Prozac nasıl bir ilaç?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
bymasti

Prozac nasıl bir ilaç?

Mesaj gönderen bymasti »

Arkadaşlar bu ilaç benim çok kafama takıldı Birisi dio sf için kullanılmıyo birisi depresyon için kullanılıyo diyo kafam karıştı valla bu ilacı kullanan varsa sfdeki etkileri geçtimi iyi geldimi yoksa depresyon için bir ilaçmı öyleyse sf üzerinde de kullanılıyormu Şimdiden Teşekkürler [smilie=blush.gif]
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
scary
İletişim:

Re: Prozac nasıl bir ilaç?

Mesaj gönderen scary »

Selam dostum...ben de bikaç ay prozac kullandım..Doktorum depresyon teşhisiyle vermişti...Kendimce şunu söyleyebilirim: sf belirtilerimde bi azalma hissetmiştim...ama bence kimin ne dediğine fazla kulak asma...doktoruna sor bence...çünkü bu konuda toplum olarak ilaçlar hakkında hepimiz uzman olmuşuzdur...bu çok yanlış ve tehlikeli bişey..(sana ilaç hakkında konuşanlar için diyorum)
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
serhadkulu

Mesaj gönderen serhadkulu »

ilaçların hiç biri iyi değildir tavsiyeylede canına kastın yoksa ilaç kullanılmaz lütfen doktorunla görüş başkasına iyi gelen sana iyi gelmeyebilir ilaçtan ilaca da etkiler farkedebilir...vesselam
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

serhadkulu yazdı:ilaçların hiç biri iyi değildir tavsiyeylede canına kastın yoksa ilaç kullanılmaz lütfen doktorunla görüş başkasına iyi gelen sana iyi gelmeyebilir ilaçtan ilaca da etkiler farkedebilir...vesselam
[smilie=good.gif]

doğrudur hocam. 10 sene kobay oldum, kendi kafama göre takıldım. neye yaradı???..denemediğim, tecrübe etmediğim hiç bi ilaçta kalmadıydı..
doktorumdan daha çok şey biliyor olmamın-ilaçların etki ve yan etkilerini daha iyi anlıyabiliyor olmamın, kendi kendimi tedavi edebileceğim anlamına gelmediğini geçte olsa öğrendim..
son yarım senedir ise doktorumu dinliyorum, çok şey değişti... [smilie=cool.gif]
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
bymasti

Mesaj gönderen bymasti »

mahsunkul yazdı:
serhadkulu yazdı:ilaçların hiç biri iyi değildir tavsiyeylede canına kastın yoksa ilaç kullanılmaz lütfen doktorunla görüş başkasına iyi gelen sana iyi gelmeyebilir ilaçtan ilaca da etkiler farkedebilir...vesselam
[smilie=good.gif]

doğrudur hocam. 10 sene kobay oldum, kendi kafama göre takıldım. neye yaradı???..denemediğim, tecrübe etmediğim hiç bi ilaçta kalmadıydı..
doktorumdan daha çok şey biliyor olmamın-ilaçların etki ve yan etkilerini daha iyi anlıyabiliyor olmamın, kendi kendimi tedavi edebileceğim anlamına gelmediğini geçte olsa öğrendim..
son yarım senedir ise doktorumu dinliyorum, çok şey değişti... [smilie=cool.gif]
Zaten Doktor kontrolünde alıyorum sadece hangi tedavide kullanıldığını merak etmiştim :)
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

Aslında arkadaşlar forumumuzda ilaç isimlerini kullanmak bilemiyorum ne derece doğru?..Ben de yukarda bahsettim ama sanırım yanlış yaptım..Doktora gitmeyi reddeden birisi burada faydasından bahsedilen bi ilacı denemeye kalkabilir ve istenmedik etkiler gelişebilir....benim nacizane fikrim ilaç konusunda soru sorulacak kişi sadece doktor olmalı..hoşçakalın..
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

bymasti yazdı: Doktor kontrolünde alıyorum sadece hangi tedavide kullanıldığını merak etmiştim :)
zaten sosyalfobi tedavisinde antidepresanlar kullanılır genelde. kısa süreli tedavilerde ise bi anksiyolitik verebilir ilaveten.. antidepresanlar sf ilacı olmamasına karşın dolaylı olarak sf'ye iyi gelebilir..hatta benim tedavimde kullandığım antideprasan, sosyalfobi ve bununla bağlantılı olan takıntılarımı yarı yarıya azalttı ve azaltmayada devam ediyor..
serhadkulu

Mesaj gönderen serhadkulu »

mahsunkul yazdı:
bymasti yazdı: Doktor kontrolünde alıyorum sadece hangi tedavide kullanıldığını merak etmiştim :)
zaten sosyalfobi tedavisinde antidepresanlar kullanılır genelde. kısa süreli tedavilerde ise bi anksiyolitik verebilir ilaveten.. antidepresanlar sf ilacı olmamasına karşın dolaylı olarak sf'ye iyi gelebilir..hatta benim tedavimde kullandığım antideprasan, sosyalfobi ve bununla bağlantılı olan takıntılarımı yarı yarıya azalttı ve azaltmayada devam ediyor..
aman ilaç ismi verme şimdi ağzından kaçıracaksın :D
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

serhadkulu yazdı:
mahsunkul yazdı:
aman ilaç ismi verme şimdi ağzından kaçıracaksın :D
ehehe zorda oluyo böyle yorum yapmak, zor tutuyorum. imam osurursa.. misali dikkat etmek icab ediyor. yinede arada kaçıyo bazen [smilie=derisive.gif]
Kilitli