Dideral kullanacaklar !!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
kaşif

Dideral kullanacaklar !!!

Mesaj gönderen kaşif »

Anlamadığınız yerler gırgır niyetine....

http://doktorumonline.net/default.asp?mid=42&med=1058

den alınmıştır...

ehemm hımm

DIDERAL (Üretimi Vardır)
Üretici Firma : Sanofi-Doğu İlaç A.Ş.
Farmakolojik Sınıfı : Beta Reseptör Blokörü
Endikasyonları : Anjina pektoris, anksiyete taşikardisi, aritmi, esansiyel tremorda, hipertansiyon, hipertrofik obstruktive kardiyomiyopati, MI sonrası profilaksi, migren profilaksisi, portal hipertansiyon, semptomları palpitasyon, terleme ve tremor olan anksiyetede, teoknomasitoma ve tiritoksikozda endikedir.

Konreendikasyonları : V blok, sinüsbradikardisi, kardiyojenik şok, konjestif kalp yetmezliği ve pulmoner hipertansiyon yanında sağ ventrikül yetmezliği olan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar/Öneriler : Bronkospazma yol açabilir. Bronşiyal astım, allerjik rinit, 1.dereceden A. Angina pektorisli hastalarda ilaç aniden kesilmemelidir. Kalp rezervinin fakir olduğu miyokard yetersizliklerinde hasta dijitalize edilmelidir. Gelişen tirotoksikoz ve hiperglisemi belitilerini maskeliyebilir. Wolf-Parkinsonda pacemaker gerektirecek bradikardi oluşabilir. Muhtemel bir blokaja engel olmak için feokromstoma dışında ameliyattan 48 saat önce kullanılmaz. Gebelerde mutlak gerekmedikçe kullanılmaz. Renal ve hepatik yetersi
[ :?: i]Yan Etkileri : Baş dönmesi, bulantı, kusma, halsizlik, sersemlik, yorgunluk ve uyku hali gibi yan etkiler görülebilir. [/i] :?:

Kullanım Şekli ve Miktarı : Hipertansiyonda 2x40mg/gün dozda başlanır, idame dozu 2x60-120mg/gün'dür. Angina pektoriste yemeklerden ve yatarken 3-4x10-20mg/gün'dür. (optimum doz 150mg ve max doz 320mg) Aritmide yemeklerden önce ve yatarken 3-4x10-30mg/gün'dür, Migrende 2-3 eşit kısımda 80mg/gün dozda başlanır ve idame dozu 2-3x80mg/gün'dür, Hipertrofik subaortik stenozda 3-4x2-40mg/gün, Feokromsitomada ameliyat öncesi 3 gün süreyle 60mg/gün (3-4 eşit dozda) ve ameliyat edilmeyen tümörlerde ise 3x10mg/gün dozda kullanıl :D :( :D

veee....... bu da bir alıntı...

Ben 22 yasinda 167 cm boyunda 53 kg bir erkegim, ortaokul yillarimdan bu yana ellerimde titreme ve her durumda asiri heyecanlanma mevcut. Giderek artiyor gibime geliyor. Daha once uzman bir dr. gorundum bir takim testlerden sonra dideral kullanmami soyledi bunu kullaninca tamamen hallolmasa bile daha iyi oluyorum fakat tansiyonum dusuyor arada basim donuyor ve kendimi hep yorgun bitkin hissediyorum nabzim kirkli rakamlara kadar iniyor ve bunlari gozlemleyince bu ilaci kullanmayi kestim. :|

İnsanlar para kazanmak için sağlıklarını harcarlar harcarlar harcarlar.....

Sonrada sağlıklarını kazanmak için paralarını harcarlar harcarlar harcarlar..... :D :D :D

DEMEDİ DEMEYİNN...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

İLAVETEN...

http://www.ahmetalpman.com/defsoruoku.asp?id=541 den şimdi aldım

SORULARINIZA CEVAPLAR
Beloc ZOK
Dideral ve Beloc ZOK ilaçları gerekli testler yapılmadan,sadece hastanın merdiven çıkınca artık nefesim daralıyor,kalp atışım hızlanıyor şikayetlerini sözlü olarak ifade edince verilecek basit ilaçlar mıdır?Yoksa mutlaka testler sonunda mı verilmelidir?
Cevap
Dideral ve Beloc ZOK, her ikisi de aynı grup ilaçtır. Yalnız bunlar değil, kardiyoloji ile ilgili hiç bir ilaç, muayene edilmeden ve gerekirse tetkikler yapılmadan yalnızca şikayete bakılarak verilmemelidir.

Bu soru 12.12.2005 tarihinde eklenmiş ve 493 kez okunmuştur.

-

;)
Kilitli