ilaçlıyken yaptıklarımızı ilaçsızken neden yapamıyoruz?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
deniz faresi

ilaçlıyken yaptıklarımızı ilaçsızken neden yapamıyoruz?

Mesaj gönderen deniz faresi »

ben bunu kendimce test ettim, sf sorununu kesin çözen malum bir ilaç var 'yeşil reçeteli yasal bir ilaç' bunu aldıktan sonra bırakın sf'yi yoketmeyi hafif bir ekstra güven duygusu da kazandırıyor. ilaçlıyken insanların gözünün içine içine bakıyor , olayları çok daha iyi kavrayabiliyordum.uzak durmaktansa her olayın içinde buluyordum kendimi , hiçbirşeye kayıtsız kalamıyordum ve vücut fonksiyonlarım düzgün çalışması gibi yüksek özgüvenimden dolayı diğer insanları ezikimsi, aşağıda görüyor, umursanıcak kayda değer hiçbirşey bulamıyordum, konuşmasamda bakışlarımla herkesi etkileyebiliyordum (bunu diğer insanların gözünde görebiliyordum)
tabi o günü kapsıyordu bu ilacın belirtileri..

tüm bunların tek sebebi kontrol edemediğim anksiyetemin ilgili hormonlar tarafından bastırılıp kendi görüşümce orjinal halime dönmemdi. peki tüm bunları ben yapıyorsam neden ilaç olmadan yapamıyordum??
ertesi gün uyandığımda eğer ilacı almadıysam superman modundan çıkıp yine eski clark kent moduna geçiyordum.

işin en ilginç tarafıysa çevremde insanlar benim bu inişli- çıkışlı yönüme kesinlikle takılmamalarıydı,umursamamalarıydı...

ilk önce ilaçlı halimi taklit etmeye çalıştım, aynı keyfi alamıyordum, o hareketleri yapmak pek hoşuma gitmiyordu, yine kendime özüme dönüyordum, ama ilaçlıyken insanlarla tartışıp haklı çıktığımı, istediğimde herşeyi yapabileceğimi, insanların benim hakkımda düşündüklerinin umrumda olmadığımı vs. bunları öğrenmiştim.

ama bunu ilaçlarlada olsa ben yapmıştım, benim görüşümce de herzaman yapabilirdim. ve anladım ki herşeyi yaratan benim beynim tüm sorun orada neye inanırsam, kendimi nasıl görürsem ben o idim. tıpkı psikiyatrların seanslarda size anlattığı gibi.

özet: evet sf kanımca kimyasal bir rahatsızlık, bünyemize yerleşimiş, alışkanlık haline gelmiş bir durumda.

Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hakim olamıyorken,başkasının söylediklerini önemsememelisin.(özlü söz)

-bir de şöyle bir durum var; tamam biz buyuz biraz utangaç ,biraz çekingen ama biz neden diğerlerine benzeme çabasındayız , keşke herkes bizim gibi olsa dünya barış içinde olurdu. bugünün modası bu olduğundan böyle gelecekte belki bizim neslimize uymaya çalışırlar, belki çekingenlik moda olur. kimbilir
daima daha ileri ..
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Re: ilaçlıyken yaptıklarımızı ilaçsızken neden yapamıyoruz?

Mesaj gönderen fanatiksfli »

Valla hiç bir fikrim yok ama sanırım ilacın heyecanı kesmesiyle birlikte söylenecek sözler heyecandan unutulmuyor ve garip bir özgüven ile birlikte konuşmayı akıcı şekilde yürütebiliyorsunuz. Ama ilacı bıraktıktan bir süre sonra herşey eskiye dönüyor. ilaçsızken fiziksel belirtiler oldugu için onlarla ugraşmaktan konuşamıyor, etrafta rahatca yürüyemiyoruz heralde.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

fanatiksfli yazdı:Valla hiç bir fikrim yok ama sanırım ilacın heyecanı kesmesiyle birlikte söylenecek sözler heyecandan unutulmuyor ve garip bir özgüven ile birlikte konuşmayı akıcı şekilde yürütebiliyorsunuz. Ama ilacı bıraktıktan bir süre sonra herşey eskiye dönüyor. ilaçsızken fiziksel belirtiler oldugu için onlarla ugraşmaktan konuşamıyor, etrafta rahatca yürüyemiyoruz heralde.
bende fiziksel belirtisiz sf var . ilaç kullanmama gerek var mı [smilie=unsure.gif]
İnsan neden aldanıyor herşeye ?
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

abi ilaçsız atlatabilirsen çok daha iyi ama tabiki seni en iyi bir psikiyatri yönlendirir. bana sorarsan çok sıkıntı yaşamıyorsan sadece psikologa git veya kendin yenmeye çalış.
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

fanatiksfli yazdı:abi ilaçsız atlatabilirsen çok daha iyi ama tabiki seni en iyi bir psikiyatri yönlendirir. bana sorarsan çok sıkıntı yaşamıyorsan sadece psikologa git veya kendin yenmeye çalış.
psikiyatriste de gittim psikologa da gittim. psikiyatrist ilaç yazdı yolladı bir ay kullandım bıraktım. psikologunsa kendine hayrı yoktu ona da bidaha gitmedim. şu an iyi sayılırım da moralim kötü olunca hemen sf artıyor napsam bilemedim :(
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

heh çok yaşa.. bunu bende çözemedim.. sanırım ömür boyu cüzdanımda yarım adet hep buluncacak..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
thedark

Mesaj gönderen thedark »

ben de antidepresan kullanmak istiyorum ama uykusuzluk yapıyormuş. derslere etkisi olur korkusuyla hep erteliyorum.
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
üstelik sen de kan içindesin.
//Atilla İlhan
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

aman aman bu ilaçlara mümkün oldugunca bulaşmayın yan etkileri berbat oluyor bazılarının ya aşırı uyku yapğar yada uykusuzluk hele panik atakken o ilaçları kullanmak başlı başına hayatınızı cehenneme çevirir en azından bende öyle oldu.
Kullanıcı avatarı
thedark

Mesaj gönderen thedark »

ilaç olmadan da hiçbir şey olmuyor, "üzerine git" gibi saçmalıklar sadece gaza getiriyor o kadar. Sf'lilerin asıl sorunu da budur zaten. İlaç+Sosyal ortamlarda bulunmayla atlatılabilir ancak.
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
//Atilla İlhan
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

thedark yazdı:ilaç olmadan da hiçbir şey olmuyor, "üzerine git" gibi saçmalıklar sadece gaza getiriyor o kadar. Sf'lilerin asıl sorunu da budur zaten. İlaç+Sosyal ortamlarda bulunmayla atlatılabilir ancak.
çok doğru
Kullanıcı avatarı
deniz faresi

Mesaj gönderen deniz faresi »

işte bu sf'nin oturmuş yapısını, kimyasal tarafını gösteriyor.
daima daha ileri ..
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

İlaçların yan etkileri genelde 1-2 ayda geçer.
Şuradaki başlıkta yazdığım gibi ilaçları kullanırken keyfime diyecek yoktu. Ama şimdi o kadar iyi durumda değilim. İlaçların tedavi etmediği besbelli, sadece takviye. Şeker hastalığı-insülin arasındaki ilişki sf-antidepresanlar arasındaki ilişkiyle aynıdır.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
eceekin

Mesaj gönderen eceekin »

hangi ilaçtı bu merak ettim daha önce kimsaede bu kadar etkili olmamıştır heralde
Kullanıcı avatarı
thedark

Mesaj gönderen thedark »

Sizce bu durum aşırı sf olduğunda mı böyle? aşırı değilse de yine aynı durum olur mu?
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
//Atilla İlhan
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Ben de merak ettim, hangi ilaç bu?