist, şizofrenik duygulara yol açar. mehdilerin bi kabahati yoktur aslında, tek sorumlusu bu hormonun haddinden fazla salgılanmasıdır...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2009, 17:42 

peki biz bu dopamini nasıl tetikliycez o dediğin sanatçılar nasıl yapıyor bunu ama şunu belirteyim öyle çikolata ,muz falan yiyerek bu işin olacağına inanmıyorum

mahsun kul söylediklerinden şunu anladım beyin bu hormaonu kendisi üretecek dışarıdan takviyenin bir işe yaramıyacağını söylüyorsun diğil mi

ee bu ilaçlar dopaminin daha fazla üretmesini sağlamıyor mu

tabi dikkatli olmak şartıyla bu ilaçlar alınabilir diye düşünüyorum allah korusun fazlası şizofren yapıyor muş

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2009, 02:52 
Co. Admin
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
mahsun kul söylediklerinden şunu anladım beyin bu hormaonu kendisi üretecek dışarıdan takviyenin bir işe yaramıyacağını söylüyorsun diğil mi

dopaminerjik ilaçlar ile dopamin arasındaki farkı bilelim. dopaminerjikler dopamin reseptörlerini tetikler. direk vücuda dopamin zerketmek; bu genelde farklı bi tedavi maksadıyla kullanılır. dopamin hormonu vücut tarafından fazla salgılanmıyorsa dopaminerjik ilaçlar kullanılır. az salgılanması parkinson ve hiperaktivite gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilirken, fazlasıda malum adamı delirtebilir...
Alıntı:
tabi dikkatli olmak şartıyla bu ilaçlar alınabilir diye düşünüyorum allah korusun fazlası şizofren yapıyor muş

ne yapmak istediğini anlamadım. ben zamanında yeterince kobay oldum. bide senin olmana gerek yok, bana sor :)

(meşhur dopamin agonisti ilaç var ki duymayanımız yoktur. ....ton. normal bi adamı sosyalfobik, paranoyak yapmak için birebir..)

bkz. çokkullandımondanbiliyorum

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2009, 17:18 

mahsun kul yine bilgilerini döktürmüşsün
eyvallah beni düşündüğün için sonuç olarak kullanmamaya karar verdim :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2009, 17:43 
Kullanıcı avatarı

insanlar alanlarında uzmanlaşmak için 5 6 sene boşuna okuyorlar. ilaç kullanan daha iyi bilir. kitabını yazan ne bilsin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2009, 17:47 
hakkaten ha.ayaklı eczane gibiyiz maşaallah. -ben de dahil-

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2009, 00:33 

ama mahsunkul cidden bilgili kullanmadığı ilaç kalmamış e tabi sadece ilaç kullanmakta değil okuyup araştırdığı belli doktorlara saygı duyuyoruz ama kendin geliştiren arkadaşlarıda anlamalıyız yani

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: