gecici mutluluk

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
pinpin

gecici mutluluk

Mesaj gönderen pinpin »

ilaclarin kalici bir etkisinin oldugunu düsünmüyorum, ictigin müddetce hersey yolunda daha sonra birakmaya kallkinca hersey basa dönüyor hatta eskisinden bile kötü oluyor insan. buna sasmamali aslinda, insan ruhunun sentetik ilaclarla düzelmesini beklliyemeyiz ayrica bu ilaclari yapan firmalarin ticari cikarlarinida göz ardi edemeyiz. o yüzden benim sahsi fikrim ilacla düzelecek bir hastalik degil bizimki.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: gecici mutluluk

Mesaj gönderen Bornfobik »

Fikrine saygı duyarım ama düşün neden yaşlılar sürekli tansiyon veya kalp hapını ilacını kullanmak zorundadır? Bir gün dahi almasalar ölümle karşı karşıya kalabilirler, peki neden ilaç firmaları buna kalıcı bir çözüm getirmiyor, ticari kaygı mı? yoksa teknik yetersizlik mi? Nederseniz deyin ama gerçek bu adam yaşlıdır ve bir gün ölecektir, bence artık bizde ihtiyarladığımızı kabul etmeli ve ilaclarımızı aksatmamalıyız ki hergün kalp krizleri geçirmekten kurtulalım..
Geçici mutluluk demişsin, hayatta geçici değil mi, bir son bulmayacak mı?
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
pinpin

Mesaj gönderen pinpin »

Öncelikle cevabin icin tsk ederim Bornfobik, bence ruhsal hastalikla fiziksel hastaligi bir tutamayiz, bizi insan yapan nedir? bir ruhumuzun olmasi degilmidir diger canlilardan ayirt eden bu degilmidir bizi? o halde nasil sentetik bir ilacin bize fayda saglicagini düsüne biliriz bu kendini kandirmaktan baska bisey degildir bu yalnizca gerceklerden kacmaktir beynimizin bize oynadigi bir oyuna inanmaktir o yüzden gelin kalici cözümler bulalim haplarda aramiyalim mutlulugu.
Kullanıcı avatarı
mafat

Mesaj gönderen mafat »

bende geçici olan mutluluğu bile sağlamadı. [smilie=cray.gif]
cesaret

Mesaj gönderen cesaret »

ilaçlar ikinci planda olmalı fakat ruhsal terapi en etkili yöntem bence
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
sevim

Mesaj gönderen sevim »

vallahi bence artık bu hastalığı kabiienip yolumuzuzu çizmemiz gerek ilaçlar bence bazen işe yarar bazen yaramaz Aslında bende hiç duymadım kalp hastasına ilaçsızda hastalığın geçer denildiğini bence bizimkide beyin hastalığı 3 aydır ilaç kullanıyorum hayata döndüm acayip bir cesaret geldi sanki hiç düzelemeyecekmişim gibiydi.ilacı inkar etmeyeli bence
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

sevim sen daha kötü bi hastalığa yakalanmışsın. ümitsizliğin ilaçla tedavisi yok. boşuna ümidinizi ilaçlarda aramayın.

sosyal fobi kesinlikle zihinsel yada nörolojik bir hastalık değildir. psikolojik bir rahatsızlıktır. psikoloji bir organ değildir. kesinlikle kalp rahatsızlığıyla fln karşılaştırmayın.

bunu yenmek istiyosanız orda burda ümitsizlik saçmak bi işinize yaramaz. hiç bir başarı uğruna birşey vermeden başarılmaz. bunu yenmek için hiçbir şey yapmıyosunuz. ilacı içip içip olmuyo demekten başka bişey yapmıyosunuz. ağır oldu kusura bakmayın ama bu böyle.

iyileşmek istiyosan hemen şimdi ne yapman gerektiğini düşünceksin. gidebilceğin psikolojik danışmanları sıralıcaksın. sosyal fobiyi öğrenmeye başlıcaksın. hiçbir düşman tanınmadan yenilmez. kaygıyı tanıcaksın. nasıl oluşur ne oluşturur kaygıyı bunları öğrenceksin. sosyal fobinin en iyi tedavisi nasıl olur bunu öğrenceksin(bunun ilaç olduğuna inananlar var hiç araştırmadıkları için bu ilaç değil bilişsel terapidir.) bunu alabilmek için çaba gösterceksin. bu terapinin zorluklarına katlancaksın. sonra yendikçe içindeki mutluluğu keşfetceksin. oturup da sızlanmıcaksın öyle oturduğun yerden geçiyo geçmiyo diye..

-----
kim sosyal fobiden kurtulmak için bişeyler yapıyo ilaç dışında??
----

bu soruya cevap verip neden çoğu kişinin hala yerinde saydığını anlamamak mümkün değil.