terlemek önlenebilir mi ?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
arte

aşırı terleme

Mesaj gönderen arte »

arkadaşlar ben de bu aşırı terlemeden müzdalibim.özellikle ellerimde ve ayaklarımda meydana geliyor.bu siteyi tesadüfen buldum.bazı arkadaşlar ameliyatla bu problemden kurtulduklarını söylüyorlar.onlar adına sevindim.
ama ben operasyon konusunda bazı tereddütlerim var.Türkiye de başarı oranı nedir?ayrıca ameliyat tek çözüm mü?ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim.Ayrıca yurtdışında ameliyat olan arkadaşlar var mı?cevaplarınız için teşekkürler.
ALKAN

!!!

Mesaj gönderen ALKAN »

arkadaşlar basit ama kalıcı olmayan yöntemler de yok değil,üzüm ya da elma sirkesiyle günde iki kere yıkamanızda fayda var,daha sonra bol suyla durulayın,kollarınızı da bol bol ıslatıp kendiliğinden kurumaya bırakmanız yararlı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
rage_againts

Re: aşırı terleme

Mesaj gönderen rage_againts »

arte yazdı:arkadaşlar ben de bu aşırı terlemeden müzdalibim.özellikle ellerimde ve ayaklarımda meydana geliyor.bu siteyi tesadüfen buldum.bazı arkadaşlar ameliyatla bu problemden kurtulduklarını söylüyorlar.onlar adına sevindim.
ama ben operasyon konusunda bazı tereddütlerim var.Türkiye de başarı oranı nedir?ayrıca ameliyat tek çözüm mü?ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim.Ayrıca yurtdışında ameliyat olan arkadaşlar var mı?cevaplarınız için teşekkürler.
ben ameliyat oldum ancak senin durumunda sadece el ve ayak terlemesi olan kişilerde başka çözüm yolları var ilk olarak dermatoloğa git olmassa bazı kremleri dene olmassa iyontoforez olayına bak benim sadeve ellreim terlese hayatta ameliyat olmazdım bence sende başka şeyler denemlisin.
Kullanıcı avatarı
troya2

Mesaj gönderen troya2 »

terleme vücudun klima sistemidir. vücut terleyerek kendini soğutur. var olan doğal sisteminizi değiştirmeyin..en iyi şey doğall olandır

bazen pilav alacağım diye eldeki bulgurdan olmak ne demek öğretir hayat size. bir ameliyat olursunuz bir sürü komplikasyon falan filen... ya da en önemlisi size şunu söyliyeyim bu ter bezlerini kesme ameliyatı yapılınca koltuk altı ve eller ayaklar terlemiyormuş ama aynı ter bu sefer başka yerden sırtından çıkıyormuş. yani bu bir vücud mekanizması... terin tek zararı günlük yıkanmazsanız bakteri oluşturup koku salmasıdır.. pudralı sabun gibi yapışkan deostick kullananlar da şunu unutmasın o madde ter bezini tıkıyor ve terlemeyi kesiyor. eğer çok fazla kullanırsanız veya hergün yıkayıp o mumsu maddeyi vücuddan atmazsanız ter bezleri iltahap yapabilirmiş.. yani sonuç doğal olandan şaşmayın... elektirik ve botoks gibi kısa süreli tedaviler deneyin. ilaç krem siniri kestirme işlerine girmeyin ..
Mal sahibi Mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ,Malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. ...herkes kendi hayatının kahramanıdır..tırmanmak istediğimiz bi dağ,kurtarmak zorunda olduğumuz bi hayat vardır,bu kendimizinki bile olsa..
Kullanıcı avatarı
rage_againts

terlemeyi durdurmak tabiki söz konusu olamaz. terlemeyi diğer insanlar gibi normale çevirmek olur. Tamam tabiki vucudun doğal dengesini bozmak doğru değil kendimden örnek vereyim ben ameliyat oldum yüzde kesildi ama vucutta arttı. zaten kendimi bildim bileli çok terliyorum. benim terlemem anormal olduğu için normal düzeye getirmenin yollarını arıyorum bendeki ter pantolondan dışarıya çıkıyo altıma yapmış gibi böyle bir terleme için tabiki çare arıyorum vucutta denge yok malesef ter konusunda.
burali

Mesaj gönderen burali »

Vücut terleyerek serinliyorsunuz. Yoksa çok ısınırsınız. :)
Deodorantların bile zararlı olduğunu duymuştum. Terlemeyi önleyen ürünler yani...
Metabolizmanıza anlayış gösterin, çok sıcaklıyor, ya da sıkıntı basıyor... Terlemeye hakkı var.
Kullanıcı avatarı
rage_againts

burali yazdı:Vücut terleyerek serinliyorsunuz. Yoksa çok ısınırsınız. :)
Deodorantların bile zararlı olduğunu duymuştum. Terlemeyi önleyen ürünler yani...
Metabolizmanıza anlayış gösterin, çok sıcaklıyor, ya da sıkıntı basıyor... Terlemeye hakkı var.
arkadaşım çok düz mantık yazmışsın. vucut tabiki terleyecek buna terlemeden şikayet eden herkes zaten biliyor. ben öyle terliyorum ki pantolonumdan falan çıkıyor sanki altıma yapmış gibi bunu vucuttaki şeker gibi düşün normal düzeyde ihtiyacımız var ama aşırısı vucuda zararlı terlemede böyle bizde tahamül edilemeyecek düzeyde bazıları çok az terliyo orayada ter önleyici kremler sürüyo ozaman sakıncalı ancak terleme bozukluğu olanlar için tedavi dilmesi gerekiyor. biz terlemeyi kesmeye çalışmıyoruz sadece normal insan gibi terlemek istiyoruz okadar.
SevdaDeniz34

Re: terlemek önlenebilir mi ?

Mesaj gönderen SevdaDeniz34 »

Terleme konusunda genel olarak doktorlar, botoks tedavisi işlemini önermektedir. Bu işlem sadece terleme konusunda değil, bir takım rahatsızlıklara da çare olabilmektedir. Botoks tedavisine estetik olarak bakmayınız..
SevdaDeniz34

Re: terlemek önlenebilir mi ?

Mesaj gönderen SevdaDeniz34 »

Aynı zamanda botoks işlemi için botoks fiyatları neye göre belirleniyor? Doktorun uyguladığı yönteme göremi değişiklik gösteriyor? Ortalam fiyatı nedir?