ilaçların etken maddeleri

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
IRMAK_

ilaçların etken maddeleri

Mesaj gönderen IRMAK_ »

kullandığımız depresanlar çeşitli etken maddelere sahip,bunların anlamı nedir,bu konuda bilgisi olan birileri yazarsa sevinirim,örneğin ben malum,bir fulsac kullanıcısıyım,kendimde bir iki aydır bazı bana ait olmayan şeyler var,belkide bana aittide,ben bilmiyodum,bu etken maddeler antidepresanlarda serotonin yüklemesi ile ilgilimi?bide anlık yatıştırıcı gibi depresanlar varmış,geçen okanın programında duydum,onlar nedir?

[smilie=blind.gif]
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: ilaçların etken maddeleri

Mesaj gönderen mahsunkul »

yorumuma başlamadan önce, bi noktaya değinmek istiyorum..

son zamanlarda ilaç isimleri, tafsiyeleri, önerileri ve özendirici yazılar, forumda fazlasıyla yer almakta. Biz bunun etik olmadığı kanaatindeyiz.
Bu konuda yönetim olarak hassas olduğumuzu belirtirim.
ilaç tavsiyesinde bulunmak, önermek veya özendirici yorumlarda bulunmak, başlıklar açmak forum kurallarına aykırıdır/yasaktır.
Yorumlarımızı bu doğrultuda yapalım..
sevgiler, saygılar...
bir iki aydır bazı bana ait olmayan şeyler var,belkide bana aittide,ben bilmiyodum,bu etken maddeler antidepresanlarda serotonin yüklemesi ile ilgilimi?
antidepresanlar seratonin reseptörlerini tetikler ve etkilerini bu şekilde gösterirler. Kimi antidepresanlar aynı zamanda norepinefrin ve dopamin reseptörlerinide uyarır. Bu sebeple hastaların mizacında değişmeler olması olasıdır.
bide anlık yatıştırıcı gibi depresanlar varmış,geçen okanın programında duydum,onlar nedir?
anlık yatıştırıcılar anksiyolitiklerdir. Bununla birlikte antidepresan olup aynı zamanda anksiyolitik etki gösteren ilaçlarda var..
..............Resim.................~~Resim