Boyun Titremesi Yaşayan sf li arkadaşlar buraya

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
pulse

Boyun Titremesi Yaşayan sf li arkadaşlar buraya

Mesaj gönderen pulse »

Arkadaslar oncelikle bende sıks ık boyun kasılması ve titiremesi oluyor.Bu yüzden çok zorlanıyourm.Sizleride buray bekliyorum.Çözüm önerileriniz varmı?(kaçmakdan başka).
PaSSiVe AgGReSSiVe

Re: Boyun Titremesi Yaşayan sf li arkadaşlar buraya

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ilahi bende bi çözüm önerisi var zannetim... :(
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Sendedemi var aynı sıkıntı?
Kullanıcı avatarı
fadime

Mesaj gönderen fadime »

Boyun kasılmasından bir arkadaşım aniden bayılmış, ve acile kaldırılmıştı. Sonrasında basit bir tedaviyle düzelmiş. Çünkü sadece kasılmaymış.
Boyun, bel stresten en çok etkilenen yerlerdir. Kaslar kasılır, sertleşir, fıtıklara çok uygun bir duruma girer.
Psikolojik olarak boyun bel sıkıntıları tetikleniyor. HAstalık varsa fizyolojik olarak araştırın, beyin cerrahiye muayene olun. Muhtemelen boynum ağrıyor, kasılıyor deyince kas gevşetici verirler. 2. kez gittiyseniz ya da doktora durumunuz baya sıkıntı verici gözüktüyse mr çekilir. Çünkü dediğin titreme boyun düzleşmesinin de bir alametidir. Bende de var. Titreme oluyor, bazen bulantı yapıyor, denge kaybı da olabiliyor. Boynun kasılmış şekilde uzun süre hareketsiz durması boynu çok olumsuz etkiler.
Bir beyin cerrahi'ye muayene olmanı öneriyorum.
Cinastım. Şartlar fadime yaptı.
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Benımkı streslı oldugum anlarda oluyor ve sıkıntı verıcı bır surum acıkcası.Normalde stres hıssetmedgım zmanlarda ıyıyım.Lakin topluluk onunde klabalıkda yada hıc tanımadıgım ınsnaların karsıısnda kasım kasım kasılıyorum.Doktor sf dıyor.
ümitumut

Mesaj gönderen ümitumut »

bendede vardı eskiden ama simdi çok sükür gecti eskiden dersteyken tahtaya bile zor bakardım titriyor diye hep bası öne eğik dururdum su dudak titrememde gecseydi.ama kendiliğinden gecti bas titremesi
ümitumut

Mesaj gönderen ümitumut »

ama ilaçta kullanıyordum onun etkiside olabilir
Brk

Mesaj gönderen Brk »

bas tıtremesı bende halen sınırlendgmde olur, egzersız yapmayı deneyebılırsın,
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Bende de var bu durum.Gerginlik,stres,kendini kasmak...Çözümü de sfyi yenmek,sfyi azalttıkça bu da azalıyor.bir de şunu gözlemledim,antidepresan kullanıldığı dönemde azalıyor bu titreme kasılmalar...Yani en azından bende böyle oluyordu.
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Bende hala devam edıyor.Bende 2-3 aydır antidepresan kullanıyorum.lustral,citol ve cipralex sırasıyla kullandıgım ılaclar.Su an cipralexdeyım.Birde atarax kullanıyorum duzenlı olarak gun ıcerısınde.Sende de hala devam edıyormu?Yemek yedirtmiyor resmen.
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

Çok sık olmasada bende yaşıyorum bu sorunu.. özellikle aşırı heyecanlı olduğum zamanlar kalp çarpıntısıyla birikte istemsiz olarak başlıyo ve engel olamıyorum..

Mesela üniversiteye ilk başladığım zamandan şöyle bir örnek vereyim; Her hocanın ilk dersi tanışma merasimleriyle geçerdi.. ilk sıradan başlayarak herkes sırayla geldiği okulu, puanını, neden burayı seçtiğini falan uzun uzun anlatıyordu sınıfa.. sıra giderek bana yaklaştıkça kafamda ne söyleyeceğimi düşünürken kalbim giderek artan bir hızla çarpıyo ve artık son hızına ulaştığında, kontrol edemediğim bir boyun titremesi başlıyordu.. ben orda daha doğru dürüst bir cümle bile kuramazken bir de bu titremeyi zaptetmek için kendimi kasmakla uğraşıyordum.. zaten sesim kısık çıkıyo, cümle kuramıyorum, kalbim çarpıyo, terliyorum, üstüne birde bu titreme başlayınca etrafımdakilerin şaşkın bakışlarına maruz kalıyordum ki bu da bütün bunların dahada artmasına sebep oluyordu.. şuan hala değişen birşey yok ama neyseki çok sık başıma gelen birşey değil...
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Aynen bendede devam edıyor tam gaz.Arasıra kabugumdan cıkıp denemelrde yapıyorum.Sonuç 0.Ama tedavime sonuna kadar guvenıyorum.Bende aynen senın gıbıyım.kasaıyorum resmen kendımı.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

tedavi gördüğüm bi hastanede titreme değilde, sürekli boyun tutulması oluyordu. işkence gibiydi benim için, sanki görünmez bi şey kafamı oraya buraya çekiyor, kafamla birlikte dilim, ve bütün boyun ve yüz kaslarım dahi, o yöne doğru kasılıp kayıyordu. kısaca yamuluyodum. beraberinde anskiyete korku evham, böle durumlarda bi iğne vuruyorlardı, 5 saniye sürmüyordu çözülmem..ne günlerdi be, aklıma geliyoda çok yol katetmişim, Allah'a bin şükür..
..............Resim.................~~Resim
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Tek istediğim bir an önce kurtulmak bu durumdan.Aşama aşama bendeki değişimleride belirteceğim inşallah arkadaşlar.
Belirtileri;
1)Tanımadığın birileri akrablar ve çevrendekilerle konuşurken yüz yüze boyunda anlamsız kasılmalar ve tutulmalar.Devamında seyreden boyun titiremesi.(Kasarsanız kendiniz tutabiliyosunuz engelliyosunuz boyun titremesini.)
2)Topluluk öünde yemek yiyememe veya bir şeyler içememe rahat rahat.Yerken boyun kasılması ve titremesi.
3)Çekingenlikler ve utangaçlıklar ve kendini bir türlü yansıtamama ,pasif kalma sosyal ilişkilerde.

Eğer sizlerinde varsa başka saptamlarınız listeyi devam ettirin arkadaşlar.
Hepinize tedavinizde iyi şanslar.
Kullanıcı avatarı
fadime

Mesaj gönderen fadime »

Ben gene doktora git diyorum arkadaşım. Boyun stres çok alakalı. Doktoruna hem psikolojik olarak sf li ve gergin olduğunu hem de titreme olduğunu söyle. Psikiyatriste söyle, genel cerrahi, noroloji... Doktorlar atlayabilir sen iki şikayetini belirt bence...
Bir ara bir sene antidepresan kullanmıştım, geçmişti boyun sorunlarım. Benim fiziksel olarak teşhüsü konulmuş olmasına rağmen...
Cinastım. Şartlar fadime yaptı.