Sf Den Kurtuldum Sayılır Ama Yeni Bir sorunum Var İMDAT!!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Takıntı

Sf Den Kurtuldum Sayılır Ama Yeni Bir sorunum Var İMDAT!!!

Mesaj gönderen Takıntı »

Merhaba arkadaşlar. Sosyal fobi teşhisiyle Lustral isimli ilacı 5 yıl boyunca 100mg/gün şeklinde kullandım Dozu azaltarak 2-3 ay önce ilacı bıraktım. Büyük oranda sosyal fobiden kurtuldum. Titreme, kızarma vb. artık yok denecek kadar az. Ama hala "tanımadığım insanlardan korkma" durumu söz konusu.

En basitinden bir örnek: Biriyle kavga edeceğim diyelim, karşımdaki benden kat kat zayıf biri, birbirimize girsek bir kaç hamlede indirebilirm bunu biliyorum ama cesaret edemiyorum ki bu duygu bende hayata küsüp İNTİHAR etmeyi düşündürmeye başladı. Yapabileceğim bir şeyi yapmaya cesaret edemediğim için kendime çook kızıyorum ve bu sürekli aklıma geliyor.!
Sonuç olarak araştırdıklarımdan anladığım kadarıyla cesaret veren bazı ilaç türleri varmış (DİKKAT uyuşturucuyu kastetmiyorum.!!!) acaba bunlardan kullanayım mı evetse isimleri ya da marka veremiyorsanız etken maddeleri nedir? HELP!
Kullanıcı avatarı
ikarus

Re: Sf Den Kurtuldum Sayılır Ama Yeni Bir sorunum Var İMDAT!!!

Mesaj gönderen ikarus »

biraz sinir yapar ama kafein biraz cesaret verir. kahve,enerji içeceği ya da tablet olarak alabilirsin.
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

ikarus yazdı:biraz sinir yapar ama kafein biraz cesaret verir. kahve,enerji içeceği ya da tablet olarak alabilirsin.
ikarusun bu görüşüne katılıyorum ve katılıyor oluşuma da çok şaşırıyorum :)
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

sahiden niye bana katılıyorsun bende şaşırmış durumdayım :)
OverTheRainbow

ikarus yazdı:sahiden niye bana katılıyorsun bende şaşırmış durumdayım :)
şaşırıyor oluşuna şaşırıyorum bu kez de :S

neyse, arkadaşın başlığını dağıtmış oldum, kusura bakmaz umarım.

.................................

kafein,enerji içecegi vb. önerilerin yanısıra spor yapabilirsin.mesela kick box,tekvando ya da fitness...spor kendine olan güveni artırıyor,böylece olası durumlarda kendini savunabilirsin diye aklıma geldi...tabii ki bu sadece bir öneri.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

bu şaşırma işi uzar gider :)

evet konuya dönelim. bir ara cesaret spreyi diye bişey çıkacağından bahsediliyordu ama ne oldu bilmiyorum.
OverTheRainbow

gerçekten ne oldu o konu acaba,bulmaya üşeniyorum ,bulursan yazar mısın buraya :)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

acaba bunlardan kullanayım mı evetse isimleri ya da marka veremiyorsanız etken maddeleri nediracaba bunlardan kullanayım mı evetse isimleri ya da marka veremiyorsanız etken maddeleri nedir
veremiyoruz, veren olursada siliyoruz. gerekiyor ise doktorun yazar. yoksa bi an önce bi psikiyatra git. heleki intihar düşüncesi var diyosun, zaman kaybetme. geçmiş olsun..
..............Resim.................~~Resim
Takıntı

Mesaj gönderen Takıntı »

Cevaplarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar. Ama kafeinle kurtaracağımı sanmıyorum.

Doktor olayına gelince; Şu an maddi sıkıntıda olduğum için bana kullandığım ilacı yazan doktorun ücretini karşılayamam. Açıkçası devlet hastahanelerindekilere de güvenmiyorum. Bu yüzden mümkünse ilaç ismi vermek isteyenler site kurallarını çiğnememek adına bana özel mesaj ile ulaşırsa sevinirim. tşk.
OverTheRainbow

Kullandıgın ilacı saglık ocagına giderek yazdırabilirsin sanırım... Devlet hastanesine de gidersen, durumunu açıklayınca sana aynı ilacı yazacaklarını düşünüyorum. Haklısın,devlet hastanesi ve içindeki doktor kılıklı ceyarlardan çok çektigim için seni çoook iyi anlıyorum fakat şu an en iyi seçenek bu sanırım senin için.

Cesaret veren ilaçlara hiç mi hiç bulaşma derim,bagımlılık yapıyorlar.
Takıntı

Mesaj gönderen Takıntı »

Mrb cevap için teşekkürler. Bulduğum bir ilaç var ama kırmızı reçete falan gerekiyormuş. :( Bunun dışında esas antidepresanımı istersem alabiliyorum.
NOt:
Buraya cevap yazdığımı sanıyordum ama yazmamışım galiba bunama da başladı :)